7 مرحله تا شروع کسب و کار اینترنتی

7 مرحله تا شروع کسب و کار اینترنتی

مرحله 1: کسب و کاری را راه اندازی کنید که نیازتان را برطرف کند.

اکثر افرادی که تازه شروع به کار کرده‌اند این اشتباه را مرتکب می‌شوند که ابتدا به دنبال یک محصول و در مرحله دوم به دنبال بازار هستند.

برای افزایش شانس موفقیت، با یک بازار شروع کنید. ترفند این است که گروهی از مردم را پیدا کنید که به دنبال راه حلی برای یک مشکل هستند، اما نتایج زیادی پیدا نمی کنند. اینترنت این نوع تحقیقات بازار را آسان می کند:

 • از انجمن های آنلاین دیدن کنید تا ببینید مردم چه سؤالاتی می پرسند و چه مشکلاتی را در تلاش برای حل آنها هستند.
 • برای یافتن کلمات کلیدی که افراد زیادی در جستجوی آن هستند، جستجو کنید، که رقبای زیادی در پی آن نیستند.
 • رقبای بالقوه خود را با بازدید از سایت های آنها و توجه به کارهایی که برای پر کردن تقاضا انجام می دهند بررسی کنید. سپس می‌توانید از آموخته‌های خود استفاده کنید و محصولی را برای بازاری که از قبل وجود دارد ایجاد کنید و آن را بهتر از رقبا انجام دهید.

مرحله 2: نسخه ای را بنویسید که بفروشد.

یک فرمول فروش اثبات شده وجود دارد که بازدیدکنندگان را از لحظه ورود تا لحظه خرید از طریق فرآیند فروش بررسی می کند که به شرح زیر است:

 1. با یک عنوان قانع کننده علاقه را برانگیرانید.
 2. مشکلی را که محصول شما حل می کند را شرح دهید.
 3. اعتبار خود را به عنوان حلال این مشکل تثبیت کنید.
 4. نظرات افرادی را که از محصول شما استفاده کرده اند اضافه کنید.
 5. در مورد محصول و مزایای آن برای کاربر صحبت کنید.
 6. ضمانت قوی داشته باشید.
 7. فوریت ایجاد کنید.
 8. فروش را بخواهید.

در سراسر نسخه خود، باید بر این تمرکز کنید که چگونه محصول یا خدمات شما به طور منحصر به فردی می تواند مشکلات مردم را حل کند یا زندگی آنها را بهتر کند. مانند یک مشتری فکر کنید و بپرسید “چه چیزی برای من مفید است؟”

مرحله 3: وب سایت خود را طراحی کنید.

هنگامی که بازار و محصول خود را به دست آوردید و فرآیند فروش خود را به پایان رساندید، اکنون برای طراحی وب کسب و کار کوچک خود آماده هستید. به یاد داشته باشید که آن را ساده نگه دارید. شما کمتر از پنج ثانیه فرصت دارید تا توجه کسی را جلب کنید – در غیر این صورت، او رفته است و دیگر دیده نخواهد شد. چند نکته مهم که باید در نظر داشته باشید:

 1. یک یا دو فونت ساده را روی پس‌زمینه سفید انتخاب کنید.
 2. فقط در صورتی از تصاویر گرافیکی، صوتی یا تصویری استفاده کنید که پیام شما را تقویت کنند.
  یک پیشنهاد انتخاب کنید تا بتوانید آدرس های ایمیل را جمع آوری کنید.
 3. خرید را آسان کنید 
 4. وب سایت شما ویترین فروشگاه آنلاین شماست، پس آن را مشتری پسند کنید.

مرحله 4: از موتورهای جستجو برای هدایت خریداران هدفمند به سایت خود استفاده کنید.

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک ساده ترین راه برای جذب ترافیک به یک سایت کاملاً جدید است. این دو مزیت نسبت به انتظار برای آمدن ترافیک به شما دارد. اول اینکه تبلیغات PPC بلافاصله در صفحات جستجو نمایش داده می شود و دوم اینکه تبلیغات PPC به شما امکان می دهد کلمات کلیدی مختلف و همچنین عناوین، قیمت ها و رویکردهای فروش را آزمایش کنید. نه تنها ترافیک فوری دریافت می‌کنید، بلکه می‌توانید از تبلیغات PPC نیز برای کشف بهترین کلمات کلیدی خود با بیشترین تبدیل استفاده کنید. سپس می توانید کلمات کلیدی را در سراسر سایت خود در کپی و کد خود توزیع کنید، که به رتبه بندی شما در نتایج جستجوی ارگانیک کمک می کند.

مرحله 5: برای خود یک شهرت متخصص ایجاد کنید.

مردم از اینترنت برای یافتن اطلاعات استفاده می کنند. این اطلاعات را به صورت رایگان در اختیار سایر سایت ها قرار دهید تا ترافیک بیشتر و رتبه بندی بهتری در موتورهای جستجو مشاهده کنید. راز این است که همیشه یک لینک به سایت خود با هر نکته ای از اطلاعات اضافه کنید.

