5 نکته حیاتی در کسب و کار آنلاین

5 نکته حیاتی در کسب و کار آنلاین

مقدمه

ایجاد کسب و کار آنلاین خود یک کار کارآفرینی است که می تواند بقیه زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. می تواند به شما آزادی مالی و شخصی بدهد. می تواند به شما برای چیزهایی که در زندگی مهم ترین هستند، زمان بدهد. و حتی می تواند به شما کمک کند تأثیر معناداری بر جهان داشته باشید. بسیاری از افراد در حال راه اندازی کسب و کار آنلاین خود هستند.

چرا؟

خوب، زیرا داشتن کسب و کار آنلاین خود به این معنی است که شما می توانید هر زمان که می خواهید، هر کجا که می خواهید، کار کنید. این بدان معناست که شما مجبور نیستید به یک رئیس یا یک شرکت بی‌علاقه تکیه کنید. به این معنی است که شما می توانید در زمان خود پول خود را به دست آورید و هر چقدر که می خواهید به خود پرداخت کنید. به همین دلیل است که هر سال 630000 کسب و کار جدید باز می شود و تنوع محصولات و خدماتی که کارآفرینان آنلاین می فروشند به اندازه افراد پشت سر آن کسب و کارها متفاوت است.

نکات مهم در کسب و کار آنلاین

1. تصمیم بگیرید که می خواهید به چه کسی خدمت کنید.

بیشتر کارآفرینان با ایده ای برای یک محصول یا خدمات شروع می کنند. سپس، آنها سعی می کنند تجارتی ایجاد کنند که آن محصول یا خدمات را با سود به فروش برساند و در حالی که این لزوماً راه بدی برای شروع نیست، بسیاری از کارآفرینان فراموش می‌کنند که یک سوال واقعاً مهم بپرسند: “من می‌خواهم به چه کسی خدمت کنم؟”

در واقع، دلیل شماره یک شکست استارت آپ ها (طبق تحقیقات CB Insights) این است که «نیازی به بازار وجود ندارد».

یعنی هیچ‌کس نمی‌خواست محصول یا خدماتی را که استارت‌آپ ارائه می‌داد بخرد. این یک راه ناگوار برای پایان دادن به هر کسب و کاری است. و همچنین به همین دلیل است که ما به کارآفرینان توصیه می کنیم با این سوال شروع کنند که می خواهند به چه کسی خدمت کنند.

این یک سوال بسیار قدرتمند به چند دلیل است.

اول، باعث می شود با مهم ترین سوال شروع کنید. سپس، محصول یا خدماتی که تصمیم به ارائه آن دارید (در مرحله 2)، با توجه به بازار هدف شما و نیازهای واقعی آنها تعیین می شود.

و دوم، با پرسیدن اینکه به چه کسی می‌خواهید خدمت کنید، مطمئن می‌شوید که کسب‌وکاری که می‌خواهید بسازید با خواسته‌های عمیق‌تر شما و تأثیری که می‌خواهید بر جهان داشته باشید همخوانی دارد. موفق ترین کارآفرینان کسب و کارهایی را ایجاد می کنند که به آنها انگیزه و هیجان می دهد. پرسیدن اینکه به چه کسی می خواهید خدمت کنید تضمین می کند که کسب و کاری را ایجاد می کنید که برای شما معنادار باشد.

پس به چه کسی می خواهید خدمت کنید؟
هنگامی که تصمیم می گیرید چه محصولاتی را ارائه دهید، از چه کانال های تبلیغاتی استفاده کنید و حتی از چه عباراتی در نسخه فروش خود استفاده کنید، این چراغ راهنمای شما خواهد بود. در حالت ایده آل، بازار هدفی را انتخاب کنید که با معیارهای زیر مطابقت داشته باشد…

آنها نیاز یا خواسته ای دارند که کسب و کار شما می تواند به برآوردن آن کمک کند.
آنها نیاز یا خواسته ای دارند که شما برای برآورده کردن آن هیجان زده اید.
آنها پول کافی برای پرداخت هزینه محصولات یا خدمات شما را دارند.
آنها انگیزه خواهند داشت که برای محصولات یا خدمات شما پول بپردازند.

2. مدل کسب و کار و محصولات خود را انتخاب کنید

کار بعدی که باید انجام دهید این است که بفهمید چگونه می خواهید درآمد کسب کنید. اگرچه تصمیم گیری برای شروع یک کسب و کار آنلاین اولین گام عالی است … بسیاری از مشاغل آنلاین مختلف وجود دارند که می توانید ایجاد کنید.

در اینجا مدل های مختلف کسب و کار شما ممکن است در نظر بگیرید.

