7 نکته تخصصی برای بهبود مهارت های شبکه سازی

بهبود مهارت شبکه سازی

مهارت های شبکه ای قوی یکی از مفیدترین توانایی هایی است که می توانید داشته باشید. متأسفانه، معمولاً این چیزی نیست که ما با آن متولد شده‌ایم – برای پیشرفت باید تمرین کنید. خوشبختانه، با کمی راهنمایی، به سرعت بر شبکه سازی مسلط خواهید شد. در این بخش، شما یاد خواهید گرفت که چگونه مهارت های شبکه سازی خود را بهبود ببخشید.

آنچه در این مقاله می آموزید :

چگونه مهارت شبکه سازی خود را بهبود ببخشیم؟

1. بیشتر از آنچه می گیرید، بدهید.

هر زمان که وارد شبکه می شوید، به این فکر کنید که چگونه می توانید به زندگی دیگران ارزش بیافزایید. توری بولاک، سازنده محتوای YouTube HubSpot، توصیه می‌کند که «کسی» باشید که همیشه چیزی برای ارائه دارد.
به عنوان مثال، اگر شخصی گفت که می خواهد سایت خود را اصلاح کند، آن دوست خود را که سال ها تجربه طراحی وب دارد، معرفی کنید. یا اگر رویدادی را مشاهده کردید که ممکن است برای دیگران مفید باشد، از طریق لینکدین به آنها پیامی به همراه دعوت نامه ارسال کنید.
اگر شما همیشه از نوع حلال مشکل هستید، دیگران شما را به عنوان فردی که همیشه راه حل دارید می بینند. این همچنین باعث می شود که آنها بیشتر شما را به دیگران معرفی کنند یا به شما کمک کنند.

2. در تمام طول حرفه خود شبکه سازی کنید.

برایان تریسی، مشاور آموزش کسب و کار، معتقد است که برای موفقیت باید خود را با افراد مناسب احاطه کنید. و در بسیاری از مواقع، موضوع این نیست که شما چه چیزی را می شناسید، بلکه به این موضوع مربوط می شود که چه کسی را می شناسید.
برای کمک، تریسی پیشنهاد می کند که یک رویکرد عمدی و سیستماتیک برای شبکه سازی در طول حرفه خود ایجاد کنید. او تا آنجا پیش می‌رود که می‌گوید باید افرادی را که ملاقات می‌کنید به دسته‌هایی تقسیم کنید:

مفید در مقابل غیر مفید.
جاه طلب در مقابل غیر جاه طلب.
جایی رفتن در مقابل هیچ جا نرفتن.
هر زمان که در یک مکان جدید هستید، باید سعی کنید افراد تأثیرگذار را شناسایی کنید. اگر شغل خود را تغییر دادید، به دنبال افراد برتر در سازمان خود بگردید، آنها را الگوی خود قرار دهید و از آنها الگوبرداری کنید.

تریسی با شبکه سازی به عنوان یک فرآیند پیوسته برخورد می کند. او به محض ملاقات با چند نفر متوقف نمی شود، بلکه به جستجوی خود ادامه می دهد. به یاد داشته باشید، شبکه سازی یک فرآیند مداوم است.

3. خود صادق خود باشید.

اویگی تئودور، یک فعال خلاق در سیرک بروکلین، بر ایجاد یک تاثیر اولیه خوب تاکید دارد. از آنجایی که تشکیل یک نظر اولیه کسری از ثانیه طول می کشد، نمی توانید آن را به شانس واگذار کنید.
این که چه می پوشید، چگونه موهای خود را حالت می دهید و چگونه صحبت می کنید تأثیر زیادی دارند. با در نظر گرفتن این موضوع، با خود و دیگران صادق باشید.
Ouigi پیشنهاد می کند که با چیزی به سادگی نگاه کردن به خود در آینه شروع کنید. وضعیت بدن خود را مشاهده کنید و سعی کنید نشانه های غیرکلامی را دریافت کنید.
آیا شخصی که به شما نگاه می کند فردی است که با خودش راحت به نظر می رسد؟ به هر تغییری فکر کنید که می تواند تصویر شما را بهبود بخشد، در حالی که هنوز 100٪ احساس راحتی می کنید.
به عنوان مثال، یک رویداد شبکه ممکن است کسب و کار اتفاقی باشد. صورتی ممکن است رنگ مشخص شما باشد، بنابراین می توانید کت صورتی مورد علاقه خود را انتخاب کنید. یک ورژن از خود واقعی شما همیشه دربرابر یک نسخه تخیلی و غیرواقعی از شما برنده خواهد شد.

صادق بودن راهی عالی برای قابل اعتماد بودن است. و همچنین چنین احساس رهایی بخش است. هنگام تماس با افراد غریبه یا همان سخنران کنفرانسی که امیدوار بودید خود را به او معرفی کنید، اعتماد به نفس لازم را خواهید داشت.

4. در مورد افرادی که در حلقه درونی خود قرار می دهید انتخابی باشید.

هم وارن بافت و هم بیل گیتس موافق هستند که باید عاقلانه افرادی را که در اطراف خود قرار دارید انتخاب کنید. آنها تأثیر قابل توجهی بر زندگی شما خواهند داشت، از جمله انتخاب های شغلی شما.

شما باید ضربه زننده باشید با افرادی که مشتاق هستند شبکه سازی کنید. کسی که بتواند الگوی شما باشد.
بافت و گیتس می گویند که بسیاری از مردم رویکردی ساختار نیافته به شبکه سازی دارند. در نتیجه، آنها در نهایت توسط افرادی احاطه می شوند که جاه طلب نیستند و آنها را برای رسیدن به اهدافشان ترغیب نمی کنند.

