50 نمونه مزیت رقابتی برای کسب و کار شما

۵۰ نمونه مزیت رقابتی برای کسب و کار شما

مقدمه

مزیت رقابتی پایدار راهی است برای شرکت ها که بتوانند خود را برجسته کرده و برند قدرتمندی را توسعه دهند که مشتریان آن را دوست خواهند داشت. در دنیای امروز ، استراتژی های مزیت رقابتی زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای عملکرد بهتر از رقبا استفاده کنید. با این حال ، پیروزی شرکت های پیشرو نشان می دهد که موفقیت تجاری تنها ارائه مزایا به مشتریان نیست. کپی کردن مزیت رقابتی شما باید سخت باشد. شما به یک زاویه خاص نیاز دارید – یک مقدار غیرقابل مقاومت که به مشتریان ثابت می کند راه حل شما راه حل مناسب است. در حالی که منابع بالقوه مزایای رقابتی کسب و کار نامحدود است ، ایجاد یکی از آنها و برجسته ساختن آن آسان نیست.

مزیت رقابتی پایدار یک دارایی یا توانایی تجاری است که ارزش برتر را برای مشتریان و موقعیت بلندمدت نسبت به رقبا فراهم می کند. مزیت رقابتی پایدار به سختی قابل تکرار یا تجاوز از رقبا است و سالها طول می کشد. یک پیشنهاد ارزش منحصر به فرد می تواند فروش بیشتر ، وفاداری بیشتر مشتری و حفظ بیشتر کارکنان را نسبت به رقبا تضمین کند.

در این پست ، 50 منبع از مزایای رقابتی پایدار مربوط به واقعیت تجاری بسیار رقابتی ما را مشاهده خواهید کرد.

1. محصولات یا خدماتی را ارائه دهید که افسانه را شکسته است.

ایجاد محصولات یا خدماتی که یک اسطوره جاافتاده را می شکند می تواند کسب و کار یا نام تجاری شما را به یکی از به یاد ماندنی ترین ها تبدیل کند. مردم به افسانه ها و کلیشه ها اعتقاد زیادی دارند. اگر بتوانید انگ یا افسانه ای را بشکنید ، موانع ذهنیت افراد را می شکنید و به اعمال الهام بخشید. سعی کنید محصولاتی را خلق کنید که نه تنها می تواند یک افسانه را شکست دهد ، بلکه می تواند انتظارات مشتری را افزایش داده و ارزش فوق العاده و حتی غیر منتظره ای را برای آنها به ارمغان آورد.

مثال : ایلان ماسک و تسلا موتورز این باور غلط را شکستند که خودروهای برقی باید خودروهای کندی با طراحی ناخوشایند باشند. علاوه بر این ، آنها ثابت کرده اند که اتومبیل های برقی می توانند کاملاً زیبا باشند. و در بازار خودروهای اسپرت برقی ، هنوز رقابت جدی ندارند.

2. ارائه خدمات مشتریان افسانه ای

نه فقط خدمات خوب به مشتری. آن را افسانه ای کنید! مراقبت از مشتری برجسته یکی از قوی ترین نمونه های مزیت رقابتی و استراتژی های موقعیت یابی نام تجاری است. خدمات استثنایی به مشتریان ثابت می کند که شما واقعاً به رضایت مشتریان خود اهمیت می دهید. خدمات مشتریان خود را به یاد ماندنی کنید و مشتریان می خواهند این تجربه را تکرار کنند.

مثال : Zappos مانند یک ستاره راک در خدمات به مشتریان است. آنها به سرعت به ایمیل های مشتریان پاسخ می دهند. آنها در مورد بازگشت ها بحث نمی کنند و حتی در فروشگاه های دیگر برای مشتریان خرید می کنند وقتی چیزی خاص را می خواهند که در سهام Zappos وجود ندارد.

3. سادگی ارائه دهید

امروز ، کمتر بیشتر است! بسیاری از مردم می گویند زندگی آنها بسیار پر سر و صدا و بیش از حد پویا است. بنابراین ، به مردم محصولات ساده ای ارائه دهید که در وقت ، تلاش و اعصاب آنها صرفه جویی شود. اگرچه ساخت محصولات ساده یکی از سخت ترین کارهای تجاری است ، اما یکی از سودآورترین منابع مزایای رقابتی پایدار است.

مثال : موتور جستجوی گوگل ، گوشواره سفید اپل و پیام رسان واتس اپ تنها چند نمونه از سادگی معروف جهان هستند.

4. هرگز دست از نوآوری برندارید

نوآوری ها پیشنهادات تجاری شما را تازه ، مرتبط ، جذاب ، مشهور و مطلوب می کند. علاوه بر این ، آنها کسب و کار شما را آینده نگر می کنند. نوآوری ها شیوه زندگی مردم را بهبود می بخشد و به شما این امکان را می دهد که راه حل هایی را ارائه دهید که رقبای شما نمی توانند ارائه دهند.

مثال ها : برخی از بهترین نمونه های شرکت هایی که هرگز از نوآوری خود دست برنداشته اند عبارتند از: گوگل ، مایکروسافت ، آمازون ، سامسونگ ، تسلا ، نایک ، و برخی دیگر.

5. با کاردستی برجسته شوید

صنایع دستی هنوز در دنیای فناوری پیشرفته ما اهمیت دارد و تأثیر بسزایی دارد. علاوه بر این ، صنایع دستی بیش از هر زمان دیگری تقاضا دارد. چرا؟ امروزه به نظر می رسد هر چیزی که خریداری می کنیم تولید انبوه است. در نتیجه ، مردم تشنه چیزی هستند که واقعاً منحصر به فرد است. سریعتر همیشه بهتر نیست. علاوه بر این ، نسل امروز گرسنه محصولات طبیعی و اصلی مانند غذاهای ارگانیک ، کالاهای دست ساز و غیره است. کاردستی وعده کیفیت ، قابلیت اطمینان ، زیبایی و یا دقت است.

مثال : هارلی دیویدسون (موتورسیکلت) یکی از مشهورترین نمونه های مزیت رقابتی پایدار است که از طریق یک استراتژی صنایع دستی عالی به دست می آید.

6. تمرکز بر تعامل انسان با انسان

امروزه مردم بیش از هر زمان دیگری به فناوری متصل شده اند. هدف شرکت ها برقراری ارتباط با مصرف کنندگان در هر دستگاه ممکن و هر پلتفرم رسانه های اجتماعی است. با این حال ، نکته مهم این است که این مصرف کنندگان در واقع احساس کنند که در تجارت انسانی به تجارت شما متصل هستند. به عبارت دیگر ، شما باید تجربه شخصی را ارائه دهید و افراد را در مرکز تجارت خود قرار دهید.

