5 نکته برای مدیریت تیم های راه دور

5 نکته برای مدیریت تیم های راه دور

مقدمه

آیا شما از جمله افرادی هستید که از نظر شغلی به شدت تحت تأثیر محدودیت های همه گیری کرونا قرار گرفته اید؟

یا مدیری هستید که مدام در مورد اقدامات مناسب می توانید برای افزایش کارآمد عملکرد اعضای خود و دستیابی به اهداف شرکت خود فکر کنید؟

صرف نظر از دلایل شما ، نمی توان انکار کرد که این همه گیری تقریباً از راه های مختلف زندگی همه افراد را تحت تأثیر قرار داده است ، از جمله مسئولیت های آنها در محل کار. اگر به این فکر می کنید که چگونه می توانید تیم خود را از راه دور مدیریت کنید ، نگران نباشید زیرا استراتژی ها و تکنیک های مختلف کاری وجود دارد که می توانید از آنها برای دستیابی به هدف خود استفاده کنید.

چالش ها در محیط کار از راه دور

یکی از رایج ترین تغییراتی که در محیط کار به دلیل همه گیری ایجاد می شود ، تغییر به راه اندازی کار از راه دور است. برای جلوگیری از خطرات ناشی از ابتلا به ویروس ، بسیاری از شرکت ها تصمیم گرفتند از راه اندازی کار در خانه و کار از راه دور استفاده کنند. با این حال ، چنین گذار منجر به درگیری ها و چالش های زیادی شد ، که تأثیرات قابل توجهی را بر کارفرمایان و کارکنان ایجاد می کند. برای آشنایی بیشتر با آنها ، در اینجا لیستی از چالش های موجود در محل کار است که باید بدانید.

عدم نظارت

وقتی صحبت از مدیریت تیم های از راه دور می شود ، یکی از رایج ترین چالش هایی که ممکن است شما را در انجام ماموریت خود ممانعت کند ، عدم نظارت و راهنمایی اعضای تیم است. به ویژه ، این دو عامل نقش مهمی در ارتقاء ارتباط پایدار بین کارکنان و کارفرمایان ایفا می کنند ، و همچنین به دومی کمک می کند تا پیشرفت کارمندان خود را زیر نظر داشته باشند. با این حال ، به دلیل شیوع همه گیر ، بسیاری از کارکنان باید چالش های کار از راه دور را شناسایی کنند و یک برنامه جامع در مورد روش هایی که باید برای پیشبرد کیفیت کار در نظر بگیرند ، تدوین کنند. به غیر از این ، کارکنان همچنین باید با دسترسی کمتر به پشتیبانی و نظارت مدیران ناظر خود ، که می تواند بر عملکرد آنها تأثیر بگذارد ، دست و پنجه نرم کنند.

دسترسی محدود به اطلاعات

جدا از عدم نظارت افراد بالادست ، اکثر کارمندان از راه دور هر زمان که به چیزی نیاز داشته باشند ، با همکاران و سرپرستان خود ارتباط برقرار می کنند ، که کار از راه دور را برای آنها چالش برانگیزتر می کند. به ویژه ، کارکنان از راه دور باید تلاش بیشتری در مکان یابی داده های مربوط به همکاران خود انجام دهند زیرا دسترسی کم و محدودی به اطلاعات در محل کار از راه دور دارند. چنین سناریوهایی همچنین مانع ایجاد رابطه کارمندان با همکاران خود می شود و شانس انتقال دانش متقابل بین همکاران خود را کاهش می دهد.

مدیریت کارکنان از راه دور

اگرچه تغییر حالت کار حضوری به کار از راه دور می تواند دلهره آور و چالش برانگیز باشد ، به ویژه برای افراد تازه کار ، اما راه های مختلفی وجود دارد که می توانید به عنوان مدیر یا سرپرست برای کمک به آنها در این فرایند انجام دهید.

برای درک بهتر این موضوع ، می توانید به خواندن اطلاعات ذکر شده در زیر ادامه دهید:

1. حداکثر استفاده از فناوری

اگر در مورد روشهای مناسبی که می توانید برای مدیریت بهتر تیم از راه دور خود استفاده کنید ، فکر می کنید ، یکی از کارآمدترین راه ها حداکثر استفاده از پیشرفت های تکنولوژیکی است که در اختیار دارید. اگرچه این بیماری همه گیر تأثیرات قابل توجهی در محیط عادی محیط کار دارد ، اما این واقعیت وجود ندارد که پیشرفت ها در زمینه مدیریت دفتر تفاوت زیادی برای بسیاری از کارکنان ایجاد می کند. به طور خاص ، می توانید از نرم افزارهای مختلف مدیریت دفتر و نرم افزارهای مدیریت امکانات با کمک رایانه (CAFM) برای افزایش انعطاف پذیری بیشتر بین تیم خود استفاده کنید. این پیشرفت های تکنولوژیکی همچنین می تواند به شما در مدیریت و مدیریت کارهای اداری بدون تلاش و زحمت زیاد از طرف شما و همچنین تسریع در انجام هرگونه معامله با مشتریان کمک کند. حداکثر استفاده از دستگاه های تلفن همراه ، نرم افزارهای مشارکتی و سایر پیشرفت های تکنولوژیکی مشابه می تواند برای شما و تیم شما بسیار مفید باشد.

