8 گام برای پیاده سازی بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ)

پیاده سازی بازاریابی دیجیتال

با توجه به اینکه امروزه اینترنت چقدر در دسترس است، اگر به شما بگویم تعداد افرادی که هر روز آنلاین می شوند همچنان در حال افزایش است، باورتان می شود؟
در واقع، تا سال 2021 حدود 4.9 میلیارد کاربر اینترنت در جهان وجود دارد که جهشی 400 میلیونی نسبت به سال 2020 است.
و اگرچه ما این را زیاد می گوییم، نحوه خرید و خرید مردم نیز همراه با آن تغییر کرده است – به این معنی که بازاریابی آفلاین نمی تواند تنها استراتژی شما برای افزایش فروش باشد، زیرا باید با مخاطبانی ملاقات کنید که در حال حاضر در اینترنت وقت می گذرانند. .
بازاریابی همیشه برای برقراری ارتباط با مخاطبان در مکان و زمان مناسب بوده است.
امروز، این بدان معناست که شما باید آنها را در جایی که قبلاً وقت خود را سپری می‌کنند ملاقات کنید. بازاریابی دیجیتال را وارد کنید – به عبارت دیگر، هر شکلی از بازاریابی آنلاین.
ما در مورد بازاریابی درونگرا به عنوان یک روش واقعا موثر برای جذب، تعامل و خوشحال کردن مشتریان آنلاین صحبت می کنیم. اما ما هنوز سوالات زیادی از مردم سراسر جهان در مورد بازاریابی دیجیتال دریافت می کنیم. بنابراین، تصمیم گرفتیم به آنها پاسخ دهیم. برای رفتن به هر سوال، روی پیوندهای زیر کلیک کنید، یا به خواندن ادامه دهید تا ببینید امروزه چگونه بازاریابی دیجیتال انجام می شود.

آنچه در این مقاله می آموزید :

پیاده سازی بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ

1. اهداف خود را مشخص کنید.

زمانی که بازاریابی دیجیتال را شروع می‌کنید، شناسایی و تعریف اهدافتان بسیار مهم است، زیرا استراتژی خود را با آن‌ها می‌سازید. به عنوان مثال، اگر هدف شما افزایش آگاهی از برند است، ممکن است بخواهید بر روی دستیابی به مخاطبان جدید از طریق رسانه های اجتماعی تمرکز کنید.
یا شاید بخواهید فروش یک محصول خاص را افزایش دهید – اگر اینطور است، مهمتر است که در وهله اول روی سئو و بهینه سازی محتوا تمرکز کنید تا خریداران بالقوه را در وب سایت خود جذب کنید. علاوه بر این، اگر هدف شما فروش است، ممکن است کمپین های PPC را برای هدایت ترافیک از طریق تبلیغات پولی آزمایش کنید.
در هر صورت، پس از تعیین بزرگ ترین اهداف شرکت، شکل دادن به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ساده تر است.

2. مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید.

ما قبلاً به این موضوع اشاره کرده‌ایم، اما یکی از بزرگترین مزایای دیجیتال مارکتینگ، فرصت هدف قرار دادن مخاطبان خاص است – با این حال، اگر ابتدا مخاطبان هدف خود را شناسایی نکرده باشید، نمی‌توانید از این مزیت استفاده کنید.
البته، مهم است که توجه داشته باشید که مخاطبان هدف شما ممکن است بسته به کانال یا اهدافی که برای یک محصول یا کمپین خاص دارید متفاوت باشد.
برای مثال، شاید متوجه شده باشید که بیشتر مخاطبان اینستاگرام شما جوان‌تر هستند و میم‌های خنده‌دار و ویدیوهای سریع را ترجیح می‌دهند – اما مخاطبان لینکدین شما حرفه‌ای‌های مسن‌تری هستند که به دنبال توصیه‌های تاکتیکی بیشتری هستند. شما می خواهید محتوای خود را طوری تغییر دهید که برای این مخاطبان هدف متفاوت جذاب باشد.

3. برای هر کانال دیجیتال بودجه تعیین کنید.