مثال : Drift (یک پلتفرم بازاریابی محاوره ای) تعاملات انسانی را در قلب تجارت خود قرار می دهد. برخلاف سایر ابزارهای نرم افزاری قابل مقایسه که روی اتوماسیون متمرکز هستند ، Drift بر تعاملات فروش انسان با انسان تمرکز می کند.

7. شرط بندی روی خلاقیت

مشتریان همیشه به دنبال محصولات پیشرفته یا جدید پیشرفته هستند. و ارائه این محصولات به خلاقیت نیاز دارد. داشتن فرهنگ شرکتی مبتنی بر خلاقیت که به کارکنان شما کمک می کند افق های ذهنی خود را گسترش دهند ، می تواند یکی از بهترین منابع مزایای رقابتی پایدار باشد.

مثال : اپل شبیه مترادف خلاقیت است. این برندی است که دیگران را به “متفاوت فکر کردن” ترغیب می کند و نتایج آن دیدنی است.

8. صادق باشید

این غیر عادی است که به صداقت به عنوان منبع برتری رقابتی نگاه کنیم. اما این کار می کند و امروز بسیار عالی عمل می کند. مهمترین چیزی که مصرف کنندگان از مشاغل می خواهند صداقت است! صداقت باعث ایجاد اعتماد می شود و نشان می دهد که شما واقعاً به مشتریان خود اهمیت می دهید. صادق بودن به معنای باز بودن در مورد نقاط قوت و ضعف های خود است.

مثال : NPR (یک سازمان رسانه ای غیرانتفاعی مستقل) نشان می دهد که چگونه یک شرکت صادق می تواند اعتماد ایجاد کند. در پایان اکثر برنامه ها ، NPR بازخورد شنوندگان را در مورد برنامه های قبلی به اشتراک می گذارد. NPR در کنار بررسی های درخشان ، خشم و ناامیدی مشتریان را نیز به اشتراک می گذارد. علاوه بر این ، NPR هنگامی که به دلایل کمتر از مطلوب تیتر می زند ، تمرکز را تغییر نمی دهد. در عوض ، ایستگاه اخبار بد خود را بدون ترس از اعتراف به اشتباهات یا ضعف ها گزارش می دهد.

9. از طریق سرگرمی ، ورزش و موسیقی با مشتریان ارتباط برقرار کنید

اگر می خواهید قلب مشتریان خود را به دست آورید ، با آنها از طریق کاری که دوست دارند انجام دهند ارتباط برقرار کنید – اعم از ورزش ، بازی ، موسیقی یا انواع دیگر ابتکارات. راهی برای برقراری ارتباط و تعامل با افراد با چیزهایی که بیشتر به آنها علاقه دارند پیدا کنید و آنها مارک شما را دوست خواهند داشت.

مثال : Taco Bell (برجسته ترین رستوران خدمات سریع الهام گرفته از مکزیک در کشور) یکی از نمونه های دیدنی آن است. این نام تجاری به مشتریان کمک می کند تا “Live Mas” را ترغیب کنند و از طریق برنامه موسیقی خود “Feed The Beat” از طریق ورزش و موسیقی جدید با آنها ارتباط برقرار می کند. Taco Bell همچنین فرصت هایی را برای کسانی که به تحصیل اهمیت می دهند فراهم می کند و از طریق برنامه هایی مانند بورس تحصیلی Live Mas ، طرفداران را با علاقه خود ارتباط می دهد.

10. جذب و حفظ استعدادها

یک چیز وجود دارد که همه شرکت های برتر در هر صنعت دارند: استعداد. بهترین شرکت ها بهترین کارکنان را دارند. از این رو ، این شرکت ها می توانند بهترین محصولات و خدمات را ارائه دهند.

مثال : استراتژی مدیریت استعداد SAS نتایج برجسته ای دارد. آنها بیش از هر شرکت دیگری برای تمرینات عالی کارکنان در 60 دقیقه حضور داشته اند. آنها با طیف وسیع و مزایای متنوعی معروف هستند که نرخ گردش مالی پیشرو در صنعت را به همراه دارد.

11. منحصر به فرد باشید

ترفند موفقیت در کسب و کار اولین نیست – منحصر به فرد بودن آن است. اگر نمی توانید منحصر به فرد باشید ، هیچ دلیلی وجود ندارد که مشتریان به جای رقبای شما از شما خرید کنند. برای منحصر به فرد بودن ، باید راهی برای متفاوت بودن و بسیار بهتر از دیگران پیدا کنید. کسب و کار خود را تبدیل به یک کلیشه نکنید.

مثال : تسلا موتورز باعث ایجاد و تسلط بر بازار خودروهای برقی لوکس و دوربرد می شود. با این حال ، این بازار با بازار خودروهای برقی ارزان تر و همچنین بازار خودروهای لوکس مجهز به گاز متفاوت است. این یک پیشنهاد منحصر به فرد است.

12. به مردم کمک کنید ارزش خود را ببینند

فقط محصولات خود را به فروش نرسانید. نه تنها مزایای خود را نشان دهید ، بلکه به مشتریان کمک کنید ارزش خود را بدانند. ما ، همه انسانها ، اغلب احساس انتقاد از خود ، عدم اعتماد به نفس ، کمرویی یا حیا را تجربه می کنیم. محصولات یا خدماتی را ارائه دهید که به افراد این اطمینان را می دهد که به خود اعتماد داشته باشند. سپس می توانید یکی از پایدارترین مزیت های رقابتی را ایجاد کنید.

مثال : Dove کار قابل توجهی را انجام داده است و خود را متمرکز بر کمک به زنان برای ارزش خود به جای فروش صابون متمرکز کرده است. کبوتر زنان را تشویق می کند تا به جای انتقاد از خود ، از ظاهر خود استقبال کنند. و این استراتژی جواب می دهد.

13. ارائه سرعت قابل توجه

فناوری تقریباً همه چیز را در زندگی ما سرعت می بخشد. ما به لذت فوری معتاد هستیم. و فرهنگ لذت فوری بزرگتر و بزرگتر می شود. بنابراین ، می توانید از آن به عنوان منبع رقابت قوی خود استفاده کنید. شما می توانید انواع مختلفی از سرعت مانند تحویل سریع یا خدمات سریع به مشتریان را از طریق تلفن ارائه دهید. فقط باید کاری را سریعتر از رقابت انجام دهید.

مثال : Amazon Prime ، UberEATS و Jimmy John’s تنها چند نمونه از مشاغل هستند که سرعت قابل توجهی را ارائه می دهند.

14. سبز شوید

مصرف کنندگان در سراسر جهان بیش از پیش مشتاق حفاظت از کره زمین می شوند. آنها آماده پرداخت هزینه بیشتر برای محصولات و خدماتی هستند که از هدف سبز پشتیبانی می کنند. سبز شدن به مشتریان نشان می دهد که سود را بر محیط زیست ترجیح نمی دهید.

