6 روش افزایش ترافیک با محتوای موضوعی و محتوای همیشه سبز

محتوای موضوعی و محتوای همیشه سبز

هر چه وبلاگ یا سایت شما ترافیک بیشتری دریافت کند، بهتر است. اما این برای افزایش تعامل کاربران و در نهایت افزایش فروش کافی نیست و در عوض، باید مشتریان بالقوه را متقاعد کنید که ارزش این را دارد که در سایت شما بمانند. محتوای موضوعی و همتای آن، محتوای همیشه سبز، می تواند به شما در رسیدن به این هدف کمک کند.
در نظر بگیرید که اگر محتوا یا طرح‌بندی جذاب نباشد، ۳۸ درصد از افراد سایت شما را ترک خواهند کرد. به عبارت دیگر، اگر در اسرع وقت چیزی با ارزش پیدا نکنند، نمی مانند.
البته، این یک سوال مهم را ایجاد می کند: وقتی صحبت از محتوای موضوعی در مقابل محتوای همیشه سبز می شود، کدام یک بهترین عملکرد را برای سرمایه مجازی شما ارائه می دهد؟ کدام نوع باعث می شود بازدیدکنندگان بیشتری بمانند؟ در اینجا چیزی است که باید در مورد افزایش ترافیک با این نوع محتوای رایج بدانید.

آنچه در این مقاله می آموزید :

محتوای موضوعی (Topical Content) چیست؟

محتوای موضوعی به موقع، مرتبط و به طور منظم به روز می شود. این مربوط به رویدادهایی است که رخ داده یا اطلاعاتی که اخیراً کشف شده است و راه خوبی برای جلب توجه کاربر است.
محتوای موضوعی بر رویدادها یا اطلاعات جاری تمرکز دارد تا محتوای هدفمند و مرتبط را به بازدیدکنندگان ارائه دهد. برای مثال، یک شرکت سقف‌سازی محلی ممکن است از رویداد طوفان بزرگی که در شهر یا شهرستان می‌گذرد به عنوان نقطه پرش برای یک پست وبلاگ در مورد رسیدگی به خسارت تگرگ یا باد استفاده کند. این نوع محتوای موضوعی در حال حاضر به مخاطبان هدف آنها مرتبط است، توصیه‌های عملی ارائه می‌دهد و ممکن است به افزایش تبدیل کمک کند.

محتوای موضوعی در مقابل محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز برای مدت طولانی مرتبط و قابل اجرا باقی می ماند. این محتوا همچنین از نظر SEO بهینه شده است تا ترافیک وب سایت یا وبلاگ را افزایش دهد. از آنجایی که محتوا به ندرت تغییر می کند، آدرس صفحه وب انتخاب خوبی برای سئو است.
مانند درخت همیشه سبز، این نوع محتوا همیشه در اطراف و مرتبط است. برخلاف ماهیت مبتنی بر زمان محتوای موضوعی که برای جذاب ماندن نیاز به به‌روزرسانی منظم دارد، محتوای همیشه سبز جذابیت طولانی‌مدتی دارد که به شما امکان می‌دهد آن را پست کنید و آن را فراموش کنید.

مزایا و معایب محتوای موضوعی

به استفاده از محتوای موضوعی در سایت خود فکر می کنید؟ در اینجا دو جنبه مثبت و منفی این رویکرد وجود دارد.

مزیت شماره 1: صرفه جویی در زمان

محتوای موضوعی برای گرفتن وجود دارد. بررسی سریع وب سایت های صنعتی مرتبط یا رسانه های خبری دیجیتال می تواند الهام بخش پست بعدی شما باشد، به این معنی که تیم شما می تواند مدت زمان مورد نیاز برای یافتن تمرکز محتوای بعدی شما را کاهش دهد.

مزیت شماره 2: فرصت های ترافیکی متعدد

داستان‌های مرتبط می‌توانند در نقاط مختلف محتوا مورد توجه قرار گیرند. در عمل، این بدان معنی است که می توانید ترافیک سایت های رسانه های اجتماعی، ایمیل ها و جستجوهای وب را به طور همزمان به سایت خود هدایت کنید.

ایراد شماره 1: شما تنها نیستید

مطالب جالب برای همه جالب است. این بدان معناست که سایت‌های دیگر نیز دیدگاه خود را در مورد محتوای موضوعی ارسال می‌کنند، که باعث می‌شود متمایز شدن از جمعیت سخت‌تر شود.

ایراد شماره 2: اعتماد ساختنی است

فقط به این دلیل که یک پست عالی ایجاد می کنید و ترافیک سایت خود را جذب می کنید، به این معنی نیست که بازدیدکنندگان به طور خودکار خریدار می شوند. در عوض، ایجاد اعتماد به زمان نیاز دارد، به این معنی که برای ایجاد تبدیل به محتوایی بیشتر از محتوای موضوعی نیاز دارید.

مزایا و معایب محتوای همیشه سبز

به تلاشی همیشه سبز در وب سایت خود فکر می کنید؟ در اینجا برخی از مزایا و معایب رایج وجود دارد.

مزیت شماره 1: ماندگاری بیشتر

محتوای همیشه سبز به طور طبیعی برای مدت طولانی تری تازه تر می ماند و به نوبه خود باعث ایجاد ترافیک ثابت به سایت شما می شود. همچنین می‌توانید به‌جای جایگزینی این محتوا، در صورت نیاز، به‌روزرسانی کنید تا کاربران دوباره برگردند.

