4 نکته برای بازاریابان محتوا

4 نکته برای بازاریابان محتوا

اقتصاد مبتکر به طرق مختلف در حال تغییر بازاریابی است و حفظ آن برای بازاریابان محتوا که با این چشم انداز نسبتاً جدید ناآشنا هستند می تواند چالش برانگیز باشد.
خوشبختانه، HubSpot روی سازندگان سرمایه گذاری می کند و نبض را بر روی آخرین روند تولید محتوا نگه می دارد. من با سازندگان در برنامه سازندگان HubSpot صحبت کردم و از آنها راهنمایی خواستم که چگونه متخصصان بازاریابی می توانند با اقتصاد سازندگان سازگار شوند.

آنچه در این مقاله می آموزید :

بازاریابان محتوا چه نکاتی را باید رعایت کنند؟

1. محتوای ارزشمند ایجاد کنید

جان لی دوما از پادکست Entrepreneurs on Fire گفت: هنگام ایجاد محتوا، باید مخاطب ایده آل خود را در ذهن داشته باشید. آنها در حال حاضر با چه چالش ها، سؤالات یا مشکلاتی روبرو هستند؟ هدف هر محتوایی که ایجاد می‌کنید باید به آنها کمک کند تا به سرعت دستاوردی داشته باشند یا به آنها در غلبه بر یک چالش، سؤال یا مبارزه کمک کند.” برای درک اینکه چه چیزی برای مخاطبان شما ارزشمند است، پرسونای خریدار را بر اساس داده‌ها و تحقیقات ایجاد کنید. شخصیت‌های خریدار نشان دهنده شما هستند. مشتریان ایده آل شامل اطلاعاتی مانند سن، عادات، مشکلات، مشاغل و موارد دیگر است.
پرسونای خریدار به شما کمک می کند محتوایی را ایجاد کنید که متناسب با نیاز مخاطب هدف شما باشد و به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که کار شما با چشم انداز شما هماهنگ است.
یکی دیگر از نکات کلیدی برای ایجاد محتوای ارزشمند این است که به الگوریتم ها معطل نشوید. مدیر رسانه های جدید HubSpot، کایل دنهوف، گفت: در حالی که اشکالی ندارد که الگوریتم های اجتماعی را در رابطه با قابل مشاهده بودن محتوای خود در نظر داشته باشید، الگوریتم ها مخاطب هدف شما نیستند. «اخبار، آموزش و اطلاعاتی را ارائه دهید که برای جایگاه شما مفید است.

2. تداوم داشته باشید

تنها راه برای بهتر شدن در تولید محتوا این است که به طور مداوم آن را انجام دهید، اما این تنها دلیل ضروری بودن ثبات نیست. ثبات همچنین باعث ایجاد اعتماد در بین مخاطبان شما می شود.
دوما گفت: “مخاطبان شما زمانی که شما را بشناسند، دوست داشته باشند و به شما اعتماد کنند، برای مشاوره و راهنمایی به شما مراجعه خواهند کرد. و سریعترین راه برای ایجاد دانش، علاقه و اعتماد، سازگاری است.” “اگر به آنها پاسخ ندهید، آنها راه حلشان را در جای دیگری پیدا خواهند کرد.”
سازگاری برای هر شخصی متفاوت به نظر می رسد. برخی از بازاریابان محتوا هر روز پست می‌گذارند، برخی هفته‌ای یک‌بار و برخی یک‌بار در ماه پست می‌گذارند. این به شما بستگی دارد که هر چند وقت یک بار محتوا را منتشر می کنید، اما هر تصمیمی که می گیرید – باید به طور منظم باشد. دنهوف گفت: هر روز یا هر هفته منتشر کنید. “روز و ساعتی را که محتوای خود را منتشر می کنید انتخاب کنید. به مخاطبان خود کمک کنید تا عادت خود را ایجاد کنند.

3. جامعه یا انجمن اختصاصی بسازید

تروی ساندیج از iDigress گفت: اقتصاد مبتکر بازاریابان محتوا را به سمت یک رویکرد 100% جامعه اول سوق می دهد. “این انجمن همیشه مهم بوده است و با افزایش محبوبیت و ارزش 13.7 میلیارد دلاری آن در سال گذشته، انتظار می رود که به طور تصاعدی افزایش یابد. “این رویکرد جامعه اول از پلتفرم هایی مانند Twitch و Discord نشأت می گیرد که محبوبیت خود را افزایش می دهد و به فضاهایی تبدیل می شود که افراد با علایق مشابه می توانند دور هم جمع شوند و با هم ارتباط برقرار کنند.” ساندیج گفت: “برای اینکه بازاریابان محتوا در اقتصاد محتوای جذابی خلق کنند، باید آن را برای جامعه و ارتباط ایجاد کنند و توجه را برای تبدیل های مداوم جلب کنند.” برای ایجاد جامعه مرتبط بر اساس محتوا، دوباره به آن شخصیت‌های خریدار که قبلاً اشاره کردم، مراجعه کنید. تحقیق انجام دهید و داده‌ها را جمع‌آوری کنید تا مشخص کنید کدام پلتفرم‌ها را هدف قرار می‌دهید. استفاده از مخاطبان و اینکه آنها در چه جوامعی هستند. از آنجا، شما قادر خواهید بود محتوای مفیدی برای آن جامعه ایجاد کنید. همچنین می توانید سازندگان و تأثیرگذاران را در جامعه پیدا کنید تا برند خود را به مخاطبان خود معرفی کنند.

4. محتوای چند منظوره بسازید

البته، ایجاد محتوای تازه به طور منظم می‌تواند دلهره‌آور باشد، اما راهی برای رفع این مانع وجود دارد – تولید محتوایی که اهداف متعددی را دنبال می‌کند!» یکی از بهترین توصیه‌های من این است که ابتدا وقت بگذارید و بفهمید که چرا محتوا ایجاد می‌کنید. جان جنتش، مجری بازاریابی نوار چسب، گفت و دقیقاً برای چه کسی آن محتوا را ایجاد می کنید. “سپس هر قطعه از محتوا را با این ایده ایجاد کنید که قرار است چندین کاربرد داشته باشد.” این می تواند به معنای ایجاد یک ویدیوی TikTok باشد که می تواند برای حلقه های اینستاگرام تغییر کاربری داده شود یا یک تصویر را به ضبط پادکست اضافه کنید و آن را در YouTube آپلود کنید. همچنین می‌توانید قطعه‌هایی را از Twitch Livestream خود بگیرید و آن‌ها را در YouTube Shorts آپلود کنید. به عنوان مثال، ما یک وبینار برگزار میکنیم و آن را به یک پادکست، یک پست وبلاگ و به چندین پست رسانه اجتماعی تبدیل می‌شود. “این به ما امکان می دهد محتوای خود را به کانال هایی که مردم دوست دارند استفاده کنند وصل کنیم. در نهایت مخاطبان خود را در هر کجا که هستند بدون احساس فرسودگی یا غرق شدن به عنوان یک سازنده ملاقات کنیم.

موفقیت بازاریابان محتوا در چیست؟

به طور خلاصه، برای اینکه خود را برای موفقیت در اقتصاد سازنده آماده کنید، باید محتوای ارزشمند، متمرکز بر جامعه و یکنواخت ایجاد کنید. اکنون که این اصول را دارید، آماده هستید تا استراتژی بازاریابی محتوای خود را بسازید یا اصلاح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.