تجارت الکترونیک – اگر می‌خواهید محصولات فیزیکی را به صورت آنلاین بفروشید، یک فروشگاه تجارت الکترونیک می‌خواهید. اینها بسیار محبوب هستند و می توانند بسیار سودآور باشند. با این حال، باید سفارشات را انجام دهید، اما این کار را می توان به راحتی با چیزی به نام dropshipping انجام داد (برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید).
فریلنسری – اگر مجموعه مهارتی دارید که می خواهید بفروشید (مانند بازاریابی، نوشتن، صحبت کردن، و غیره)، ممکن است ایجاد یک کسب و کار آزاد را در نظر بگیرید. می توانید به ازای هر پروژه یا ساعتی پول دریافت کنید. راه اندازی کسب و کار آزاد خود به صورت آنلاین می تواند به شما کمک کند تا دسترسی خود را گسترش دهید و مشتریانی با قیمت بالا پیدا کنید.
کوچینگ/مشاوره – نکته مهم در مورد راه اندازی یک کسب و کار مربیگری یا مشاوره این است که سقف رشد بسیار بالاست… و سرمایه گذاری زمانی می تواند بسیار کم باشد. بسیاری از مربیان و مشاوران با بلیط بالا بیش از 200 دلار در ساعت درآمد دارند. و تنها چیزی که نیاز دارید تخصص است که دیگران مایل به پرداخت آن باشند.
وابسته – اگر می خواهید یک وب سایت بسازید و کسب درآمد کنید، اما نمی خواهید محصولات خود را ایجاد کنید، چه؟ اینجاست که بازاریابی وابسته وارد می شود. به عنوان یک شرکت وابسته، می توانید محصولات دیگران را به صورت کمیسیون بفروشید.
محصولات اطلاعاتی – محصولات اطلاعاتی بسیار محبوب هستند. نه تنها بسیاری از کارآفرینان آنلاین محصولات اطلاعاتی ایجاد می کنند، بلکه مصرف کنندگان نیز مانند قبل آنها را خریداری می کنند. دوره ها، برنامه ها، وبینارها و رویدادهای زنده همگی نمونه هایی از محصولات اطلاعاتی هستند که می توانید برای ایجاد کسب و کار آنلاین خود از آنها استفاده کنید.
B2B – B2B مخفف Business-To-Business است. این یک مدل کسب و کار است که شامل فروش محصولات یا خدمات به سایر مشاغل است. و در حالی که مطمئناً کارآفرینان مبتکر در این فضا پول زیادی به دست می‌آورند، برای شروع به یک ایده عالی و معمولاً بودجه مناسب نیاز دارد.
کدام یک به نظر بهترین مکان برای شروع است؟

انتخاب کنید و با آن اجرا کنید (بازار هدف خود را در نظر داشته باشید!). سپس، تصمیم بگیرید که چه محصولی را می‌خواهید بفروشید. اگر یک کسب و کار تجارت الکترونیک را انتخاب کرده اید، می خواهید محصولات خود را (پیشرفته) ایجاد کنید یا از تامین کنندگان (مبتدی) ارسال کنید.

به عنوان یک فریلنسر، مربی یا مشاور، فقط باید پیشنهادات خود را شناسایی کنید – آیا به صورت ساعتی، بر اساس پروژه یا هر جلسه دستمزد دریافت خواهید کرد؟ چگونه این پیشنهادات را به شیوه ای جذاب به مخاطبان خود ارائه خواهید داد؟

به عنوان یک بازاریاب وابسته، فقط باید انتخاب کنید که محصولات کدام کسب و کار را بفروشید.
و برای محصولات اطلاعاتی، فقط باید تصمیم بگیرید که چه نوع دوره هایی را می خواهید ایجاد کنید و چه چیزی را می خواهید به مردم آموزش دهید.

برای B2B، به یک ایده عالی و توانایی/بودجه برای اجرای آن ایده نیاز دارید.

تصمیم بگیرید و با آن اجرا کنید.

سپس، وقت آن است که قیف فروش خود را بسازید تا بتوانید یک هویت آنلاین ایجاد کنید، بازار هدف خود را جذب کنید و فروش را مانند ساعتی انجام دهید.

3. قیف فروش خود را بسازید

در این مرحله، شما می دانید که بازار هدف شما چه کسی است و می دانید که چگونه می خواهید از آنها درآمد کسب کنید و قدم بعدی ایجاد یک قیف فروش است (می توانید چندین قیف داشته باشید، اما فقط با یکی شروع کنید) که ترافیک سرد را به سمت مهم ترین اقدامی که می خواهید انجام دهند هدایت می کند.