محتوای تخصصی و رایگان را هدیه دهید. مقالات، ویدیوها یا هر محتوای دیگری را ایجاد کنید که برای مردم مفید باشد. آن محتوا را از طریق فهرست راهنمای مقالات آنلاین یا سایت های رسانه های اجتماعی توزیع کنید.
پیوندهای “ارسال به یک دوست” را در محتوای ارزشمند در وب سایت خود قرار دهید.
در انجمن‌های صنعتی و سایت‌های شبکه‌های اجتماعی که بازار هدف شما در آن قرار دارد، به یک متخصص فعال تبدیل شوید.
به خوانندگان جدیدی خواهید رسید. اما حتی بهتر از آن، هر سایتی که محتوای شما را ارسال می کند، به سایت شما لینک می دهد. موتورهای جستجو لینک های سایت های مرتبط را دوست دارند و در رتبه بندی به شما پاداش می دهند.

مرحله 6: از قدرت بازاریابی ایمیلی برای تبدیل بازدیدکنندگان به خریدار استفاده کنید.

هنگامی که یک لیست انتخاب کنید، یکی از با ارزش ترین دارایی های کسب و کار آنلاین خود را ایجاد می کنید. مشتریان و مشترکین شما به شما اجازه ارسال ایمیل به آنها را داده اند. یعنی:

شما چیزی به آنها می دهید که خواسته اند.
شما در حال ایجاد روابط مادام العمر با آنها هستید.
پاسخ 100 درصد قابل اندازه گیری است.
بازاریابی ایمیلی ارزان تر و موثرتر از چاپی، تلویزیونی یا رادیویی است زیرا بسیار هدفمند است.
هر کسی که از سایت شما بازدید می کند و لیست شما را انتخاب می کند، یک سرنخ بسیار داغ است. و هیچ ابزاری بهتر از ایمیل برای پیگیری آن سرنخ ها وجود ندارد.

مرحله 7: درآمد خود را از طریق فروش پس‌انداز و افزایش فروش افزایش دهید.

یکی از مهم ترین استراتژی های بازاریابی اینترنتی، توسعه ارزش طول عمر هر مشتری است. حداقل 36 درصد از افرادی که یک بار از شما خرید کرده اند، در صورت پیگیری مجدد از شما خرید خواهند کرد. بسته شدن اولین فروش، سخت ترین بخش است — و البته گران ترین قسمت آن. بنابراین از فروش و فروش بک‌اند استفاده کنید تا دوباره خرید کنند:

محصولاتی را ارائه دهید که مکمل خرید اصلی آنها باشد.
کوپن های وفاداری الکترونیکی را ارسال کنید که می توانند در بازدید بعدی خود از آنها استفاده کنند.
محصولات مرتبط را پس از خرید در صفحه “متشکرم” خود ارائه دهید.
به مشتریان خود برای وفاداری آنها پاداش دهید و آنها حتی وفادارتر خواهند شد.

مزایا و معایب کسب و کار اینترنتی

ممکن است بسیاری فکر کنند که چون نیازی به ساخت فروشگاه فیزیکی یا اجاره دفتر نیست، کسب و کار اینترنتی نسبتاً ساده است. با این حال، بسیاری از عوامل دیگر وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. مانند همه چیز، چیزهای مثبت و منفی در مورد یک تجارت آنلاین وجود دارد. بیایید ابتدا به مزایا نگاه کنیم.

مزایا
راه اندازی سریع، آسان و کم هزینه است. شما فقط باید هزینه های اتصال به اینترنت، نام دامنه، میزبانی وب، طراحی صفحه و هزینه های نگهداری را پوشش دهید. کسب و کار می تواند حتی در چند روز راه اندازی شود.
استقلال کامل دارید و شما رئیس خود هستید، می توانید در هر روز هفته در زمانی که مناسب شماست کار کنید، حتی نیازی به ترک خانه نیست.
کسب و کار شما 24 ساعت شبانه روز کار می کند. یک کسب و کار آنلاین در هر زمانی از روز و در 7 روز هفته قابل دسترسی است.
قرار گرفتن در معرض بیشتر مردم از سراسر جهان می توانند از کسب و کار شما بازدید کنند و محصولات شما را در عرض چند دقیقه خریداری کنند.

معایب
منحرف شدن آسان است. هنگامی که از خانه کار می کنید، به راحتی می توانید حواس خود را با سایر کارهای خانه یا چیزهای غیر تجاری پرت کنید.
بازار بسیار رقابتی تقریباً هر نوع کسب و کاری در اینترنت موجود است، به این معنی که رقابت بسیار بالا است. بنابراین، شناسایی جایگاهی که کسب و کار شما در آن برجسته است، ضروری است.
مشکلات فنی. وب سایت ممکن است به دلیل بازدید یا فروش زیاد، خرابی سرور و غیره دچار خرابی شود.
ارتباط مستقیم با مشتری از بین می رود. بسیاری از مردم هنوز خریدهای فیزیکی را ترجیح می دهند، زیرا از این طریق به خوبی می دانند که چه چیزی می خرند.

جمعبندی

اینترنت به قدری سریع تغییر می کند که یک سال آنلاین برابر با پنج سال در دنیای واقعی است. اما اصول نحوه راه اندازی و رشد یک کسب و کار آنلاین موفق به هیچ وجه تغییر نکرده است. اگر به تازگی یک کسب و کار کوچک آنلاین راه اندازی کرده اید، به این ترتیب عمل کنید. اگر مدتی آنلاین بوده‌اید، یک بررسی سریع انجام دهید و ببینید آیا مرحله‌ای وجود دارد که از انجام آن غفلت کرده‌اید، یا هرگز نتوانسته‌اید آن را انجام دهید.

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.