4 روش برای افزایش بهره وری

روش های افزایش بهره وری

بهره وری تقریباً در ذهن هر بازاریاب است، اما بهره وری چیست؟ چگونه می دانید که آیا ایده شما از بهره وری با ایده شرکت یا تیم شما مطابقت دارد؟ چرا ضروری است و برای بهره وری بیشتر چه کاری می توانید انجام دهید؟
در این مقاله، ما قصد داریم بهره‌وری، معنی آن و چرایی اهمیت آن را بررسی کنیم.

آنچه در این مقاله می آموزید :

بهره وری (Productivity) چیست؟

Dictionary.com بهره وری را اینگونه تعریف می کند: «کیفیت، وضعیت یا واقعیت توانایی تولید، ایجاد، ارتقاء یا ارائه کالاها و خدمات». در یک زمینه اقتصادی، معنی مشابه است – این اساساً معیاری از خروجی کالاها و خدمات موجود برای مبادلات پولی است.
با این حال، بهره وری زمانی که در زندگی شخصی و حرفه ای ما اعمال شود می تواند معنای متفاوتی داشته باشد.
به گفته Friday.app، یک ابزار مدیریت بهره‌وری، بهره‌وری به این معناست که چگونه می‌توانید کارهایی را که برایتان مهم هستند، به طور مداوم انجام دهید.
برای بسیاری از افراد، بهره وری می تواند به معنای بررسی همه چیز در لیست کارهای روزانه آنها باشد. برای دیگران، بهره وری می تواند در مورد انجام کارهای بیشتر در مدت زمان کم باشد. مهم نیست چه اهدافی دارید، شما می خواهید از «بهره وری سمی» اجتناب کنید. بهره وری سمی میل به بهره وری دائمی بدون توجه به هزینه است.
خوشبختانه، این امکان وجود دارد که تعادل سالمی داشته باشید و بدون زیاده روی در آن کارایی داشته باشید.

چگونه بهره وری بیشتری داشته باشید؟

اگر در تلاش برای تکمیل وظایف خود هستید یا می خواهید کارآمدتر شوید، در اینجا چند راه برای بهره وری بیشتر آورده شده است.

1. چندوظیفه ای (Multi-Tasking) را متوقف کنید.

این یک تصور غلط رایج است که چندوظیفه ای می تواند بهره وری را افزایش دهد زیرا مستلزم کار همزمان روی چندین کار است. با این حال، طبق اکثر مطالعات اخیر، تنها درصد کمی از مردم می توانند به طور موثر چند کار را انجام دهند، زیرا مغز انسان می تواند تنها بر روی یک کار در یک زمان تمرکز کند.
چندوظیفه ای باعث می شود مغز ما توجه را بین وظایف مختلف تقسیم کند، که می تواند منجر به اشتباهات بیشتر و عملکرد با کیفیت پایین تر شود. در عوض، سعی کنید کارهای مشابه را با هم گروه بندی کنید و آنها را یکی یکی تکمیل کنید.

2. برای استراحت برنامه ریزی کنید.

مواقعی بوده است که آنقدر غرق پروژه‌ای شده‌ایم که به‌طور تصادفی ناهار را حذف کرده‌ایم یا به‌طور استثنایی تا آخر شب کار کرده‌ایم. در حالی که وقت گذاشتن بیشتر یا حذف وعده های غذایی ممکن است زمان بیشتری را برای بهره وری ایجاد کند، واقعیت این است که بدن شما به سوخت و زمان برای شارژ مجدد نیاز دارد.
برای استراحت در حین یا بین کارها برنامه ریزی کنید و از آن زمان برای خوردن ناهار، پیاده روی، کشش، مدیتیشن یا استراحت استفاده کنید.

3. تعیین حد و مرز.

برای افزایش و حفظ بهره وری باید راحت «نه» بگویید. خیلی خوب است که در هر زمان ممکن مفید باشید، اما باید به درخواست‌های لحظه آخری، تماس‌های تلفنی بداهه یا هر برنامه‌ای که شما را به پیشرفتتان بازگرداند، «نه» بگویید.
در غیر این صورت، می توانید با بر عهده گرفتن مسئولیت های بیش از حد از دیگران، گردش کار خود را کاهش دهید.

4. فضای کاری خود را برای بهینه سازی بهره وری طراحی کنید.

چه از خانه کار کنید و چه در دفتر کار، فضای کاری شما باید برای بهره وری طراحی شود. این می تواند به سادگی تعیین فضای کاری شما به عنوان “منطقه بدون تلفن” یا اتاق ساکت باشد. شما می‌خواهید محل کارتان راحت، عاری از حواس‌پرتی باشد، و مجهز به موادی باشد که برای انجام کارهایتان نیاز دارید – مانند کامپیوتر، میز، صندلی راحت، خودکار، کاغذ و غیره.

چرا بهره وری مهم است؟

در سطح شرکت، بهره‌وری منجر به رشد و سود بالا می‌شود و سازمان را در بازار رقابتی‌تر می‌کند. در سطح فردی، روحیه را تقویت می کند، زیرا بررسی همه چیز از لیست کارهای خود احساس خوبی دارد. دانستن اینکه همه وظایف خود را زود انجام داده اید و زمانی که برای اوقات فراغت صرف کرده اید، خوب است.

نمونه هایی از چگونگی افزایش بهره وری

در اینجا چند نمونه وجود دارد که چگونه می توانید سازنده باشید:

1. پروژه های بزرگتر را به وظایف کوچکتر تقسیم کنید.

تلاش برای تکمیل یک پروژه عظیم به یکباره می تواند دلهره آور باشد و ترس از آن می تواند شما را در مسیرهای خود متوقف کند و تولید کند را متوقف کند. در عوض، به اجزای مختلف پروژه نگاه کنید و راه هایی را برای تقسیم آن به کارهای کوچکتر که می توانید در طول زمان انجام دهید، بیابید.

2. عادات سالم را ایجاد کنید.

عادات سالم راهی عالی برای مولد بودن هستند، زیرا قوام را تقویت می کنند. به عنوان مثال، ورزش کردن و خوردن یک صبحانه مغذی هر روز صبح به شما اطمینان می دهد که انرژی لازم برای انجام کارهای روزانه خود را دارید.

3. فهرستی از کارهای روزانه با اولویت بندی مهم ترین کارها ایجاد کنید.

قبل از شروع روز خود، فهرستی از کارهایی که ضروری ترین وظایف خود را در بالای صفحه قرار داده است، ایجاد کنید. اگر در مورد کارهایی که در طول روز انجام دهید دچار مشکل هستید یا مطمئن نیستید که چه کاری انجام دهید، به لیست کارهای خود نگاه کنید.
بهره وری برای همه متفاوت است، بنابراین با تیم خود صحبت کنید تا اطمینان حاصل کنید که اهداف بهره وری همه همسو هستند. و اگر برای تکمیل وظایف خود تلاش می کنید، می دانید که چگونه خود را در مسیر خود نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.