مثال : در وب سایت خود ، The Body Shop به وضوح ارزش های خود را مشخص می کند. آنها مخالف آزمایش حیوانات هستند. دفاع از حقوق بشر ؛ از کره زمین محافظت کنید و The Body Shop این ارزش ها را برآورده می کند.

15. ارائه ضمانت نامه غیرقابل مقایسه

ارائه تضمین های منحصر به فرد و به یاد ماندنی یکی از قوی ترین منابع مزایای رقابتی پایدار است. این تضمین به این معنی است که خرید محصول شما خطری برای مشتریان شما ایجاد نمی کند. اجتناب از پشیمانی تنها چیزی است که مردم به آن احتیاج دارند. همچنین ، ضمانت نامه نشان می دهد که از محصول خود اطمینان کافی دارید.

مثال : Cutco (کارد و چنگال و چاقوی آشپزخانه) کارد و چنگال گران قیمت را با ضمانت واقعاً چشمگیر به فروش می رساند-“گارانتی برای همیشه”. این بدان معناست که امروزه با خرید مجموعه ای از چاقوها ، مشتریان می توانند مقدار زیادی از پول خود را پس انداز کنند و نیازی به خرید یک چاقو دیگر ندارند.

16. تبلیغات غیرقابل مقاومت ارائه دهید

چه کسی زیاد دوست ندارد؟ اجرای تبلیغات جذاب و کمپین های بازاریابی شانس انتخاب نام تجاری خود را نسبت به رقبای خود افزایش می دهد. علاوه بر این ، آنها می توانند وفاداری مشتری را تضمین کرده و دلیل واقعی را برای ادامه همکاری با شما در اختیار مشتریان قرار دهند.

مثال : Ript Apparel دارای بخش “معاملات روزانه” است که در وب سایت آنها در موقعیت بسیار واضحی قرار دارد. هر روز ، آنها سه محصول جدید را با قیمت کاهش یافته نشان می دهند. آنها هر روز یک فروش ارائه می دهند. این امر مشتریان را بر می انگیزد تا به سایت خود بازگردند تا معامله بزرگ خود را به دست آورند.

17. یک وبلاگ ارزشمند ایجاد کنید که مخاطبان شما را توانمند سازد

وقتی صحبت از ایجاد اعتماد برای نام تجاری شما می شود ، وبلاگ نویسی از جایگاه برتر برخوردار است. مردم به وبلاگ ها اعتماد دارند. به وبلاگ خود به عنوان یک زاویه انسانی از تجارت خود فکر کنید. وبلاگ شما باید جایی باشد که مخاطبان راه های حل دردناک ترین مشکلات خود را بیابند. اگر به طور مداوم پست های وبلاگ با ارزش ایجاد می کنید ، به شما کمک می کند تا به عنوان یک متخصص در این صنعت شناخته شوید.

مثال : Zing by Quicken Loans یک وبلاگ عالی است که مقالات عمیقی را در زمینه های مختلف مالی ارائه می دهد. این فقط مجموعه ای از اطلاعاتی نیست که در جاهای دیگر مشاهده می کنید. Zing در بین خوانندگان فعلی و بالقوه برای برند خود اعتماد ایجاد می کند.

18. قابلیت اطمینان را ارائه دهید

مردم همیشه به قابلیت اطمینان نیاز دارند و به دنبال آن هستند. چیزهایی که ما بیشتر دوست داریم موارد قابل اعتماد هستند. ما هر روز خودروهای قابل اعتماد ، تلفن های همراه قابل اعتماد ، رستوران های معتبر و غیره را درخواست می کنیم.

مثال : تویوتا و لکسوس به دلیل قابلیت اطمینان خود از محبوبیت بالایی برخوردارند به طوری که در مقایسه با رقبا وارد حوزه دیگری می شوند.

19. با برنامه کاری انعطاف پذیر ، کارکنان خود را خوشحال کنید

از افزایش بهره وری گرفته تا نیروی کار وفادارتر و کارکنان با استرس کمتر ، برنامه های منعطف می تواند یکی از قدرتمندترین منابع مزایای رقابتی پایدار باشد. برنامه ریزی انعطاف پذیر که تعادل بین کار و زندگی را افزایش می دهد ، بخشی از چیزی است که بسیاری از کارکنان به دنبال آن هستند. ساعات کاری انعطاف پذیر ، کارکنان را تشویق می کند تا بر انجام کار خود تمرکز کنند – نه ساعاتی که در دفتر شما می گذرانند.

مثال : Black Mountain (شرکت فناوری اطلاعات) به کارکنان خود اجازه می دهد تا برنامه های خود را ایجاد کنند. مشکلی نیست که یک کارمند زودتر برای فعالیتهای خانوادگی ، برای حضور در جلسه پزشک یا فقط برای کار از راه دور ترک کند.

20. از تحقیقات بازار رقابتی و هوش رقابتی استفاده کنید

تحقیقات بازاریابی رقابتی فرآیند جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به رقبای فعلی و احتمالی شما و روندهای بازار است. امروزه می توانید به راحتی تحقیق کنید! حتی با کمک برخی از ابزارهای تجزیه و تحلیل آنلاین رایگان رقبا و روش های رایگان جمع آوری داده ها ، می توانید هر کاری را که رقبای شما انجام می دهند – از محصول گرفته تا افراد تا تبلیغات – ردیابی کنید. ابزارهای قدرتمند رقابتی تحت وب امروزه می توانند اطلاعاتی در مورد صنعتی که در آن هستید-موارد برجسته ، بازیکنان جدید ، شرکت های قدیمی تاسیس شده ، نوآوری ها و بلایا را در اختیار شما قرار دهند. بنابراین ، می توانید ایده ها و فرصت هایی را برای بهبود جنبه های مختلف کسب و کار خود بدست آورید.

مثال : شرکت های پیشرو هوشمندانه از مزایای موفقیت ها یا شکست های دیگران استفاده می کنند. به عنوان مثال ، Google با دقت به اشتباهات رابط کاربری Yahoo توجه می کند.