بسته به اینکه چگونه می خواهید شروع کنید، ممکن است به معنای فروش، ثبت نام در لیست ایمیل یا حضور در رویداد باشد و اینها همه چیزهایی هستند که قیف های فروش در آنها برتری دارند.

اما قیف فروش چیست؟

در واقع بسیار ساده است. اساساً، قیف فروش مجموعه‌ای از صفحات است که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به طور سیستماتیک مردم را به سمت کاری که می‌خواهید انجام دهند، سوق دهند. یک قیف فروش با یک وب سایت اصلی متفاوت است.و بهتر است با یک قیف فروش شروع کنید و زمانی که کسب و کارتان شروع به کار کرد، یک وب سایت ایجاد کنید. زیرا واقعیت این است که وب سایت ها اغلب فقط بازدیدکنندگان را گیج می کنند. این فقط یک هدف دارد و از آنجایی که هر صفحه برای دستیابی به آن یک هدف اختصاص داده شده است، نرخ تبدیل بسیار بالاتری نسبت به وب سایت ها دارد.

ابتدا تصمیم بگیرید که به چه هدفی می خواهید برسید.

آیا می خواهید لیست ایمیل خود را به تعداد مشخصی افزایش دهید؟ آیا می خواهید تعداد مشخصی از محصولات را بفروشید؟ آیا می خواهید میزبان یک رویداد زنده باشید؟

سپس یک قیف فروش برای دستیابی به آن هدف ایجاد کنید. خوشبختانه، این بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. هنگامی که ساخت قیف فروش خود را به پایان رساندید، زمان آن است که ترافیک را هدایت کنید و ایده کسب و کار خود را تأیید کنید.

4. ترافیک را هدایت کنید و ایده خود را تأیید کنید

قیف فروش یکی از قدرتمندترین ابزارها برای ایجاد یک تجارت آنلاین است.

اما قیف فروش شما هنوز به اندازه ترافیکی است که به آن ارسال می کنید.

برای مثال، اگر یک قیف فروش بسازید که هدف آن کمک به افرادی است که با اضطراب و افسردگی دست و پنجه نرم می کنند، اما سپس افراد سالم از نظر روانی را به سمت آن قیف فروش سوق دهید… احتمالاً نرخ تبدیل شما متضرر خواهد شد.

این فقط به میزان ترافیکی که رانندگی می کنید نیست، بلکه کیفیت آن ترافیک است.

هدف این است که یک قیف فروش ایجاد کنید که مستقیماً با مشتریان رویایی شما صحبت کند … و سپس مشتریان رویایی خود را پیدا کرده و به آن قیف فروش جذب کنید.

شما قبلاً قسمت اول را انجام داده اید … پس چگونه مشتریان رویایی خود را پیدا کرده و جذب می کنید؟

در اینجا چند راه ساده برای انجام این کار وجود دارد…

تبلیغات فیس بوک و گوگل — اجرای تبلیغات در فیس بوک و/یا گوگل روشی نسبتاً ارزان برای افزایش ترافیک، تولید سرنخ و فروش است. راهنمای هدف‌یابی تبلیغات فیسبوک ما را در اینجا بررسی کنید.
تبلیغات یوتیوب – یکی از ساده ترین راه ها برای یافتن بازار هدف خود، اجرای تبلیغات YouTube بر روی ویدیوهای تأثیرگذارانی است که در حال حاضر بازار هدف شما را جذب می کنند. راهنمای بازاریابی YouTube ما را در اینجا بررسی کنید.
سئو – بهینه سازی موتورهای جستجو فرآیندی است که باعث می شود وب سایت ها یا قیف فروش شما در گوگل رتبه بندی شوند. و این یک استراتژی عالی و بلند مدت برای هدایت ترافیک با کیفیت بالا است. راهنمای SEO ما را در اینجا بررسی کنید.
اینفلوئنسر مارکتینگ – اینفلوئنسرها در جایگاه شما افرادی هستند که از قبل به بازار هدف شما دسترسی مستقیم دارند … که آنها را برای هدایت ترافیک به قیف فروش شما بسیار ارزشمند می کند. و می توانید به این اینفلوئنسرها پول بدهید تا در مورد محصولات شما به مخاطبان خود بگویند. یا می توانید با آنها رابطه برقرار کنید و سپس خوب بپرسید. با اینفلوئنسرهای کوچک شروع کنید زیرا همکاری با آنها آسان تر خواهد بود.
همکاری در لیست ایمیل – همکاری با سایر اینفلوئنسرها در جایگاه شما فرصتی است که همیشه باید به آن توجه کنید. و هنگامی که یک لیست ایمیل قابل توجه (حداقل چند صد نفر) به دست آوردید، ممکن است تجارتی را با دیگر صاحبان مشاغل آنلاین در محل خود در نظر بگیرید. شما محصولات و خدمات آنها را در لیست ایمیل خود ذکر می کنید و آنها نیز همین کار را برای شما انجام می دهند. حتی بهتر است که هر دو یک پیشنهاد یا فروش ویژه برای تبلیغات ایجاد کنید. برد – برد.
تبلیغات بنری – اگر بتوانید فرصت های تبلیغاتی را پیدا کنید که رقبای شما حتی از آن بی خبرند چه؟ خوب، شما می توانید. با دسترسی به وب‌سایت‌های آنلاین در جایگاه خود (به ویژه وبلاگ‌ها و سایت‌های رسانه)، می‌توانید مکان‌های زیادی برای پرداخت هزینه تبلیغات بنری یا تبلیغات نوار کناری پیدا کنید.
مشارکت در پادکست یا پست مهمان – اگر با سلیقه شما مطابقت دارد، می‌توانید مهمان پادکست‌های دیگران باشید یا مقاله‌هایی را در وبلاگ‌های مرتبط مشارکت دهید. هر دوی این استراتژی ها می توانند آگاهی از برند را برای کسب و کار شما ایجاد کنند و ترافیک را به سمت قیف فروش شما هدایت کنند (فقط مطمئن شوید که یک بک لینک دریافت می کنید!).
انجمن ها – بازار هدف شما در چه تالارهایی حضور دارد؟ اگر به طور مداوم و مفید در آن انجمن ها شرکت کنید، مردم نام شما را می شناسند و کنجکاو می شوند که شما چه کسی هستید. سپس آنها می توانند به قیف فروش شما کلیک کنند. این یک تاکتیک رانندگی یک شبه نیست، اما رایگان است… و هر کسی می تواند آن را انجام دهد.
هنگامی که ترافیک با کیفیت بالا را هدایت می کنید، می توانید اثربخشی قیف فروش خود را تعیین کنید.

