9 ویژگی کسب و کار های پرسود

کسب و کار موفق

پیشگفتار

مهم نیست که تحت تاثیر تبلیغات اینستاگرام اینجا هستید یا واقعا به کارآفرینی و دنیای کسب و کار علاقه مند هستید چیزی که اهمیت دارد این است که الان در راه درستی قرار دارید، نه بخاطر اینکه قرار نیست از این به بعد برای کسی کار کنید و کارفرما داشته باشید (اتفاقا کارفرما داشتن گاهی اوقات بسیار خوب هم هست) بلکه به این دلیل که جسارت عملی کردن رویای خود را داشته اید. و می دانید چه چیزی مهم تر از رویا و آینده تان است؟ در واقع هیچ چیز.

اما بیایید 9 ویژگی کسب و کار های پرسود را دنبال کنیم که با دانستن آن ها و البته رعایت شان قرار است یک کسب و کار موفق یا بهتر بگوییم موفق تر داشته باشید.

بررسی 9 ویژگی کسب و کار های پرسود

  1. منظم باشید و سازماندهی شده عمل کنید.

برای دستیابی به موفقیت در کسب و کار یا بیزینس باید سازماندهی شده عمل کنید. این به شما کمک می­کند تا وظایف خود را به پایان برسانید و در راستای انجام کارها قرار بگیرید. حتی فکرش را هم نمی کنید وقتی بدون نظم، هماهنگی و تعیین زمان پایان کار ها عمل می­کنید تا چه حد قرار است از رقبا جا بمانید! بیزینس یک بازی نیست، سیاست نیست! و هیچ راه میانبری برای کم کاری در آن وجود ندارد. یک راه خوب برای منظم بودن این است که هر روز لیست کار هایی که باید انجام شود را تهیه کنید. و با تکمیل هر مورد، آن را از لیست خود حذف کنید. این کار باعث می شود که شما چیزی را فراموش نکنید و تمام کارهایی را که برای بقای کسب و کارتان ضروری هستند را به درستی به انجام رسانید.

  1. ثبت سوابق با جزئیات بالا

همه بیزینس های موفق، سوابق وضعیت فعلی یا سوابق خود را ثبت می­ کنند. با این کار، می دانید که کسب و کار شما از نظر مالی در چه موقعیتی قرار دارد و چالش هایی که قرار است با آن ها دست و پنجه نرم کنید چه هستند، وضعیت کارکنان را بهتر درک می کنید و از سودمند بودن طرح بازاریابی خود مطمئن خواهید شد. فقط دانستن این امر به شما زمان می دهد تا استراتژی هایی برای غلبه بر چالش های پیش رو ایجاد کنید.

تحلیل رقبا
  1. رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید

رقابت بهترین نتایج را به همراه دارد. برای موفقیت در کسب و کار، نباید از تحقیق درباره رقبا و یادگیری از آن ها بترسید. به هر حال، آنها ممکن است استراتژی های موفقی را دنبال کنند که می توانید در بیزینس خود برای کسب درآمد بیشتر از آنها کمک بگیرید.

  1. درک خطرات و امتیازات

کلید موفقیت در کسب و کارتان این است که ریسک های با حساب و کتابی برای کمک به رشد کسب و کار خود داشته باشید. یک سوال خوب برای پرسیدن این است که “جنبه منفی این عمل چیست؟” اگر بتوانید به این سوال پاسخ دهید، می دانید بدترین سناریو چیست. این دانش به شما امکان می دهد انواع ریسک های محاسبه شده را که می تواند پاداش های فوق العاده ای را به همراه داشته باشد، بپذیرید.

درک خطرات و امتیازات

5. خلاق باشید

همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود بیزینس خود و متفاوت بودن آن از رقبا باشید. (بهترین کتاب های کارآفرینی همیشه ساخت بازار انحصاری را به جای جنگیدن با رقبا پیشنهاد می دهند) این را قبول کنید که همه چیز را نمی دانید و پذیرای ایده های جدید و رویکردهای متفاوت در بیزینس خود باشید.

  6. تمرکز داشته باشید

ضرب المثل قدیمی “روم در یک روز ساخته نشده است” در اینجا صادق است. فقط به این دلیل که شما یک کسب و کار افتتاح می کنید به این معنی نیست که بلافاصله قرار است ثروتمند شوید. زمان لازم است تا مردم بفهمند شما چه کسی هستید، بنابراین برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت خود تمرکز داشته باشید و به مرور به فکر عملی کردن اهداف بلند مدت باشید.

  1. برای قربانی کردن آماده شوید

راه اندازی یک کسب و کار سخت است، اما پس از راه اندازی، تازه کار شما آغاز شده است. بسیاری اوقات شما مجبورید زمان بیشتری را نسبت به زمانی که برای شخص دیگری کار می­کنید به کارتان اختصاص دهید، که قطعا به معنای صرف زمان کمتر با خانواده و دوستان است که البته باید گفت ارزشش را دارد. کارآفرینان واقعی در ابتدای راه همان کسی نیستند که اینستاگرام و ویدیو های انگیزشی به شما نشان می دهد! آنها معمولا استرس دارند، همیشه وقت کافی ندارند، گاهی هیچ پولی در نمی ­آورند و بیشتر اوقات بجای پول خرج کردن در حال تسویه حساب با کارکنان، اجاره ها و … هستند.

  1. خدمات عالی ارائه دهید

بسیاری از بیزینس ها فراموش می کنند که کیفیت کار تا چه حد مهم است و چقدر می تواند به رشد آنها کمک کند. اگر خدماتی عالی، صادقانه و حرفه ای به مشتریان خود ارائه دهید آنها دفعه بعد که کاری داشته باشند بجای مراجعه به رقیب هایتان باز هم به سراغ خود شما خواهند آمد و بهتر است بدانید که در یک کسب و کار مشتری وفادار بی نهایت مهم است.

  1. ثابت قدم باشید

ثبات یک جزء کلیدی برای کسب درآمد در هر بیزینسی است. شما باید آنچه را که برای موفقیت نیاز است روز به روز انجام دهید. این امر باعث ایجاد عادت های مثبت بلندمدت می شود که به شما در دراز مدت کمک می کند. همچنین پشتکار و با اراده بودن در کسب و کار بی نهایت مهم است فراموش نکنید که قرار است بار ها شکست بخورید و بیاموزید، اشتباه کنید و باز هم با اراده­ای آهنین هدف خود را دنبال کنید، کسب و کار همین است.

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.