5 دلیل به فروش نرفتن محصول دیجیتال

به فروش نرفتن محصول دیجیتال

شما یک محصول دیجیتال ایجاد کرده اید، آن را در وب سایت خود قرار داده و به مخاطبان خود اعلام کرده اید. اما علیرغم زحماتی که برای زنده کردن دوره آنلاین، کتاب الکترونیکی یا سایر محصولات دیجیتال خود انجام دادید، فروش نمی‌رود.
وقتی در این موقعیت هستید، تسلیم شدن وسوسه انگیز است. برای پرتاب دستان خود به هوا و اعلام اینکه “هیچ کس محصول من را نمی خواهد – همه اینها اتلاف وقت بود.” این گزینه ساده تر است.

اما شما محصول دیجیتال خود را به دلیلی ایجاد کردید. شاید شما می خواستید یک جریان درآمد جدید به کسب و کار خود اضافه کنید تا بتوانید تجارت زمان را برای پول متوقف کنید. یا شاید می‌خواستید راه جدیدی ایجاد کنید تا مردم بتوانند با قیمتی مقرون به صرفه‌تر از خدمات شما با شما کار کنند.

چه محصول دیجیتال ارزان قیمتی ایجاد کرده باشید یا یک محصول در هزاران دلار، اینها رایج ترین دلایل عدم فروش آن هستند و نحوه رفع آن.

آنچه در این مقاله می آموزید :

چرا محصول دیجیتال شما به فروش نمی رود؟

دلیل شماره 1 : مخاطبان شما ارزش محصول شما را نمی بینند.

پنج سال پیش، یک محصول دیجیتال ساختم که شکست خورد. مخاطبان من مدام از من در مورد بازاریابی کسب و کارشان در اینستاگرام سوال می پرسیدند، بنابراین یک دوره آنلاین در مورد بازاریابی اینستاگرام ایجاد کردم. با ناامیدی از اینکه آن را به ارزشمندترین دوره ممکن تبدیل کنم، آن را پر از محتوا و اطلاعات کردم. می دانستم که ارزشمند است، اما به ندرت کسی آن را خرید.

این به این دلیل است که من ارزش را با مقدار محتوای داخل دوره ترکیب کردم. فکر می‌کردم هرچه اطلاعات بیشتری در دوره‌ام جمع کنم، مخاطبانم بیشتر آن را می‌خواهند. من فکر می کردم که یک دوره جامع در مورد هر چیزی که کسی احتمالاً می تواند در مورد بازاریابی اینستاگرام بداند ارزشمند تلقی می شود اما این نبود.

اگر می‌دانید که محصول شما سرشار از ارزش است، اما مدام می‌شنوید که «نمی‌توانم آن را بپردازم» یا «به آن نیازی ندارم»، به احتمال زیاد مخاطبان شما همان ارزشی را که شما می‌بینید نمی‌بینند. معمولاً به این دلیل است که مخاطبان شما نمی خواهند چیزهای بیشتری بدانند – در حال حاضر محتوای رایگان زیادی در اینترنت وجود دارد. آن‌ها نمی‌خواهند وقت خود را با محتوای بیشتر تلف کنند. در عوض، ارزش برای مشتریان شما در این است که چقدر سریع و آسان می توانید به آنها کمک کنید تا یک مشکل را حل کنند یا به یک تحول دست یابند.

راه حل های پیشنهادی :

 • نتیجه محصول دیجیتال خود را شناسایی کنید – یعنی مشکلی که مشتریان شما حل خواهند کرد یا تحولی که به دست خواهند آورد.
 • بازاریابی و اطلاع رسانی خود را به گونه ای تنظیم کنید که محصول شما را به عنوان وسیله ای برای دستیابی به این نتیجه قرار دهد، نه اینکه راهنمای «جامع» باشد.

دلیل شماره 2 : این پیشنهاد مناسب برای مخاطبان شما نیست.

مدام از من می پرسیدند: چگونه یک پادکست راه اندازی کنم؟”. پس از گذراندن چندین دوست در این فرآیند، تصمیم گرفتم آن را به یک محصول دیجیتال تبدیل کنم. فکر می‌کردم فرمت برنامه گروهی بهتر عمل می‌کند زیرا می‌توانم به چندین دانش‌آموز به طور همزمان کمک کنم. اما وقتی آن را در لیست ایمیل خود راه اندازی کردم، فقط دو نفر ثبت نام کردند.

گیج شده، از مخاطبانم نظرسنجی کردم تا بفهمم چرا آنها خرید نکرده اند. پاسخ ها واضح بود: آنها نمی خواستند پادکست را در قالب برنامه گروهی راه اندازی کنند. آنها نمی توانستند متعهد به شرکت در تماس های زنده باشند. آن‌ها می‌خواستند نمایش خود را در کمتر از هشت هفته راه‌اندازی کنند، یا می‌خواستند در زمان خود، طی شش ماه آینده، آن را به کار ببرند.

اگر محصول شما به فروش نمی رسد، ممکن است فرضیات شما در مورد آنچه مشتریان شما می خواهند اشتباه باشد. خبر خوب این است که هنگامی که متوجه شدید کجا اشتباه کرده اید، چند تغییر در محصول شما می تواند منجر به فروش زیادی شود. بازخورد مخاطبانم را در نظر گرفتم، طرح کلی برنامه گروه را به یک راهنمای خودگام تبدیل کردم و دوباره آن را راه اندازی کردم. یک سال بعد، آن محصول بیش از 3800 نسخه فروخت.