سعی کنید حداقل 1000 بازدیدکننده داشته باشید، البته قبل از اینکه تغییراتی ایجاد کنید تا نتایج شما از نظر آماری قابل توجه باشد.

اگر نرخ تبدیل شما سودآور است، به افزایش ترافیک ادامه دهید و برای سودآوری بیشتر قیف فروش خود تلاش کنید. اگر نرخ تبدیل شما ضعیف است، تغییراتی ایجاد کنید، ترافیک را هدایت کنید و ببینید چه اتفاقی می‌افتد. سپس آن روند را تکرار کنید.

پس از تکرارهای کافی، یک قیف فروش با تبدیل بالا به عنوان هسته اصلی کسب و کار خود خواهید داشت

5. ناامید نشوید!

هیچ دو راه در مورد آن وجود ندارد … ایجاد یک کسب و کار کار سختی است.

این نیاز به تلاش زیاد و شکست و تلاش دوباره دارد.

این در هر مرحله از فرآیند فوق صدق می کند. این احتمال وجود دارد که باید تاکتیک های مختلف بازاریابی را قبل از یافتن آنچه موثر است امتحان کنید.

اما ناامید نشو

این بخشی طبیعی از فرآیند کارآفرینی است.
در واقع، موفقیت شما در نهایت به این بستگی دارد که به اندازه کافی به آن پایبند باشید تا موفق شوید… از طریق تمام موانع و چالش هایی که بر سر راه شما قرار می گیرد.

همانطور که استیو جابز به قول معروف، “من متقاعد شده ام که تقریباً نیمی از چیزی که کارآفرینان موفق را از کارآفرینان غیرموفق جدا می کند، پشتکار خالص است.”

بنابراین حوله را دور نیندازید، وقتی سخت شد تسلیم نشوید. موانع را به عنوان بخش مهمی از فرآیند یادگیری بپذیرید و به راه خود ادامه دهید.

در نهایت، شما موفق خواهید شد.

اکنون زمان شروع کسب و کار آنلاین است!

شما اکنون هر آنچه را که برای شروع ساختن کسب و کار خود نیاز دارید در اختیار دارید. بهترین کاری که در حال حاضر می توانید انجام دهید این است که یک تکه کاغذ بیرون بیاورید و شروع به طوفان فکری کنید. با فکر کردن به اینکه می خواهید به چه کسی خدمت کنید شروع کنید. سپس در نظر بگیرید که کدام مدل کسب و کار با سبک زندگی و اهداف درآمدی شما مطابقت دارد. هنگامی که تصمیمات آزمایشی گرفتید (چیزها همیشه می توانند تغییر کنند!)، می توانید اولین قیف فروش خود را بسازید، ترافیک را هدایت کنید و ببینید که چگونه پیش می رود! هیچ زمانی مثل زمان حال نیست.

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.