5 مورد از آنچه درباره ویژگی های محصول باید بدانید

ویژگی های محصول

امروزه اکثر افراد، خرید آنلاین از خانه را ترجیح می دهند و با این حال، مشکل خرید آنلاین اقلام این است که تا زمانی که محصول به درب منزل نرسد، نمی توان آن را امتحان کرد، اندازه گیری کرد یا حس خوبی نسبت به آن داشت. بنابراین، قبل از تصمیم به خرید، ما همیشه ویژگی های محصول را بررسی می کنیم تا مطمئن شویم که برایمان مناسب است.
ویژگی های محصول نقش اساسی در فرآیند تصمیم گیری برای خریداران ایفا می کند. آنها همچنین هنگام تبلیغ یک محصول برای بازاریابان بسیار مهم هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های محصول، اهمیت آنها و نحوه گنجاندن آنها در استراتژی بازاریابی خود، ادامه مطلب را بخوانید.

آنچه در این مقاله می آموزید :

ویژگی های محصول (Product Attributes) چیست؟

ویژگی‌های محصول جزئیات و ویژگی‌هایی هستند که یک کالا را توصیف می‌کنند و اطلاعاتی را که مصرف‌کنندگان برای تصمیم‌گیری در مورد خرید نیاز دارند، ارائه می‌دهند. ویژگی های محصول می تواند شامل ویژگی های طراحی، مشخصات فنی، قیمت و مواد مورد استفاده در ساخت باشد.

ویژگی های محصول به دو دسته تقسیم می شوند: ملموس و ناملموس. ویژگی‌های ملموس، ویژگی‌های فیزیکی هستند که حواس می‌توانند آن‌ها را درک کنند، مانند رنگ، شکل، اندازه و بافت. ویژگی های ناملموس ویژگی هایی هستند که با دیدن یا نگه داشتن محصول قابل درک نیستند.

ویژگی های محصول در برابر مزایای محصول

در حالی که ویژگی های محصول، محصولات را توصیف می کند، مزایای محصول، آنچه را که مشتریان از محصول به دست می آورند، توصیف می کند. به عنوان مثال، ویژگی محصول پخش کننده ضبط، قابلیت بلوتوث آن است. مزیت محصول این است که این قابلیت به کاربران اجازه می دهد تا موسیقی مورد علاقه خود را به صورت بی سیم پخش کنند.

چرا به ویژگی های محصول نیاز داریم؟

گنجاندن ویژگی‌های محصول به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا نسبت به محصول شما و آنچه می‌تواند برای آنها انجام دهد، احساس کنند. ویژگی‌ها همچنین بر تصمیم خریدار بالقوه تأثیر می‌گذارند و به آن‌ها اجازه می‌دهند هنگام جستجوی محصولی که متناسب با نیازهایشان هستند، گزینه‌های خود را به درستی بسنجید.

ویژگی های مفید محصول می تواند تجربه مشتری را با مدیریت پذیرتر کردن فرآیند تصمیم گیری آنها بهبود بخشد.

ویژگی های محصول از این جهت نیز ضروری هستند که می توانند قابلیت کشف نام تجاری شما را به صورت آنلاین افزایش دهند. بازاریابان می‌توانند و باید کلمات کلیدی را در توضیحات ویژگی محصول بگنجانند تا افرادی که این عبارات را جستجو می‌کنند احتمال بیشتری برای یافتن محصول شما داشته باشند.

مثال هایی از ویژگی های محصول

1. کیفیت

کیفیت، یک ویژگی مهم محصول است که باید در بازاریابی محصول خود گنجانده شود زیرا مصرف کنندگان می خواهند محصولاتی که به آنها اعتماد دارند کارساز باشد. بررسی محصول، داده‌های تولید و استفاده از مواد بادوام تنها راه‌هایی هستند که می‌توانید کیفیت محصول را نشان دهید.

2. طراحی

طراحی به ظاهر محصول اشاره دارد.

3. قیمت

قیمت یک ویژگی عالی برای درج در توضیحات محصول شماست، به خصوص اگر تاکید می کنید که مصرف کننده چقدر می تواند با نرخ مقرون به صرفه به دست آورد. به عنوان مثال، Canva اشاره می کند که استفاده رایگان از ابزارهای طراحی خود را ارائه می دهد و همه چیزهایی را که کاربران می توانند با هزینه صفر به آنها دسترسی داشته باشند را فهرست می کند.

4. تأیید و ایمنی

مجدداً، مصرف کنندگان نیاز به اطمینان دارند که محصول شما قابل اعتماد، معتبر و ایمن است. یکی از راه‌های اثبات این نکات، گنجاندن ویژگی‌های تأیید و ایمنی است.

5. ادعاهای بازاریابی

ادعاهای بازاریابی ویژگی های محصولی هستند که به عملکرد محصول شما اشاره می کنند و می توانند به صورت آمار یا داده باشند. برای ایجاد یک ادعای بازاریابی دقیق و قانع کننده، برندها در گروه های تحقیقاتی و نظرسنجی مشتریان سرمایه گذاری می کنند.

از ویژگی های محصول در استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید.

ویژگی های محصول به مصرف کنندگان کمک می کند تا تصمیمات مطمئن و آگاهانه ای در مورد خرید خود بگیرند. آنها همچنین به تجربه مشتری راحت تر و لذت بخش تر کمک می کنند. مهمتر از همه، آنها به برند شما اعتماد می کنند و به شما کمک می کنند تا محصولات خود را برای افراد مناسب بازاریابی کنید. برای بازاریابی بهتر محصول خود و خوشحال کردن مشتریان خود، ویژگی های محصول را در استراتژی خود بگنجانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.