این به کمیت نیست، بلکه کیفیت است. در طول زندگی ما صدها نفر را ملاقات می کنیم. با این حال زمان ما محدود است. روی شبکه سازی با افرادی تمرکز کنید که تاثیر مثبتی خواهند داشت.

5. در یک رویداد شرکت کنید و با یک مدیر پنل صحبت کنید.

زمانی که تیم فریس، کارآفرین شناخته شده نبود، به رویدادهای سطح بالا می رفت و در پانل های نظارتی شرکت می کرد. هنگامی که پانل به پایان می رسید، به جای اینکه در صف بایستد تا با اعضای پانل گفتگو کند، فریس به سمت ناظم می رفت.
در حالی که آنها اغلب توسط شرکت کنندگان نادیده گرفته می شوند، ناظران همه افرادی را می شناسند که ارزش صحبت کردن با آنها را دارند.
صادق و متواضع باشید، می توانید بگویید که اولین بار است که در این رویداد شرکت می کنید و کسی را نمی شناسید. به آنها بگویید به چه چیزی علاقه دارید و از آنها بپرسید که به نظر آنها ارزش ملاقات کردن را دارد.
بعد از اینکه آنها شما را به سمت فرد مناسب راهنمایی کردند، می توانید به آنها نزدیک شوید و ذکر کنید که ناظم توصیه کرده است با آنها صحبت کنید. شما قبلاً از طرف یک نفر تأیید اجتماعی دارید.
با هر فرد جدیدی که در رویداد ملاقات می کنید، همین رویکرد را دنبال کنید. به سوال پرسیدن ادامه دهید و از آن به عنوان فرصتی برای یادگیری استفاده کنید. مردم به شما علاقه مند خواهند شد و شبکه شما شروع به رشد خواهد کرد.
رویکرد Ferris به شبکه بسیار خلاقانه و کارآمد است. و با ذکر ناظم، اعتبار شما افزایش می یابد.

6. پتانسیل پیوندهای ضعیف را کشف کنید.

راب کیم، یک استراتژیست شغلی از دانشگاه بریتیش کلمبیا، توصیه می کند از کانال های موجود خود استفاده کنید.
او علاوه بر ایجاد پیوندهای قوی، سرمایه گذاری زمان برای ایجاد ارتباطات سست را توصیه می کند. این افراد حرفه ای هستند که شما با آنها همپوشانی خاصی با علایق دارید، اما فقط یک یا دو بار با آنها صحبت کرده اید.
راب توصیه‌های خود را صرفاً بر اساس تجربیات خود نمی‌داند، بلکه بر اساس یک مطالعه پنج ساله بر روی بیش از 20 میلیون متخصص است.
نتایج نشان می دهد که روابط ضعیف تأثیر زیادی بر تحرک شغلی و پیشرفت شغلی دارد. به‌ویژه در صنایع دیجیتال، جایی که متخصصان اغلب رویدادهای شبکه را تکرار می‌کنند.
شما می توانید از این رویکرد به طور همزمان با ایجاد پیوندهای قوی برای گسترش دامنه حرفه ای خود استفاده کنید. تنها شرط برای این کار؟ اطمینان حاصل کنید که “ارتباطات سست” شما بی ارتباط با زمینه و اهداف شما نیست.

7. از مکالمات با ظرافت خارج شوید.

این ضرب المثل قدیمی را می دانید که “اینطور نیست که چگونه شروع می کنی، بلکه چگونه تمام می کنی”؟ وقتی صحبت از شبکه سازی می شود، هر دو به یک اندازه مهم هستند. شما باید با درایت از یک مکالمه خارج شوید تا مطمئن شوید که تأثیر ماندگار و خوبی از خود به جا می گذارید.
هانا فلیشمن، مدیر برند کارفرما و ارتباطات داخلی HubSpot، تأکید می‌کند که شبکه‌سازی مانند دوستیابی سریع نیست. این در مورد ملاقات با افراد زیادی که ممکن است نیست. این در مورد ایجاد ارتباطات امیدوار کننده است.
برخی از مکالمات به سرعت انجام می شود، بنابراین باید با احترام راه خود را از هم جدا کنید. فلیشمن ایده های خوبی در مورد چگونگی مقابله با این موضوع دارد.
اگر سکوت ناگهانی به وجود آمد، می‌توانید با این جمله پایان دهید: «لطفاً من را در مورد اینکه پروژه چگونه پیش می‌رود، در جریان بگذارید، من دوست دارم یاد بگیرم که چگونه نتیجه می‌شود». یا، می‌توانید از فردی که با او صحبت می‌کنید بپرسید که آیا کسی را از یک شرکت خاص دیده است، زیرا شما قصد داشتید با او چت کنید.
این به شما امکان می دهد بدون اینکه کسی احساس توهین کند از مکالمه خارج شوید.
با تهیه چند بیانیه خروج زیرکانه، به فردی که با او صحبت می کنید نشان می دهید که ساخت شبکه حرفه ای شما مهم است. ناگفته نماند که چگونه به تعاملات خود پایان می دهید، گویای حرفه ای بودن شماست.

مهارت های شبکه سازی خود را به سطح جدیدی ببرید

ایجاد و تقویت ارتباطات حرفه ای شما در تمام طول حرفه شما مهم است. هنگامی که شبکه سازی می کنید، به دنبال افراد جاه طلب و مفید باشید. اما به یاد داشته باشید، این یک خیابان دو طرفه است. شما همچنین باید به زندگی دیگران ارزش بدهید.
اگر ارتباطات جدیدی را متفکرانه ایجاد کنید و به دیگران احترام بگذارید، مطمئناً تلاش های شما نتیجه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.