راه حل های پیشنهادی :

 • برای مخاطبان خود یک نظرسنجی غیر خریدار بفرستید تا بدانید چرا محصول دیجیتال شما را نمی خرند. از آنچه از این سوال می آموزید شگفت زده خواهید شد، “چرا آن را نخریدید؟”
 • اگر چندین نفر به شما بازخورد مشابهی بدهند، نشانه آن است که باید محصول خود را تغییر دهید یا نحوه قرار دادن آن را تغییر دهید.

دلیل شماره 3 : آنها اعتماد ندارند که این محصول دیجیتال برای آنها مفید است.

هنگامی که مخاطبان شما در حال خواندن صفحه فروش شما هستند، ناخودآگاه به دنبال دلایلی هستند که چرا محصول دیجیتال شما برای آنها کار نمی کند. آنها ممکن است بر این باورند که وضعیت آنها منحصر به فرد است، و بنابراین آنها در مورد اینکه چرا راه حل شما کار نمی کند، اعتراض دارند. یا ممکن است اعتماد نداشته باشند که شما می توانید نتیجه ای را که می خواهند به دست آورید.

این که مخاطبان شما را دوست داشته باشند بشناسند و به اندازه کافی به شما اعتماد کنند تا از شما خرید کنند، ممکن است کمی طول بکشد. بازاریابی محتوا کلید این امر است.

راه حل های پیشنهادی :

 • مدارک اجتماعی را از مشتریان خود جمع آوری و به اشتراک بگذارید. اطمینان حاصل کنید که این فقط در مورد نتیجه ای که به دست آورده اند نیست، بلکه داستان جایی را که آنها قبل از خرید محصول دیجیتال شما بوده اند را نیز بیان می کند.
 • به همه دلایلی فکر کنید که یک خریدار بالقوه فکر می کند که برای او کار نمی کند. با مثال های واقعی در صفحه فروش خود به آنها نشان دهید که چرا این کار برای آنها کار می کند.
 • شروع به اشتراک گذاری منظم محتوا به صورت آنلاین کنید.

دلیل شماره 4 : آنها در مورد آن نمی دانند.

یکی از دوره های آنلاین من به طور مداوم فروش کمتری نسبت به سایر محصولاتم داشت و من نمی توانستم دلیل آن را بفهمم. وقتی لیست ایمیلم را بررسی کردم، شوکه شدم. بیش از 75 درصد از مشترکین من حتی از وجود دوره اطلاعی نداشتند. جای تعجب نیست که آنها آن را نمی خریدند!

«بسازید و آنها خواهند آمد»، در مورد محصولات دیجیتال صدق نمی کند. شما می‌توانید با پیام‌رسانی عالی و اثبات اجتماعی قدرتمند، ارزشمندترین دوره را داشته باشید، و همچنان به اهداف فروش خود نرسید، زیرا به سادگی آن را در مقابل افراد کافی قرار نمی دهید. ممکن است به این دلیل باشد که هنوز افراد کافی در بین مخاطبان خود ندارید، یا ممکن است به اندازه کافی آن را به صورت آنلاین تبلیغ نکردید.

راه حل های پیشنهادی :

 • تجزیه و تحلیل وب سایت خود را بررسی کنید. چند نفر از صفحه فروش محصولات دیجیتال شما بازدید می کنند؟
 • متعهد شوید که محصول دیجیتال خود را بیشتر تبلیغ کنید و با آن خلاق باشید. آیا می توانید با مشتریان قبلی در مورد تجربه آنها مصاحبه کنید؟ آیا می توانید به مخاطبان خود 24 ساعت فرصت دهید تا آن را آزمایش کنند؟

دلیل شماره 5 : دلیلی وجود ندارد که آنها بخواهند آن را در همین حالا بخرند.

گرایش انسان به تعویق انداختن چیزهایی است که احساسات منفی را برمی انگیزد. خرید محصول دیجیتال شما احتمالاً احساسات منفی را در مشتریان بالقوه شما نیز ایجاد می کند. خرج کردن پول برای چیزی – مهم نیست چقدر آن را بخواهند – ممکن است دردناک باشد، بنابراین تا زمانی که ممکن است درد را به تاخیر می اندازند.

جدا از درد خرج کردن پول، محصول دیجیتال شما احتمالاً احساسات منفی دیگری را برمی انگیزد. بنابراین کسی خرید آن را به تعویق می اندازد تا زمانی که دلایل اقدام در حال حاضر بیشتر از دلایل عدم آن باشد.

راه حل های پیشنهادی :

 • اگر محصول دیجیتال شما در هر زمانی برای خرید در دسترس است، در نظر بگیرید که آیا مدل‌های «درهای باز» و «درهای بسته» می‌توانند برای کسب‌وکار شما کارآیی داشته باشند، جایی که شما آن را چند بار در سال راه‌اندازی می‌کنید نه اینکه اجازه خرید در هر زمانی را بدهید.
 • از طرف دیگر، سایر مشوق‌های با زمان محدود، مانند تخفیفات فصلی را در نظر بگیرید تا به آسان‌تر شدن تصمیم مشتری احتمالی‌تان کمک کند.

جمع بندی مقاله

با ایجاد محصول دیجیتالی خود و عرضه آن به جهان، بخش سخت را غلبه کرده اید. اکنون بخش سرگرم کننده را شروع می کنید: درک اینکه چرا فروش نمی رود، ایجاد تغییرات و اندازه گیری تأثیر آن تغییرات. قبل از اینکه نتایج قابل اندازه گیری را مشاهده کنید، ممکن است لازم باشد بیش از یکی از استراتژی های بالا را دنبال کنید. آن را به عنوان آزمایشی در نظر بگیرید که در آن هر ترفندی که انجام می دهید شما را یک قدم به فرمول برنده نزدیکتر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.