11 نوع محتوا برای رسانه های اجتماعی

انواع محتوا برای رسانه های اجتماعی

بر اساس گزارش روندهای استراتژی بازاریابی ما در سال 2023، 42 درصد از بازاریابان از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند و بالاترین بازگشت سرمایه را در بین هر کانالی دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، به اشتراک گذاری محتوا در رسانه های اجتماعی کار بیهوده ای است.
چه برای اولین بار به دنبال تجدید استراتژی باشید یا از کانال استفاده کنید، این پست راهنمای شما برای انواع مختلف محتوای رسانه های اجتماعی و مزایایی است که برای کسب و کار شما به ارمغان می آورد.

آنچه در این مقاله می آموزید :

معیارهای موفقیت مشتری

1. ویدئوی کوتاه

ویدیوی کوتاه ترند برتری است که بازاریابان در سال 2023 از آن استفاده خواهند کرد، و گزارش گرایش‌های رسانه اجتماعی HubSpot در سال 2023 نشان داد که بالاترین فرمت بازگشت سرمایه برای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی است.
با در نظر گرفتن این موضوع، ایجاد ویدیوهای کوتاه یک سرمایه‌گذاری ارزشمند است و برخی از نمونه‌های رایج آن ویدیوهای TikTok، ریلز های اینستاگرام و ویدئوهای کوتاه یوتیوب هستند.
ویدیوهای طولانی نیز محبوب هستند، اما به بازگشت سرمایه در فرم کوتاه نزدیک نیستند. این ویدیوی زنده در طول همه گیری شیوع پیدا کرد و به مردم اجازه می داد در رویدادها از راه دور شرکت کنند. Twitch یک پلتفرم پخش زنده محبوب است که در آن افراد می توانند با سازندگان مورد علاقه خود در زمان واقعی تعامل داشته باشند.

2. چت صوتی و اتاق های زنده.

چت صوتی نوع دیگری از محتوای رسانه‌های اجتماعی است و بسیاری از پلتفرم‌ها دارای ویژگی‌های بومی مانند Twitter Spaces، LinkedIn Live یا Facebook Live Audio هستند. همچنین این برترین نوع محتوا است که بازاریابان قصد دارند برای اولین بار در سال 2023 از آن استفاده کنند.
این منطقی است، زیرا اتاق‌های گفتگوی صوتی به برندها اجازه می‌دهند مستقیماً با مخاطبان ارتباط برقرار کنند و روابط نزدیک‌تری نسبت به دیدن یک بیلبورد یا تماشای ویدیوی YouTube ایجاد کنند. و در زمانی که مشتریان برای ارتباط با برندها بیش از هر زمان دیگری ارزش قائل هستند، اتاق‌های گفتگوی صوتی ابزار ارزشمندی هستند.

3. محتوایی که ارزش های برند را نشان می دهد.

محتوایی که ارزش‌های برند را نشان می‌دهد، هر چیزی است که علاوه بر و خارج از محصولاتی که می‌فروشید، آنچه را که شرکت شما دارد به اشتراک می‌گذارد، مانند تعهد به شیوه‌های تولید پایدار، رفتار با کارکنان، یا هر دلیلی که شما حمایت می‌کنید.
مصرف کنندگان بیش از هر زمان دیگری به مارک هایی که از غرفه می خرند و ارزش هایی که دارند اهمیت می دهند. آنها می‌خواهند دلایلی را که کسب‌وکارها از آن حمایت می‌کنند و تعهداتی که برای بهبود دنیا انجام می‌دهند، بدانند.
محتوای ارزش برند به شما کمک می‌کند افرادی را جذب کنید که ارزش‌هایشان با ارزش‌های شما همخوانی دارد و بازاریابان همچنین می‌گویند که دارای پنجمین ROI بزرگ در بین هر گرایش است. 44 درصد از بازاریابان نیز در حال ارسال این نوع محتوای رسانه های اجتماعی هستند.