21. خدمات مشتری خود را با Chatbot دوباره تعریف کنید

امروزه مردم خواهان خدمات سریع ، آسان و شخصی به مشتریان در هر زمان و مکان هستند. Chatbots می تواند آن را ارائه دهد. Chatbot نرم افزاری است که مکالمه انسانی (یا چت) با کاربران را در وب سایت ها ، برنامه های تلفن همراه ، تلفن ها و غیره تقلید می کند. این یک دستیار دیجیتالی است که با مردم ارتباط برقرار می کند. این یک کانال بازاریابی جدید است که تجربه شخصی واقعی بین مارک ها و کاربران را ارائه می دهد. چت بات ها دنیای تجارت و بازاریابی را تغییر می دهند. آنها یکی از امیدوار کننده ترین روندها در زمینه رابط کاربری و تجربه مشتری هستند. چت بات در هر زمان در دسترس مشتریان است و به شما امکان می دهد تا به آنها نزدیک شوید. این محصولات و خدمات جدید شما را به نمایش می گذارد ، خدمات مشتری را بهبود می بخشد ، تعامل را افزایش می دهد ، مشتریان جدید را به ارمغان می آورد و فروش را افزایش می دهد. بر اساس گزارشی از eMarketer ، 87 درصد از بازاریابان B2C در ایالات متحده معتقدند که چت بات ها و دستیاران دیجیتال قبل از سال 2021 نقش مهمی در بازاریابی خواهند داشت. نظرسنجی ها نشان می دهد که “بهترین مزایای چت بات ها خدمات 24 ساعته (64 درصد) ، پاسخ فوری به سوالات (55 درصد) و پاسخ به سوالات ساده (55 درصد) است.”

مثال : برخی از مشهورترین چت بات ها عبارتند از Pop Geo – National Geographic Chatbot ، SnapTravel ، وال استریت ژورنال Chatbot ، Facebook Messenger Whole Foods ، BabyCentre UK Bot ، Hottel Marriot’s ChatBotler ، Cheapflights Chat و بسیاری دیگر.

22. از هوش مصنوعی (AI) استفاده کنید

هوش مصنوعی زندگی و وظایف روزانه ما را بطور برگشت ناپذیری تغییر می دهد. این فقط در آشپزخانه ، تلفن هوشمند و اتومبیل شما نیست ، همه جا وجود دارد. و ما فقط در ابتدای راه هستیم. در چند سال آینده ، بازاریابی قرار است تغییر بزرگی از شکل فعلی خود ایجاد کند. و بیشتر به لطف هوش مصنوعی.

هوش مصنوعی توانایی کامپیوترها در انجام وظایفی است که معمولاً افراد انجام می دهند. به عنوان مثال ، توانایی تصمیم گیری ، توانایی برقراری ارتباط با کاربران و غیره. بر اساس Techgrabyte ، “هوش مصنوعی بزرگترین فرصت تجاری برای شرکت ها ، صنایع و کشورها در چند دهه آینده است” و “استفاده از هوش مصنوعی تولید ناخالص داخلی جهان را تا 14 سال آینده تا 14 درصد افزایش می دهد ، معادل یک مورد اضافی کمک 15.7 تریلیون دلاری به اقتصاد جهان. 

هوش مصنوعی کاربردهای زیادی در تجارت دارد. این خدمات به مشتریان قدرت می بخشد ، امنیت سایبری را تضمین می کند ، تجزیه و تحلیل داده ها را انجام می دهد ، در مراقبت های بهداشتی کمک می کند ، هزینه های انرژی را کاهش می دهد ، فروش را پیش بینی می کند ، به مشاغل کمک می کند تا بیشتر مشتری محور باشند و غیره.

مثال : بیایید ، آمازون از هوش مصنوعی در هر مرحله از فعالیت های تجارت الکترونیکی خود استفاده می کند. به عنوان مثال ، از هوش مصنوعی برای پیش بینی تجارت الکترونیکی و برای StyleSnap استفاده می کند-یک ویژگی مجهز به هوش مصنوعی که به شما امکان می دهد از قطعات لباس عکس بگیرید و اقلام مشابه را برای فروش پیدا کنید.

23. برای تغییر شکل مسابقه از واقعیت افزوده (AR) استفاده کنید

AR دنیای جدیدی از منابع استفاده نشده و منحصر به فرد از مزایای رقابتی پایدار ایجاد می کند. AR یکی از بزرگترین تحولات فناوری دیجیتال نسل بعدی است و فقط بزرگتر خواهد شد. AR مجموعه ای از فناوری ها است که اشیاء مجازی را در واقعیت قرار می دهد. این توهم را ایجاد می کند که تصاویر کامپیوتری و تصاویر دنیای واقعی با همپوشانی با یکدیگر در یک فضا قرار دارند. به عبارت دیگر ، به شما امکان می دهد اشیاء مجازی را در محیط و موقعیت واقعی خود قرار دهید.

تصور کنید می خواهید آسمانی با نور خورشید به سقف اتاق خود اضافه کنید. AR می تواند آن را انجام دهد. و البته ، مشاغل می توانند از AR بسیار استفاده کنند. به عنوان مثال ، AR به مشتریانی که از طریق اینترنت خرید می کنند این امکان را می دهد که محصول را مشاهده کنند ، همانطور که اگر در یک فروشگاه فیزیکی بودند ، این امکان را می دادند. این به مشتریان امکان می دهد قبل از تصمیم خرید ، ببینند که محصول چگونه با زندگی آنها مطابقت دارد.

به گفته گارتنر “تا سال 2022 ، 70 enterprises از شرکت ها با فناوری های همه جانبه (مانند واقعیت افزوده ، واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی) برای استفاده مصرف کنندگان و شرکت ها آزمایش می کنند و 25 to در تولید مستقر خواهند شد.”

مثال : به عنوان مثال ، IKEA کاتالوگ محصولات با فرمت AR را با یک برنامه در اختیار مشتریان قرار می دهد. با کمک این برنامه می توانید ببینید که مبلمان در نمای داخلی خانه شما چگونه به نظر می رسند. این به شما امکان می دهد یک اتاق کامل را با مبلمان مجازی پر کنید.

24. از داده کاوی برای هدایت رشد عظیم شرکت استفاده کنید

کسب و کارها امروز روی معدن طلا نشسته اند – داده های آنها. در جهان مبتنی بر داده ما ، هرگز استفاده از آن به عنوان منبع مزایای رقابتی پایدار مهمتر نبوده است. داده کاوی فرایند تجزیه و تحلیل حجم وسیعی از داده های خام بدون ساختار با کمک روش ها و الگوریتم های تجزیه و تحلیل داده است. هدف تعیین روابط بین داده ها ، نتیجه گیری و پیش بینی نتایج است.

برنامه های کاربردی داده کاوی بی شمار هستند. استفاده از داده ها می تواند به شرکت ها در صرفه جویی در هزاران هزینه تولید ، بهبود کارایی خرید ، حمایت از رشد مشاغل ، توسعه استراتژی های بازاریابی موفق ، افزایش استراتژی قیمت گذاری ، پیش بینی فروش ، پیش بینی نتایج مالی و موارد دیگر کمک کند.

