7 راهکار برای موفقیت در فروش

موفقیت در فروش

“من از فروش متنفرم.” اگر متوجه شدید که هر روز صبح قبل از کار این را می گویید، تنها نیستید. طبق داده های Career Explorer، فروشندگان رضایت شغلی خود را به طور متوسط 2.5 از 5 ستاره ارزیابی می کنند. این امر فروش را در 5 درصد پایین مشاغل قرار می دهد. در حالی که نمایندگان فروش اغلب دستمزد خوبی دریافت می کنند، کار آسانی نیست. از ردیابی مشتریان بالقوه جدید گرفته تا سرنخ های واجد شرایط، فروش نیازمند تلاش های مداوم و هماهنگ برای مشاهده موفقیت است.

در این مقاله، ما به برخی از شاخص‌های اصلی که نشان می‌دهد واقعاً از شغل فروش خود متنفر هستید، نگاهی می‌اندازیم، نکاتی را در مورد چگونگی برتری در نقش فعلی خود ارائه می‌کنیم، و در صورتی که مشاغل فروش مناسب شما نیستند، توصیه‌هایی ارائه می‌کنیم.

آنچه در این مقاله می آموزید :

چگونه بفهمیم که از شغل فروش خود متنفر هستید؟

مطمئن نیستید که از شغل فروش خود متنفر هستید یا فقط هفته سختی را سپری کرید؟ در اینجا شش راه برای تشخیص تفاوت وجود دارد.

1. از رفتن به سر کار می ترسید.

تمایلی به رفتن به سر کار وجود ندارد و بعد از آن روز بعد می ترسید. عدم تمایل به سر کار، یک تجربه مشترک بشری است. همه روزهایی دارند که ترجیح می دهند در رختخواب در خانه بمانند تا اینکه با ترافیک مبارزه کنند یا به تماس Zoom دیگری بپیوندند.

ترس از کار چیز دیگری است. اگر متوجه شدید که برای تمرکز بر هر چیزی به جز این واقعیت که روز بعد باید کار کنید، مشکل دارید، ممکن است از شغل خود متنفر شوید.

2. از طرد شدن متنفر هستید.

همچنین شرط بسیار خوبی است که اگر از طرد شدن متنفر باشید، از فروش متنفر خواهید شد. اگر فکر رد شدن شما را به احساس ضعف سوق می دهد، فروش برای شما مناسب نیست.

3. پول محرک اصلی شما نیست.

در حالی که برخی از فروشندگان این چالش را دوست دارند، اما بیشتر آنها به دلیل پرداخت خوب شغل در آن شرکت می کنند. اما اگر پول انگیزه اصلی شما نیست – برای مثال، اگر از نظر مالی با ثبات هستید یا از دستمزد فعلی خود راضی هستید – تمرکز دائمی بر کسب بیشتر، بیشتر و بیشتر ممکن است شروع به کار کند.

4. صحبت با مردم انرژی شما را تخلیه می کند.

اگر شما فردی هستید که از صحبت کردن با افراد جدید انرژی می گیرید، فروش اغلب مناسب است. اگر حتی صحبت کردن با همکاران باتری اجتماعی شما را خالی می کند، ممکن است پس از چند تماس تلفنی به سرعت دچار فرسودگی شوید.

این کار را برای روزها یا ماه ها انجام دهید و به احتمال زیاد از آن شغل متنفر خواهید شد.

5. خسته به خانه می آیید.

این یک چیز است که خسته به خانه بیایید. این دیگری است که آنقدر خسته به خانه می آیی که به سختی می توانی بایستی.

در حالی که این در مشاغل بسیار فیزیکی که شامل مقدار زیادی کار یدی است غیرمعمول نیست، فروش نباید آنقدر خسته کننده باشد. اگر تنها کاری که می خواهید انجام دهید این است که وقتی به خانه می رسید بخوابید و امیدوار باشید که زنگ ساعت شما به صدا در نیاید، احتمالاً نقش درستی ندارید.

6. در مورد انجام هر کار دیگری خیال پردازی می کنید.

همه ما رویاهایی داریم. شاید مال شما این باشد که بعد از بازنشستگی به دنیا سفر کنید، یا در مکانی خوب و آرام مستقر شوید.

با این حال، اگر شب‌ها و آخر هفته‌ها را به خیال‌پردازی در مورد هر شغل دیگری می‌گذرانید – حتی اگر هزینه کمتری داشته باشد و ساعات طولانی‌تری داشته باشد – ممکن است بخواهید از فروش صرفنظر کنید.

راهکار هایی برای موفقیت در فروش

در حالی که “من از فروش متنفرم” به نظر یک نتیجه گیری نسبتاً محدود به نظر می رسد، شما می توانید یاد بگیرید که در نقش خود برتر باشید حتی اگر ترجیح می دهید کار دیگری انجام دهید.
در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به شما کمک کند از نقش فعلی خود به بهترین نحو استفاده کنید.

۱- روی ارزش تمرکز کنید.

اغلب این بخش «فروش» از فروش است که مردم را از کار می‌اندازد. فشار مداوم برای ایجاد تبدیل بیشتر و کسب درآمد بیشتر می تواند به میزان قابل توجهی بر رضایت شغلی شما تأثیر بگذارد.

اگر در این موقعیت هستید، سعی کنید از تمرکز فروش به ارزش پیشنهادی تغییر دهید. به عبارت دیگر، چگونه محصول یا خدماتی که می فروشید می تواند به شخص دیگری کمک کند؟

اگر بتوانید راهی بیابید که کار را به عنوان ارزشی برای یک شخص یا یک کسب و کار تعریف کنید، ممکن است لذت بردن از حرفه فروشتان آسان تر باشد.

2. ایجاد روابط.