4. محتوای تولید شده توسط کاربر.

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) محتوایی است که مخاطبان شما ایجاد می‌کنند و دارای ویژگی‌های کسب و کار/برند شما هستند که برای کسب و کار شما پولی پرداخت نمی‌شود. به عنوان مثال، شخصی یک TikTok بدون حمایت مالی را در مورد اینکه چقدر محصول شما را دوست دارد به اشتراک می گذارد یا عکسی را با پوشیدن لباس شما پست می کند و کسب و کار شما را برچسب گذاری می کند.

این نوع محتوا برای به اشتراک گذاشتن در رسانه های اجتماعی عالی است زیرا به مخاطبان شما کمک می کند تا ببینند مردم از محصولات شما استفاده می کنند و آنها را دوست دارند و شما را به روشی واقعی تضمین می کنند.

UGC نتیجه می دهد، زیرا مشتریان بیشتر از اینکه به تبلیغات مارک دار اعتماد دارند به نظرات دوستان و خانواده اعتماد می کنند، و 79٪ از مردم می گویند که UGC به شدت بر تصمیمات خرید آنها تأثیر می گذارد، به طور قابل توجهی بیشتر از محتوای مارک دار و محتوای تأثیرگذار.

وقتی از UGC استفاده می کنید، پلتفرم هایی که در آن بهترین عملکرد را دارد اینستاگرام، فیس بوک و یوتیوب هستند.

5. مطالب خنده دار، مرسوم، مد روز، و مرتبط.

محتوای خنده دار، مرسوم، مد روز، و مرتبط در رسانه های اجتماعی می تواند شامل پرش روی میم های ویروسی، مرتبط کردن آنها با کسب و کار شما و استفاده از هشتگ ها یا صداهای پرطرفدار باشد. این نوع محتوا مستلزم آگاهی از اتفاقات در رسانه های اجتماعی، لحظات فرهنگی و رویدادهای جاری و ایجاد محتوای پرهیاهو مرتبط با آن است.

36 درصد از بازاریابان در حال حاضر محتوای خنده دار، مرسوم، مد روز و مرتبط را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند و 66 درصد می گویند که محتوای خنده دار موثرترین است و پس از آن محتوای مرتبط و مد روز قرار دارد. مصرف کنندگان می گویند که محتوای خنده دار به یاد ماندنی ترین است.

6. محتوای قابل خرید.

محتوای شبکه های اجتماعی قابل خرید به مصرف کنندگان این امکان را می دهد که محصولات موجود در حساب های شما را مرور کنند، چیزهایی را که دوست دارند کشف کنند و حتی بدون خروج از برنامه خرید کنند.

7. محتوای آموزشی.

محتوای آموزشی اطلاعات مفیدی را با مخاطبان به اشتراک می گذارد که به آنها کمک می کند به اهداف خود برسند و نیازهای خود را برآورده کنند. محتوای آموزشی می‌تواند به صورت اینفوگرافیک، ویدیو، پست مبتنی بر متن، تصاویر – هر یک از انواع محتوایی که در این پست مورد بحث قرار دادیم، ارائه شود.

HubSpot اغلب محتوای آموزشی را از طریق ویدیوهای YouTube به اشتراک می گذارد، جایی که بینندگان می توانند در مورد مفاهیم مورد علاقه بیشتر بیاموزند.

8. تصاویر با کیفیت بالا

تصاویر در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ضروری هستند و توجه افراد را به خود جلب می‌کنند. تصاویر می‌توانند چیزهایی مانند عکس‌های محصول با کیفیت بالا یا حتی یک الگوی رفتاری پرطرفدار باشد که به تجارت شما مربوط می‌شود.
گزارش استراتژی بازاریابی اخیر ما نشان داد که 47٪ از بازاریابان از تصاویر به عنوان یک قالب رسانه ای استفاده می کنند و در تمام پلت فرم های رسانه های اجتماعی به خوبی کار می کنند.