مثال : Spotify از تجزیه و تحلیل داده های بزرگ برای ارائه توصیه های لیست پخش بهتر به کاربران خود استفاده می کند. Spotify دارای حجم وسیعی از اطلاعات جمع آوری شده از پایگاه کاربر خود است که شامل میلیون ها نفر است که هر روز به موسیقی گوش می دهند. با کمک الگوریتم های تجزیه و تحلیل داده ها ، آنها بینش عمیقی در مورد ترجیحات کاربر به دست می آورند. بنابراین ، Spotify می تواند به هر کاربر یک لیست پخش شخصی با توصیه های موسیقی بر اساس تجزیه و تحلیل سابقه گوش دادن به آنها ارائه دهد.

25. دل مشتریان را با نام تجاری نوستالژی و علاقه به یکپارچه سازی با سیستم عامل مجسم کنید

در حالی که ایجاد نوآوری و جهت گیری آینده کلید موفقیت در کسب و کار است ، بسیاری از مارک ها نگاهی عقب مانده و با موفقیت ارائه می دهند. شور و اشتیاق برای انقلاب گذشته و یکپارچه سازی با سیستم عامل اینجاست تا مردم را در راحتی “روزهای خوب قدیم” غوطه ور کند ، زمانی که همه چیز ساده تر بود و شما نیازی به نگرانی در مورد ایجاد یک پروفایل کامل در فیس بوک نداشتید. در حال حاضر ، شرکت ها ارزش نوستالژی در بازاریابی را به عنوان راهی برای ایجاد یکی از پایدارترین مزیت های رقابتی تشخیص می دهند. هزاره ها مشتاق آشنایی هستند. بنابراین ، می توانید محصولاتی ارائه دهید که آنها را به یاد بزرگ شدن می اندازد و احساس امنیت و شادی را برانگیخته است.

مثال ها : کوکاکولا ، برند کمپبل ، لگو ، Old Navy ، Herbal Essences تنها برخی از مارک هایی هستند که مزایای بازاریابی نوستالژی را به عنوان استفاده از مشتریان از خاطرات زیبا از دهه های گذشته به حداکثر می رسانند.

26. یک انجمن تجاری بسازید

ایجاد یک اجتماع در اطراف نام تجاری شما یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای پیشرفت کسب و کار خود انجام دهید. جامعه برند گروهی از افراد (مشتریان فعلی و احتمالی شما) هستند که از نام تجاری شما به عنوان بستری برای تبادل ایده و به اشتراک گذاری افکار استفاده می کنند. یک انجمن آنلاین در اطراف نام تجاری شما نه تنها ارزش زیادی را برای مشتریان شما فراهم می کند بلکه آنها را در جنبه های بلند مدت نیز مشغول می کند.

مثال : استارباکس یک مثال عالی برای ایجاد یک انجمن تجاری موفق است. استارباکس دارای پلتفرمی است که در آن کاربران می توانند ایده های خود را با شرکت و سایر افراد به اشتراک بگذارند.

27. بازی را تغییر دهید! اولین نفر باشید

اولین بودن در بازار به معنای ارائه محصولات یا خدماتی است که مردم قبلاً نشنیده اند. به عبارت دیگر ، شما باید راه حل های با ارزش جدیدی ارائه دهید که زندگی مردم را به نحوی بهبود می بخشد که قبلاً دیده نشده است. به طور معمول ، اولین جابجاکنندگان سهم قابل توجهی از بازار را با یک پایگاه مشتری محکم ایجاد کرده اند.

مثال : Uber در اینجا یک مثال عالی است. تا زمانی که Uber آن را ایجاد نکرد ، دسته برنامه rideshare وجود نداشت.

28. محصولاتی را ارائه دهید که به مردم کمک می کند بهترین کار را انجام دهند

این استراتژی مزیت رقابتی بر عملکرد و راهی که می توانید مشتریان را در انجام بهترین کارها توانمند سازید تمرکز می کند. بسیاری می خواهند عملکرد خود را در زمینه های مختلف – مانند شغل ، سبک ، والدین ، ​​تجارت ، آشپزی ، ورزش و غیره – بهبود بخشند. به آنها در انجام این کار کمک کنید. به مخاطبان هدف خود نشان دهید که می توانید محصولات یا خدماتی را ارائه دهید که پتانسیل انسانی را گسترش می دهد.

مثال : تمرکز نایک بر عملکرد و نوآوری است. آنها کفش وافل را اختراع کرده اند و مارک تجاری ایجاد کرده اند که ورزشکاران جدی را هدف قرار می دهد.

29. قصه گویی برند قانع کننده ایجاد کنید

همه ما عاشق گوش دادن به داستان ها هستیم زیرا آنها بر اساس احساسات ما ساخته شده اند. بنابراین ، یک داستان تجاری می تواند شما را در سطح احساسی با مشتریان متصل کند. امروزه می توانید داستان خود را از طریق طیف گسترده ای از کانال های بازاریابی – رسانه های اجتماعی ، مطالعات موردی ، وبلاگ ها و غیره بیان کنید. برای موفقیت ، داستان برند شما باید معتبر باشد ، نه یک زمینه فروش.

مثال : شعار معروف “جهانی پیاده روی” جانی واکر بر اساس داستانی است که به سال 1819 برمی گردد زمانی که جان در جوانی مشغول کار در مزرعه بود.

30. یک استراتژی بازاریابی محتوا بسازید

این یکی از هیجان انگیزترین ، قدرتمندترین و پایدارترین مزیت های رقابتی است که امروزه می توانید ایجاد کنید. تعداد غیر قابل تصوری از مصرف کنندگان هر ثانیه به دنبال محصولات و خدمات آنلاین هستند. و شما باید کسب و کار خود را در مقابل آنها قرار دهید.

چگونه؟ با استراتژی بازاریابی محتوا قوی!

بازاریابی محتوا به شما این امکان را می دهد که با ارائه محتوای ارزشمند ، مشتریان را جذب ، جذب و خوشحال کنید. انواع و اشکال مختلفی مانند وبلاگ ها ، پست های رسانه های اجتماعی ، پادکست ها ، ویدئوها ، اینفوگرافیک ها ، تصاویر سفید ، مطالعات موردی ، کتاب های الکترونیکی ، راهنمای دستورالعمل ها ، وبینارها ، بازاریابی ایمیلی و غیره را دارد. بنابراین بسیاری از مشاغل با ارائه پست های وبلاگ با کیفیت ، پیام های قوی رسانه های اجتماعی ، فیلم های جذاب ، وبینارهای هیجان انگیز و غیره ، کمپین های بازاریابی خود را به سطح بعدی می برند.

31. از محتوای تعاملی برای برجسته شدن استفاده کنید

“می توانید به کسی بفروشید ، یا می توانید به کسی کمک کنید و مشتری مادام العمر ایجاد کنید.”