مزیت شماره 2: ایده آل برای محتوای سطح ورودی

دستورالعمل‌ها و فهرست‌هایی که برای مبتدیانی که یک مهارت جدید یا درک یک موضوع را می‌آموزند، انتخاب‌های خوبی برای محتوای همیشه سبز هستند، زیرا همیشه کسی وجود دارد که به دنبال یادگیری باشد.

ایراد شماره 1: طوفان فکری کاهش می یابد

هرچه محتوای همیشه سبز بیشتری پست کنید، فکر کردن به موضوعات جدید سخت تر می شود. این وضعیتی را ایجاد می‌کند که تیم شما ممکن است زمان بیشتری را صرف خرید پست‌های کاری به جای ایجاد محتوای همیشه سبز کند.

ابراد شماره 2: موفقیت یک فرآیند آهسته است

در جایی که پست‌های محتوای موضوعی می‌توانند در بازه‌های زمانی کوتاه جهش زیادی در ترافیک ایجاد کنند، محتوای همیشه سبز کندتر و ثابت‌تر است. اگرچه این برای رشد بلندمدت عالی است، اما اگر به دنبال سرمایه‌گذاری بر تقاضای فصلی یا رویداد محور هستید، کمکی نخواهد کرد.

نحوه استفاده از محتوای موضوعی و همیشه سبز برای رشد ترافیک

در حالت ایده آل، محتوای موضوعی و محتوای همیشه سبز در هماهنگی به افزایش ترافیک وب سایت شما کمک می کند. مطمئن نیستید که در عمل چگونه به نظر می رسد؟ در اینجا شش نکته برای شروع شما وجود دارد.

1. از قالب های برنامه ریزی محتوا برای محتوای موضوعی و همیشه سبز خود استفاده کنید

وقتی نوبت به بیشترین استفاده از محتوای موضوعی و همیشه سبز می رسد، الگوهای برنامه ریزی مکانی عالی برای شروع هستند، زیرا آنها پایه محکمی برای استراتژی ترافیک طولانی مدت شما فراهم می کنند.

2. برنامه ای برای تجدید منظم موضعی تنظیم کنید

برای مرتبط نگه داشتن محتوای موضوعی، به‌روزرسانی‌های منظم را برنامه‌ریزی کنید. مدت زمان بین به‌روزرسانی‌ها به نوع محتوا بستگی دارد – برای پست‌های رسانه‌های اجتماعی، بیش از یک هفته ممکن است کهنه شود. برای پست های وبلاگ، حداکثر دو هفته تا یک ماه.

3. ابزار مناسب را دریافت کنید

قبل از ایجاد محتوای خود، مطمئن شوید که در مسیر درست سئو هستید. ابزارهایی مانند Google AdWords و Google Trends می‌توانند به شما کمک کنند کلمات کلیدی را پیدا کنید که در راه افزایش هستند یا حجم جستجوی ثابتی دارند تا استراتژی محتوای شما را مشخص کنند.

4. محتوای موضوعی: خودداری نکنید

وقتی نوبت به محتوای موضوعی می‌رسد، نرده‌ها را تاب دهید. با توجه به تعداد سایت‌های دیگری که همین کار را انجام می‌دهند، ارزش آن را دارد که با محتوایی که به مخاطب هدف شما مرتبط است، وارد شوید. حتی اگر آنطور که در نظر گرفته شده فرود نیاید، به اندازه کافی زودگذر است که بتوانید به سرعت بهبود پیدا کنید.

5. محتوای همیشه سبز: به دراز مدت فکر کنید

برای محتوای همیشه سبز، به پتانسیل ترافیک طولانی مدت فکر کنید. آیا محتوا برای پایگاه کاربری فعلی شما مفید است؟ آیا می توان آن را با تغییر بازار به روز کرد تا مرتبط باقی بماند؟

6. تعادل محتوا را پیدا کنید

در نهایت، تعادلی بین موضوعی و همیشه سبز پیدا کنید. در حالی که یک رویکرد کاملاً موضعی می تواند نتایج سریعی را ایجاد کند، موفقیت پایدار را به همراه نخواهد داشت. در همین حال، تلاش‌های همیشه سبز، پیشرفت ثابتی را ارائه می‌دهند، اما برای افزایش علاقه مشتری یا سرمایه‌گذاری بر روندهای بازار کافی نیستند.

جمع بندی مقاله

هم محتوای موضوعی و هم محتوای همیشه سبز مزایایی برای سایت شما دارد. در جایی که تلاش‌های همیشه سبز می‌تواند به افزایش سئو و ارائه تعداد بازدیدکنندگان ثابت کمک کند، محتوای موضوعی به سایت شما کمک می‌کند زمانی که رویدادهای مرتبط و به‌موقع مشتریانی به دنبال پاسخ هستند، مورد توجه قرار گیرد.
به عبارت دیگر، این در مورد محتوای موضعی در مقابل محتوای همیشه سبز نیست: بلکه یافتن راهی برای متعادل کردن هر دو است که بازدیدکنندگان را علاقه مند می کند و آنها را به بازگشت باز می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.