2. ایجاد قوانین شرکت

با افزایش نیاز به اجرای کار از راه دور ، این واقعیت وجود ندارد که قوانین دفتر باید به شدت اجرا شود تا از همکاری کامل اعضای تیم شما که در راه اندازی از راه دور کار می کنند اطمینان حاصل شود. این گزینه همچنین می تواند از خطرات ناشی از حوادث نامطلوب جلوگیری کند که می تواند بر کیفیت کار و عملکرد کلی آنها تأثیر بگذارد. ایجاد قوانین محکم ، سرپرستان و مدیران را قادر می سازد تا مرزها و انتظارات مشخصی را برای کارکنان خود و همچنین اخلاق کاری مناسب از آنها انتظار داشته باشند. همچنین ممکن است تیم خود را با دستورالعمل های شرکت آشنا کنید تا به آنها در مورد بایدها و نبایدها در راه اندازی کار از راه دور بیشتر آموزش دهد.

3. بر پیشرفت کارکنان خود نظارت کنید

وقتی نوبت به مدیریت تیم های راه دور شما می رسد ، یکی از رایج ترین جایگزین هایی که می توانید از آن استفاده کنید ، فرآیند نظارت دقیق بر پیشرفت تیم شما ، از جمله کیفیت و عملکرد آنها است. به ویژه ، می توانید استفاده از سیستم های حضور و غیاب را در نظر بگیرید تا بدانید آیا اعضای شما از کیفیت استاندارد کار مورد انتظار آنها برخوردار هستند یا خیر و از همکاری آنها با اهداف شرکت اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این گزینه ، شما همچنین می توانید یک تماس روزانه با تیم راه دور خود برقرار کنید تا زمینه های مورد علاقه آنها را بشناسید و روح همکاری را بین آنها ارتقا دهید. چنین جایگزین هایی همچنین می توانند به صورت جلسات مجازی یا تماس های تک نفره با کارکنان شما باشند. اختصاص مقداری از وقت خود برای مشاوره و طوفان فکری نیز می تواند در دستیابی به اهداف و اهداف شما بسیار ارزشمند باشد.

4. ارتقای همکاری تیمی

برای کمک بیشتر به تیم راه دور خود برای بهبود کیفیت کار خود و کمک به آنها برای مطابقت با استانداردهای شرکت ، یکی از کارآمدترین گزینه هایی که می توانید انجام دهید این است که همکاری تیمی را بین آنها ارتقا دهید و ارزش کار هماهنگ با یکدیگر را در مواقع دشوار نشان دهید. یکی از اصلی ترین کارهایی که می توانید برای دستیابی به این هدف انجام دهید ، ایجاد فضایی برای تعاملات اجتماعی است که راه را برای همکاری تیمی کارآمدتر هموار می کند. همچنین می توانید بین اعضای خود مکالمات غیررسمی و غیر کاری را انجام دهید تا به آنها در شناخت بیشتر یکدیگر و ایجاد پیوند هماهنگ با یکدیگر کمک کنید.

5. روحیه کارکنان خود را تقویت کنید

در زمینه تغییر ناگهانی به کار از راه دور ، یک اقدام اساسی دیگر که باید انجام شود شامل تقویت روحیه و روحیه تیمی اعضای شما است. همچنین اگر مشکلات ، استرس ، نگرانی ها و نگرانی های آنها در مورد انتقال را بشناسید و به آنها در گذراندن موفقیت آمیز آنها کمک کنید ، می تواند بسیار عالی باشد. اختصاص برخی از وقت های خود برای پرسیدن دیدگاه آنها در مورد نحوه کار و اجازه دادن به آنها برای به اشتراک گذاشتن نگرانی های خود با شما می تواند در درک طرف آنها و مشاهده مسائل از دیدگاه آنها مفید باشد.

جمع بندی مقاله

کار در محل کار از راه دور می تواند چالش برانگیز باشد ، چه برسد به اینکه گروهی از افراد تحت نظارت شما باشند. اگر برای مدیریت تیم از راه دور خود مشکل دارید ، یکی از اصلی ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که عواملی را که می توانند بر عملکرد کار آنها تأثیر بگذارند و همچنین اقدامات مقابله با پیامدهای منفی آنها را شناسایی کنید. برخی از این گزینه ها ممکن است شامل حداکثر استفاده از فناوری ، تعیین قوانین روشن ، نظارت بر پیشرفت تیم شما ، ارتقای همکاری تیمی و تقویت روحیه کارکنان شما باشد. از طریق این گزینه ها ، اکنون می توانید به طور موثر از راه دور تیم خود را مدیریت کنید.

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.