– جی بائر

91 درصد خریداران به دنبال محتوای بصری و تعاملی بیشتری هستند. محتوای تعاملی یکی از جذاب ترین منابع مزایای رقابتی است زیرا با ارائه یک گفتگوی دو طرفه-حصول اطمینان از یک تجربه شخصی سازی شده ، مشتری محور ، ارزش بیشتری برای مشتریان می افزاید. فضای دیجیتالی با انواع سنتی محتوا اشباع شده است. بنابراین شما می توانید با یک دستگاه تعاملی برجسته شوید. محتوای تعاملی نوعی از محتوا است که باعث می شود مشتریان شما با متن مشارکت کرده و درگیر شوند ، نه اینکه فقط بخوانند. برخی از انواع متداول محتوای تعاملی عبارتند از: آزمونها ، ویدئوهای 360 درجه ، نظرسنجی ها ، ابزارهای ارزیابی ، پست های قابل خرید ، پوشش های واقعیت افزوده ، ماشین حساب های تعاملی ، گالری های تعاملی ، صفحات فرود تعاملی و غیره.

مثال : مسابقه فریم یابی واربی ​​پارکر دارای هفت سوال ساده است. آنها اطلاعاتی را در اختیار شرکت قرار می دهند که کدام محصولات بیشتر مناسب مشتریانشان است. سپس مشتری جفت ها را برای امتحان بر اساس پاسخ های خود دریافت می کند.

32. برای مشارکت از بازاریابی تأثیرگذار استفاده کنید

بازاریابی تأثیرگذار یک استراتژی است که از توصیه های محصول از افراد تأثیرگذار (افرادی که به عنوان متخصص در یک طاقچه دیده می شوند) برای جلب مشارکت و فروش برند استفاده می کند. اینفلوئنسرها می توانند وبلاگ نویسان محبوب ، وبلاگ نویس ها ، احساسات رسانه های اجتماعی ، ستارگان تلویزیون ، روزنامه نگاران ، رهبران اندیشه ، افراد مشهور و غیره باشند. امروزه بازاریابی تأثیرگذار منفجر شده است. دلیل آن این است که میلیون ها نفر به توصیه های آنلاین و رسانه های اجتماعی در مورد تصمیمات خرید اعتماد دارند.

طبق گزارش موسسه بازاریابی دیجیتال ، 49 درصد مصرف کنندگان به توصیه های تأثیرگذار وابسته هستند. بنابراین ، اینفلوئنسرها راهی قوی برای ارتباط برندها با مخاطبان خود هستند.

مثال ها : بزرگترین نام ها تقریباً در هر صنعتی روزانه از بازاریابی تأثیرگذار استفاده می کنند. گوچی ، آمازون ، اسپرینت ، هال مارک ، فیجی واتر ، اچ اند ام ، سامسونگ تنها تعدادی از این شرکت ها هستند.

33. از احساسات مخاطبان خود به عنوان مبنایی برای مزیت رقابتی خود استفاده کنید

انسانها بر اساس احساسات خود تصمیم می گیرند. و امروز ، احساسات قوی تر از همیشه هستند. شرکت هایی که قدرت احساسات را درک می کنند و موفق می شوند با احساسات مشتریان ارتباط برقرار کنند ، سود هنگفتی دریافت می کنند. ایجاد نام تجاری احساسی به شما نشان می دهد که چگونه احساس مشتریان خود را درک می کنید. علاوه بر این ، می تواند به شما در ایجاد روابط عمیق تر با مخاطبان کمک کند. و این چیزی است که رقیب شما به سختی می تواند آن را شکست دهد.

مثال : یک مثال عالی از مزیت رقابتی پایدار بر اساس احساسات انسانی ، مارک تجاری کوکاکولا است. کوکاکولا با موفقیت محصولات خود را به عنوان شاد قرار می دهد ، به این معنی که آنها شادی ، هماهنگی و غیره را به ارمغان می آورند.

34. بازار خاصی را هدف قرار دهید

وقتی سعی می کنید به همه خدمت کنید ، به هیچکس خدمت نمی کنید. بنابراین ، یک بازار خاص انتخاب کنید. تعریف کنید که به چه کسی خدمت می کنید. طاقچه بخش کوچکی از بازار بزرگتر است. این بخش شامل مشتریانی با نیازهای خاص است که به نوعی با بازار بزرگتر متفاوت است. به عنوان مثال ، بازار “آرایش” بسیار گسترده است ، اما در داخل آن ، آرایش برای پوست های خشک ، آرایش برای هنرمندان حرفه ای و غیره وجود دارد. بسیاری از مشاغل یک استراتژی بازاریابی مناسب برای به دست آوردن پاداش وفاداری به نام تجاری و رقابت با مارک های کمتر اتخاذ می کنند.

35. مکان ، مکان ، مکان…

مکان تأثیر طولانی مدت بر مشاغل ، به ویژه در خرده فروشان دارد. مکانی که دسترسی به آن آسان و برای مشتریان راحت است می تواند یکی از بهترین منابع مزایای رقابتی پایدار باشد. علاوه بر این ، یک استراتژی مکان یابی موفق بر هزینه نیروی کار ، هزینه حمل و نقل ، مالیات ، توانایی جذب و حفظ استعدادها و زمان تحویل به مشتریان تأثیر می گذارد.

مثال : استارباکس دارای استراتژی مکان قابل توجهی است. این فروشگاه در مکانهای بسیار قابل مشاهده ، ساختمانهای اداری در مرکز شهر یا محله های پرجمعیت در نزدیکی سوپر مارکت ها باز می کند.

36. رهبری به عنوان یک مزیت رقابتی قوی

رهبری فقط در مورد رهبری مردم نیست. این در مورد رهبری خود و ایجاد انگیزه در کارکنان برای ارزش افزوده به مشتریان از نظر شیوه زندگی است. رهبران کسانی هستند که الهام بخش ، تأثیرگذار و هدایت کننده افراد در یک سازمان هستند. رهبران کارکنان را تشویق می کنند که فعال ، خلاق و راه حل گرا باشند.

مثال ها : رهبری می تواند منبع کلیدی مزیت رقابتی باشد. این امر توسط شرکت هایی مانند اپل ، مایکروسافت ، گوگل ، استارباکس و فورد اثبات شده است.

37. مسئولیت اجتماعی شرکت (CSR) را بپذیرید

مردم می خواهند احساس کنند که به جامعه کمک می کنند ، حتی زمانی که به سادگی یک محصول را خریداری می کنند. با داشتن فرهنگ CSR ، مشتریان شما می توانند احساس کنند که در تلاش های خیریه مشارکت دارند. اگر به درستی انجام شود ، یک استراتژی مزیت رقابتی CSR می تواند ارزش زیادی برای تجارت و جامعه شما به ارمغان بیاورد. برنامه های CSR می تواند به کسب و کار شما در ذهن مشتریان کمک کند ، وفاداری مشتریان را افزایش دهد ، مشارکت مشتریان را ارتقا دهد و از آگاهی از نام تجاری اطمینان حاصل کند.