فروش یعنی صحبت کردن با مردم. اما مهمتر از آن، ایجاد روابط است. با نگاه کردن به شغل خود از دریچه روابط متقابل و نه صرفاً مخاطبین فروش، ممکن است رضایت بیشتری پیدا کنید.

3. یک مربی پیدا کنید.

متخصصان فروش باتجربه ممکن است بتوانند رویکردها یا بینشی ارائه دهند که می تواند به بهبود رضایت شغلی شما در فروش کمک کند.

به عنوان مثال، آنها ممکن است نکاتی را در مورد چگونگی تماس سرد با شرکت ها بدون احساس عصبی بودن ارائه دهند یا راه هایی برای ارتباط با تصمیم گیرندگان قبل از شروع فروش به شما نشان دهند.

4. خارج از چارچوب فکر کنید.

گاهی اوقات ارزش آن را دارد که کتاب قوانین را کنار بگذارید، به خصوص اگر از کار لذت نمی برید. با اتخاذ رویکرد خود برای تماس و ارتباط با مشتریان احتمالی، ممکن است بتوانید بدون احساس ناامیدی به موفقیت دست پیدا کنید.

اگر هیچ چیز دیگری نباشد، به شما فرصتی می دهد که آزمایش کنید و ببینید آیا راهی برای کارکرد فروش برای شما وجود دارد یا خیر.

5. از زمان استراحت خود نهایت استفاده را ببرید.

وقتی مرخصی دارید، آن را بگیرید – و از آن لذت ببرید. به ایمیل های کاری خود نگاه نکنید و به تماس های محل کار پاسخ ندهید.

تا جایی که می توانید به هر چیز دیگری غیر از شغل خود فکر کنید. روی چیزی که شما را خوشحال می کند تمرکز کنید. این می تواند به معنای شروع یک سرگرمی، انجام برخی سفرها یا صرف وقت در خانه باشد.

این فعالیت ها باید شما را سرحال و استراحت کنند. یا شاید آنها به شما یادآوری می کنند که فروش برخی از مزایای پرداخت و سبک زندگی را ارائه می دهد که از آنها لذت می برید.

6. آنچه را که دوست ندارید مشخص کنید.

برای در نظر گرفتن مواردی که در فروش دوست ندارید، وقت بگذارید. به عنوان مثال، اگر تماس سرد کمترین بخش مورد علاقه شماست، قبل از شروع زمین به دنبال راه هایی برای گرم کردن مشتریان بالقوه باشید. یا شاید، دوست ندارید ایمیل بفرستید. می توانید برخی از این ارتباطات را خودکار کنید.

در طول این فرآیند، ممکن است متوجه شوید که تنها بخشی از شغل شما باعث استرس شما می شود. با راهنمایی یک مدیر و استفاده از ابزارهای فنی، ممکن است بتوانید قسمت های مورد علاقه خود را از نقش خود خالی کنید.

7. نقاط قوت و ضعف خود را ارزیابی کنید.

هیچ کس در همه چیز عالی نیست. در نظر بگیرید که کجا برتر هستید و کجا می توانید پیشرفت کنید و سپس از این اطلاعات برای تغییر استراتژی فروش خود استفاده کنید.

بیایید بگوییم که شما در تماس اولیه و غیرفعال عالی هستید، اما برای برقراری ارتباط با فروش مشابه تلاش می کنید. با ایجاد مجموعه ای از نکات صحبت در حوزه مورد نظر، می توانید کار را برای خود آسان تر کنید و شانس فروش را افزایش دهید.

اگر نقش شما نامناسب است چه باید کرد؟

شاید همه چیز را امتحان کرده باشید و همچنان از نقش فروش خود متنفر باشید. ممکن است زمان ایجاد تغییر فرا رسیده باشد.

شما می توانید دو مسیر را برای انتقال انتخاب کنید، یا درخواست برای یک نقش متفاوت در شرکت خود یا درخواست برای مشاغل جدید.

1. تغییرات شغلی داخلی

ممکن است بتوانید نقش دیگری را در شرکت فعلی خود بیابید که برای مهارت های شما مناسب تر باشد. همچنین ارزش دارد که نگرانی های خود را در اسرع وقت با مدیر خود مطرح کنید. حتی اگر نمی‌توانید فوراً نقش‌ها را تغییر دهید، می‌توانید به آنها اطلاع دهید و ببینید چه گزینه‌هایی در دسترس هستند.

2. پست های خارجی

اگر تغییرات داخلی یک گزینه نیست، نقل مکان به شرکت دیگری را در نظر بگیرید.

زمانی را برای مشخص کردن مهارت‌های خود اختصاص دهید و در نظر بگیرید که چه نوع نقشی ممکن است کارساز باشد، هم به عنوان تغییر نسبت به فروش و هم در دراز مدت. سپس، رزومه خود را بر اساس محور خود تنظیم کنید.

هنگامی که یک ایده کلی از آنچه به دنبال آن هستید دارید، یک رویکرد چند جانبه را برای جستجوی شغل انتخاب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید پست‌ها را به صورت آنلاین جستجو کنید، با کارکنان شرکت‌های دیگر از طریق شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کنید، یا حتی یک استخدام‌کننده استخدام کنید.

جمع بندی مقاله

اگر متوجه شدید که با علائم ذکر شده در بالا دست و پنجه نرم می کنید، ممکن است از شغل فروش خود متنفر باشید. با رویکرد صحیح، می توانید تکنیک و نگرش فروش خود را بهبود بخشید تا شاهد موفقیت باشید و اگر واقعاً کاری را که انجام می‌دهید دوست ندارید، همیشه این گزینه وجود دارد که آموخته‌های خود را بردارید و آن را در جای دیگری به کار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.