بودجه شما به عناصر بازاریابی دیجیتالی که استفاده می کنید بستگی دارد. اگر روی تکنیک‌های ورودی مانند سئو، رسانه‌های اجتماعی و تولید محتوا برای یک وب‌سایت از قبل موجود تمرکز می‌کنید، خبر خوب این است که اصلاً به بودجه زیادی نیاز ندارید. می‌توانید محتوای باکیفیت ایجاد کنید که مخاطبان شما مایل به مصرف آن هستند، جایی که تنها سرمایه‌گذاری که نیاز دارید زمانتان است.
 برای کسانی که بودجه کمی دارند، می توانید با استفاده از وردپرس میزبانی شده در WP Engine، با استفاده از یک تم ساده از StudioPress، و ساخت سایت خود بدون کد با استفاده از Elementor Website Builder برای وردپرس شروع کنید. با تکنیک های خروجی مانند تبلیغات آنلاین و خرید لیست های ایمیل، بدون شک مقداری هزینه وجود دارد. هزینه آن به این بستگی دارد که می خواهید در نتیجه تبلیغات چه نوع دیدی داشته باشید.
به عنوان مثال، برای پیاده سازی PPC با استفاده از Google AdWords، با شرکت های دیگر در صنعت خود مناقصه می کنید تا در بالای نتایج جستجوی گوگل برای کلمات کلیدی مرتبط با تجارت شما ظاهر شوند.
بسته به رقابت کلمه کلیدی، این می تواند مقرون به صرفه یا بسیار گران باشد، به همین دلیل است که ایده خوبی است که روی ایجاد دسترسی ارگانیک خود نیز تمرکز کنید.

4. تعادل خوبی بین استراتژی های دیجیتال پولی و رایگان ایجاد کنید.

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال احتمالاً به جنبه های پولی و رایگان نیاز دارد تا واقعاً مؤثر باشد. به عنوان مثال، با صرف زمان برای ساختن پرسونای خریدار جامع برای شناسایی نیازهای مخاطبان و ایجاد محتوای آنلاین با کیفیت بالا که آنها را تبدیل می کند، احتمالاً با وجود حداقل هزینه تبلیغات، نتایج قوی را مشاهده خواهید کرد. با این حال، اگر تبلیغات پولی بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال شما باشد، ممکن است نتایج حتی سریع‌تر به دست بیاید.
در نهایت، با استفاده از محتوا، سئو و رسانه‌های اجتماعی برای موفقیت طولانی‌مدت و پایدار، هدف خود را برای دستیابی به دسترسی ارگانیک (یا «رایگان») خود بسازید.
هنگامی که شک دارید، هر دو را امتحان کنید و روند خود را تکرار کنید تا بدانید کدام کانال – پولی یا رایگان – بهترین عملکرد را برای برند شما دارد.

5. محتوای جذاب ایجاد کنید.

زمانی که مخاطبان خود را بشناسید و بودجه داشته باشید، زمان آن رسیده است که برای کانال های بازاریابی مختلفی که استفاده خواهید کرد، محتوا تولید کنید. این محتوا می تواند پست های رسانه های اجتماعی، پست های وبلاگ، تبلیغات PPC، محتوای حمایت شده، خبرنامه های بازاریابی ایمیلی و موارد دیگر باشد.
البته هر محتوایی که ایجاد می کنید باید برای مخاطبانتان جذاب باشد زیرا هدف محتوای بازاریابی افزایش آگاهی از برند و بهبود تولید سرنخ است.

6. دارایی های دیجیتال خود را برای موبایل بهینه کنید.