مثال : مایکروسافت دارای برنامه های CSR فوق العاده ای است که نه تنها به جامعه کمک می کند ، بلکه باعث ارتقاء شرکت نیز می شود.

38. تمرکز بر بازاریابی چند فرهنگی

بازاریابی چند فرهنگی بر ارتباط با مخاطبان مختلف ، به ویژه افرادی که فرهنگ آنها خارج از فرهنگ کلان است تمرکز دارد. فرهنگ ، زبان و سنت مصرف کننده بر تصمیمات خرید تأثیر می گذارد. هدف بازاریابی چندفرهنگی درک این تأثیرات و استفاده از آنها برای دستیابی به مخاطبان هدف است. با افزایش آگاهی و ارزش برای تنوع و انسانیت ، استفاده از بازاریابی چند فرهنگی می تواند راهی قدرتمند برای موفقیت و رشد کسب و کار باشد.

39. میزبان وبینارهای رایگان

در حال حاضر ، وبینار رایگان یا سمینار آنلاین یکی از مدرن ترین و مقرون به صرفه ترین ابزارهای بازاریابی است. اگر به درستی انجام شود ، می تواند منبع بزرگی از مزایای رقابتی پایدار باشد. وبینارهای رایگان می تواند مزایای زیادی را برای تجارت شما به ارمغان بیاورد. چرا؟ آنها آنچه را که کسب و کار شما ارائه می دهد به نمایش می گذارند ، به شما در اثبات تخصص کمک می کنند ، سرنخ هایی را برای شما به ارمغان می آورند که منجر به تبدیل بیشتر می شود و حضور آنلاین شما را افزایش می دهند.

مثال : موفق ترین مشاوران SEO (مانند برایان دین) اغلب میزبان وبینارها هستند. آنها هفته ها ساعت های بیشماری اطلاعات ارزشمند را در اختیار مشتریان قرار می دهند.

40. تأکید بر آموزش

آیا می دانید که با تشویق کارکنان خود برای یادگیری و توسعه مهارت های خود ، می توانند خدمات بهتری به مشتریان شما ارائه دهند؟ هرگز از به چالش کشیدن کارکنان خود برای رشد ، کاوش و نشان دادن بهترین های خود دست نکشید. آنها می گویند شما هرگز یادگیری را تمام نکرده اید. بنابراین ، به افراد اجازه می دهد تا با شرکت در آموزشها ، کلاسها ، کنفرانسهای صنعتی و غیره یادگیرنده مادام العمر شوند.

مثال :

Philips Lighting بر کمک به کارکنان برای حرفه ای شدن متمرکز است. آنها طیف وسیعی از فرصت ها را برای بهبود تخصص مانند شرکت در کارگاه های فنی در زمینه طراحی روشنایی ، پیگیری MBA و بسیاری دیگر ارائه می دهند.

41. با رقبای برتر خود شریک شوید

واضح است که شما برای مشتریان مشابه رقابت می کنید. اما اگر بیش از حد بر شکست دادن رقبا متمرکز شده اید ، می توانید فرصت های خوبی را برای مشارکت استراتژیک با آنها از دست بدهید. احساسات را کنار بگذارید و سعی کنید ارزش پنهان رابطه همکاری با رقبا را ببینید. راه های مختلفی وجود دارد که هر دو طرف می توانند برنده شوند: از طریق به اشتراک گذاشتن فناوری مشترک برای به حداقل رساندن هزینه ، گسترش بازار برای هر دو ، فروش محصولات مرتبط و غیره. همکاری با رقبا امروزه مد است.

مثال : جنرال موتورز و تویوتا خودروها را با هم مونتاژ می کنند و زیمنس و فیلیپس نیمه هادی ها را با هم توسعه می دهند.

42. با سرگرمی و طنز برجسته شوید

وقتی مردم چیزهای سرگرم کننده ای را تجربه می کنند ، نام تجاری شما را به خاطر می آورند! مفاهیم “تجربه مشتری” و “سرگرمی” می توانند درخشان باشند. سرگرمی و شوخ طبعی استرس را کاهش می دهد ، فشار خرید را کاهش می دهد و به مشتریان شما کمک می کند احساس آرامش بیشتری کنند. تفریح ​​عفونی است و در دیگران اشتیاق ایجاد می کند. همه ما دوست داریم در کنار افرادی با سبک مفرح باشیم. مشتریان دوست خواهند داشت که در اطراف شرکت شما باشند و در صورت ارائه سرگرمی به شما خبر خواهند داد. بنابراین ، چرا کمی سرگرم کننده را در خدمات به مشتریان معرفی نمی کنید؟

مثال : Southwest Airlines مزیت رقابتی قوی و پایداری را با استفاده از شوخ طبعی در خدمات به مشتریان خود حفظ کرده است. شوخی های آنها در سراسر اینترنت یافت می شود. آنها روشی منحصر به فرد برای سرگرمی مسافران دارند. همچنین داشتن حس شوخ طبعی بخشی از فرهنگ شرکت Southwest Airlines است.

43. با شایستگی اصلی بدرخشید

هنگامی که نوبت به مزایای رقابتی پایدار می رسد که باعث درخشش کسب و کار شما می شود ، شایستگی اصلی در لیست اصلی است. شایستگی اصلی به این معنی است که شما در یک مهارت ، فعالیت یا فناوری خاص به کمال رسیده اید. برای رسیدن به کمال در یک زمینه تجاری سالها و انرژی زیادی لازم است اما نتایج فوق العاده است. قدرت اصلی شایستگی اصلی این است که تکرار آن توسط رقبا بسیار دشوار است.

مثال : شایستگی اصلی گوگل الگوریتم های جستجوی کارآمد در اینترنت است که هنوز هم شکست ناپذیر هستند. الگوریتم ها قلب شرکت هستند.

44. بازاریابی غافلگیر کننده و لذت بخش

چه کسی دوست ندارد شگفت زده شود؟ این شگفتی اعتیادآور است و می تواند خلق و خو و رفتار افراد را تغییر دهد. مردم می خواهند احساس خاصی داشته باشند و یک شگفتی دلپذیر به معنای “من اهمیت می دهم” است. “تعجب و لذت” یک استراتژی بازاریابی است که با ارائه پاداش های غیر منتظره مانند کوپن رایگان برای مبلغ قابل توجه یا ارتقاء محصول ، مصرف کنندگان را جذب و پرورش می دهد. این می تواند ارتباط عاطفی قوی بین نام تجاری شما و مشتریان ایجاد کند.

مثال : بیایید کمپین نام تجاری بافت صورت Kleenex را با عنوان “احساس خوب داشته باشید” در نظر بگیریم. کلینکس از طریق فیس بوک به دنبال افرادی بود که وضعیتی را ارسال کردند – آنها احساس بیماری می کردند. کلینکس ، سپس با خانواده آنها تماس گرفت تا یک غافلگیری ترتیب دهد و مصرف کننده بیمار یک کیت کلینکس پر از اقلام خوب دریافت کرد.