9. محتوای مبتنی بر متن

ما هر روز شاهد محتوای متنی در رسانه های اجتماعی هستیم، مانند توییت ها یا پست های رهبری فکری در لینکدین. هدف اصلی محتوای مبتنی بر متن، به اشتراک گذاشتن بینش از طریق متن به جای تصویر یا ویدیو است. به عنوان مثال، می توانید یک توییت را با یک تصویر چشم نواز جفت کنید، اما نکته پست در متن است.
وبلاگ ها محتوای محبوب مبتنی بر متن هستند که در آن افراد پست های طولانی تر را می خوانند و اطلاعات مفیدی را کشف می کنند. برخی از انواع محبوب پست های وبلاگ عبارتند از:

  • پست‌هایی که چگونه یک مشکل را معرفی می‌کنند، راه‌حل ارائه می‌دهند و مراحل رسیدن به نتیجه مطلوب را مورد بحث قرار می‌دهند.
  • پست هایی را فهرست می کند که بر یک موضوع خاص تمرکز دارند، چندین نکته را ارائه می دهد و یک نتیجه گیری کوتاه ارائه می دهد.
  • چه پست‌هایی اطلاعات بیشتری را در مورد یک موضوع خاص ارائه می‌دهند، با مقالات بسیاری که در مورد مقایسه یک چیز با چیز دیگر هستند.
  • چرا پست‌ها معمولاً دلیل یا هدفی را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهند و جزئیاتی را ارائه می‌دهند که از یک نتیجه‌گیری متمرکز حمایت می‌کنند.

10. اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ها نوعی محتوا با قابلیت اشتراک گذاری و جذابیت بصری عکس ها هستند، اما پر از داده ها و اطلاعات مفید هستند. 

اینفوگرافیک ها نیز موثر هستند، به طوری که 56 درصد از بازاریابان که به طور منظم از آنها استفاده می کنند، می گویند که این موثرترین نوع محتوای آنهاست.

11. محتوای زودگذر

محتوای زودگذر شدن محتوایی است که فقط برای مدت معینی فعال می ماند، مانند استوری های اینستاگرام که پس از 24 ساعت ناپدید می شوند. کاربران فقط یک دوره مشخص برای تعامل با آن دارند، بنابراین ممکن است بیشتر مشتاق باشند نمایه‌های شما را پیگیری کنند و برای تجربه آنچه به اشتراک می‌گذارید بازگردند.

ایجاد آزمون‌ها و نظرسنجی‌ها در استوری‌های شما راهی عالی برای استفاده از این نوع محتوا است. مردم فقط زمان مشخصی برای پاسخ دادن دارند، ایجاد هیجان و اقدام فوری و الهام بخشیدن به پاسخ دهندگان برای بازگشت و دیدن نتایج.

استفاده مجدد از محتوا همچنان یک استراتژی ارزشمند است

بازاریابان رسانه های اجتماعی می گویند که به طور متوسط از چهار پلتفرم استفاده می کنند که هر کدام بهترین شیوه ها و هنجارهای خود را برای پیروی دارند. ایجاد محتوای مجزا برای هر پلتفرم می‌تواند چالش برانگیز باشد، بنابراین بسیاری از بازاریابان محتوای مشابهی را در هر پلتفرم به اشتراک می‌گذارند، اما آن را برای تناسب با لحن و نیازهای هر یک از آنها تغییر می‌دهند.
با این حال، کلید موفقیت، استفاده مجدد از محتوا است، نه اشتراک‌گذاری مجدد. مردم به برندهایی که دقیقاً در هر پلتفرم چیزی مشابه دارند نگاه نمی کنند. 48 درصد از بازاریابان در حال حاضر محتوای مشابهی را در سراسر پلتفرم ها با ترفندهایی به اشتراک می گذارند تا آن را با خواسته های پلتفرم مرتبط تر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.