یکی دیگر از اجزای کلیدی بازاریابی دیجیتال، بازاریابی موبایلی است. در واقع، استفاده از گوشی های هوشمند به طور کلی 69 درصد از زمان صرف شده برای مصرف رسانه های دیجیتال در ایران را تشکیل می دهد، در حالی که مصرف رسانه های دیجیتال مبتنی بر دسکتاپ کمتر از نیمی از آن را تشکیل می دهد.
این بدان معناست که بهینه سازی تبلیغات دیجیتال، صفحات وب، تصاویر رسانه های اجتماعی و سایر دارایی های دیجیتال برای دستگاه های تلفن همراه ضروری است. اگر شرکت شما یک اپلیکیشن موبایل دارد که به کاربران امکان می دهد با برند شما درگیر شوند یا محصولات شما را خریداری کنند، برنامه شما نیز زیر چتر بازاریابی دیجیتال قرار می گیرد.
کسانی که از طریق دستگاه های تلفن همراه با شرکت شما درگیر هستند باید همان تجربه مثبتی را داشته باشند که روی دسکتاپ دارند. این به معنای اجرای یک طراحی وب سایت سازگار با موبایل یا واکنش گرا برای کاربرپسند کردن مرور در دستگاه های تلفن همراه است. همچنین ممکن است به معنای کاهش طول فرم‌های تولید سرنخ شما باشد تا تجربه‌ای بدون دردسر برای افرادی که محتوای شما را در حال دانلود می‌کنند ایجاد کنید. در مورد تصاویر رسانه های اجتماعی خود، مهم است که همیشه یک کاربر تلفن همراه را هنگام ایجاد آنها در نظر داشته باشید، زیرا ابعاد تصویر در دستگاه های تلفن همراه کوچکتر است و می توان متن را قطع کرد.
راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید دارایی‌های بازاریابی دیجیتال خود را برای کاربران تلفن همراه بهینه کنید، و هنگام اجرای هر استراتژی بازاریابی دیجیتال، بسیار مهم است که در نظر بگیرید که چگونه این تجربه در دستگاه‌های تلفن همراه ترجمه می‌شود. با اطمینان از این که این همیشه در ذهن شماست، تجربیات دیجیتالی ایجاد می‌کنید که برای مخاطبانتان مفید است و در نتیجه به نتایجی که امیدوارید دست خواهید یافت.

7. تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید.

بازاریابی دیجیتال همه چیز در مورد دستیابی به مخاطبان هدف از طریق محتوای شخصی سازی شده است – که همه اینها بدون تحقیق موثر کلمات کلیدی امکان پذیر نیست.
انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای بهینه سازی وب سایت و محتوای شما برای سئو و اطمینان از اینکه مردم می توانند کسب و کار شما را از طریق موتورهای جستجو پیدا کنند بسیار مهم است. علاوه بر این، تحقیق کلمات کلیدی رسانه های اجتماعی می تواند به بازاریابی محصولات یا خدمات شما در کانال های اجتماعی مختلف کمک کند.
حتی اگر یک استراتژیست سئو تمام وقت نداشته باشید، همچنان می خواهید تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهید. سعی کنید فهرستی از کلمات کلیدی با کارایی بالا مرتبط با محصولات یا خدمات خود ایجاد کنید و برای فرصت های بیشتر، تغییرات طولانی را در نظر بگیرید.

8. بر اساس تجزیه و تحلیلی که اندازه گیری می کنید، تکرار کنید.

در نهایت، برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موثر برای بلندمدت، بسیار مهم است که تیم شما یاد بگیرد که چگونه بر اساس تجزیه و تحلیل چرخش کند.
به عنوان مثال، شاید بعد از چند ماه متوجه شوید که مخاطبان شما دیگر به محتوای شما در اینستاگرام علاقه ندارند – اما آنها آنچه را که در توییتر ایجاد می کنید را دوست دارند. مطمئنا، این ممکن است فرصتی برای بررسی مجدد استراتژی اینستاگرام شما به عنوان یک کل باشد، اما همچنین ممکن است نشانه ای باشد که مخاطبان شما کانالی متفاوت را برای مصرف محتوای برند ترجیح می دهند.
از طرف دیگر، شاید متوجه شده باشید که یک صفحه وب قدیمی تر ترافیکی را که قبلاً داشت دریافت نمی کند. می‌توانید صفحه را به‌روزرسانی کنید یا به طور کامل از شر آن خلاص شوید تا اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان جدیدترین و مرتبط‌ترین محتوا را برای نیازهای خود پیدا می‌کنند.
بازاریابی دیجیتال فرصت‌های بسیار انعطاف‌پذیری را برای رشد مستمر به کسب‌وکارها ارائه می‌کند – اما این به شما بستگی دارد که از آنها استفاده کنید.

جمع بندی و نتیجه گیری

من آماده هستم تا دیجیتال مارکتینگ را امتحان کنم. حالا چی؟
اگر در حال حاضر بازاریابی دیجیتال انجام می دهید، احتمالاً به بخش هایی از مخاطبان خود به صورت آنلاین دسترسی پیدا می کنید. بدون شک می توانید به برخی از زمینه های استراتژی خود فکر کنید که می تواند از کمی بهبود استفاده کند.
به همین دلیل است که ما یک راهنمای گام به گام ایجاد کردیم تا به شما در ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی کمک کند که واقعاً مؤثر باشد، چه مبتدی کامل باشید و چه کمی تجربه بیشتر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.