45. قدرت هوش تجاری (BI)

این یکی از قدرتمندترین استراتژی های رشد تجاری پایدار امروزه است. BI یک فرایند مبتنی بر فناوری است که به شما امکان می دهد داده ها را تجزیه و تحلیل کرده و آنها را به اطلاعات کاربردی تبدیل کنید که می توانید برای تصمیم گیری موفق داده محور استفاده کنید. امروزه ، BI برای موفقیت در کسب و کار بسیار مهم است زیرا به شما امکان می دهد رفتار مشتری را بشناسید ، الگوهای خرید و روندهای فروش را کشف کرده و انواع فرایندهای تجاری را بهینه کنید.

مثال : Chipotle Mexican Grill (رستوران های زنجیره ای معروف آمریکایی با بیش از 2400 مکان در سراسر جهان) به یک نرم افزار BI تغییر کرد که به آنها امکان می دهد دید متمرکز از کلیه فعالیت های رستوران را بدست آورند. قبل از آن ، منابع داده های متفاوت آنها به تیم ها اجازه نمی داد تا نمای یکپارچه ای از رستوران ها مشاهده کنند. با راه حل جدید BI ، آنها می توانند کارآیی عملیاتی را در مقیاس ملی پیگیری کنند.

46. ​​ایجاد مشارکت استراتژیک

آیا می دانید چرا مشاغل کوچک و بزرگ مشارکت استراتژیک طولانی مدت با سایر شرکت ها ایجاد می کنند؟ این فقط به این دلیل نیست که “دو سر بهتر از یک سر است”.

دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، مشارکت استراتژیک می تواند به شما دسترسی به منابع اضافی مانند نرم افزار و رسانه های اجتماعی زیر را بدهد. این اتحاد همچنین پایگاه مشتریان شما را افزایش داده و به شما در دستیابی به بازارهای جدید کمک می کند.

مثال : مشارکت گوگل و Luxottica یک مثال دیدنی است. غول فناوری گوگل و تجارت عینک لوکس Luxottica برای ساخت عینک گوگل همکاری کردند – یک راه حل عالی جدید. اتحاد آنها به گوگل اجازه می دهد تا به بازار مد و Luxottica – بازار فناوری برسد.

47. قدرت مدیریت شهرت

شهرت می تواند باعث شکستن یا ایجاد یک تجارت شود. مردم به نظرات دیگران وابسته هستند. بیشتر به شرکت هایی با شهرت خوب اعتماد می شود. شهرت مثبت دارای قدرت عظیمی است. این به یک شرکت اجازه می دهد تا بهترین افراد خود را حفظ کند ، مشتریان را جذب و حفظ کند ، اعتماد بیشتری را جلب کند ، ریسک را به حداقل برساند و به راحتی وارد بازارهای جدید شود.

مثال : سونی ، شرکت بزرگ ژاپنی شهرت خود را تا حد زیادی با نقاط قوت مانند خدمات به مشتریان درجه یک مدیریت می کند. فعالیتهای خیریه سخاوتمندانه ای که بر هنر ، فرهنگ ، فناوری و محیط زیست تمرکز دارد. و طیف وسیعی از محصولات

48. با هر محصول خریداری شده یک هدیه رایگان ارائه دهید

منظور ارائه هدیه رایگان فقط یکبار یا گاه به گاه نیست. این در مورد ارائه یک هدیه رایگان با هر محصول خریداری شده است. ممکن است فکر کنید که این یک راه مطمئن برای ورشکستگی است ، اما این یک راه عالی برای توسعه مشاغل است که با موفقیت برای بسیاری از شرکت ها کار می کند. فقط باید این کار را هوشمندانه انجام دهید. مردم هدایای رایگان را دوست دارند و همیشه آنها را دوست خواهند داشت. این هدایای رایگان می تواند به کسب و کار بسیار بیشتر از هزینه هدیه بازدهی دهد. حفظ مشتری بیشتر ، تجربه مشتری به یاد ماندنی ، آگاهی از نام تجاری و رضایت مشتری تنها تعدادی از مزایای پنهان است.

مثال : شمع های الماس یک حلقه در هر شمع ارائه می دهد. آنها آن را در وب سایت خود تبلیغ می کنند و به نام آنها نیز اجرا می شود. برای شرکت ، این یک کمپین بسیار سودآور برای فروش محصولات بیشتر است.

49. از اسامی فوق العاده برای محصولات خود استفاده کنید

اسامی فوق العاده برای محصولات شما می تواند شما را از رقبا بسیار متمایز کند. آنها می توانند کسب و کار شما را به یاد ماندنی و منحصر به فرد کنند. نامهای غیر معمول محصولات باعث می شود که مصرف کنندگان نه تنها کنجکاو و جذاب باشند ، بلکه سرگرم شوند.

مثال : Lush (مارک آرایش) دارای نام محصولاتی مانند “Buffy the Backside Slayer” و “Demon in the Dark” است.

50. تمرکز بر گواهینامه ها و جوایز

گواهینامه ها و جوایز کسب و کار شما را معتبر می کند. آنها نوعی بیمه هستند که شما کی هستید و چه کار می کنید. برنده شدن جوایز متعاقباً باعث می شود شرکت شما بدرخشد و مزایایی مانند افزایش شهرت شما ، جذب مشتریان جدید و کارکنان جدید و افزایش وفاداری مشتریان را به همراه داشته باشد. شما می توانید در دسته بندی هایی مانند خدمات ، اخلاق ، رشد ، تعالی شغلی ، خدمات اجتماعی ، رهبری ، محصولات و غیره جوایز دریافت کنید.

مثال : IBM با کسب بسیاری از جوایز و تقدیرنامه ها مزایای رقابتی پایداری را به دست می آورد. IBM که یکی از برنده ترین شرکت ها در سراسر جهان است ، مورد احترام بسیاری از مشتریان ، کارکنان و عموم مردم جهان است.

جمع بندی مقاله

امروزه ، هر نام تجاری در جستجوی منابع مزایای رقابتی پایدار است تا در چشم انداز شلوغی به چشم بیاید. با توجه به سطح بسیار بالای کسب و کارهای مدرن ، ایجاد مزیت رقابتی برجسته ای که مشتریان شما را خوشحال می کند و اطمینان می دهد که وفاداری به نام تجاری آسان نیست. با این حال ، این راهی مطمئن برای پیروزی در تجارت است. امیدواریم نمونه های مزیت رقابتی در این پست به شما ایده هایی در مورد چگونگی ایجاد استراتژی خود برای جلو ماندن از رقبا بدهد!

شما چی فکر میکنید؟ پایدارترین مزیت های رقابتی امروز چیست؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.