30 نکته اثبات شده برای بهبود عملکرد سئو

بهبود عملکرد سئو

هر چه مشتریان راحت‌تر صفحه وب شما را پیدا کنند، شانس بیشتری برای جذب بازدیدکنندگان جدید و ایجاد تبدیل‌های جدید دارید.
با این حال، در عمل، این به معنای چیزی بیش از داشتن محتوای عالی است – به این معنی است که اقداماتی را برای بهبود عملکرد سئو انجام دهید تا الگوریتم‌های موتور جستجو به احتمال زیاد صفحه شما را به عنوان یک نتیجه برتر بازگردانند.
ما این وبلاگ را ایجاد کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم از تلاش‌های سئوی خود نهایت استفاده را ببرید – در اینجا لیستی از 30 نکته تاکتیکی موتور جستجو وجود دارد. برای ساده‌تر کردن مسیریابی نکات سئو، آنها را به دسته‌های وسیعی تقسیم کرده‌ایم. برای پرش سریع به آن بخش، روی هر دسته بندی کلیک کنید.

آنچه در این مقاله می آموزید :

بهبود سرعت صفحه

غول جستجوگر گوگل از سرعت صفحه به عنوان بخشی از الگوریتم خود برای برگرداندن نتایج استفاده می کند. در حالی که این تنها عاملی نیست که بر رتبه سایت شما تأثیر می گذارد، یک قطعه کلیدی از پازل است. گوگل آن را به سادگی بیان می کند: «سرعت بخشیدن به وب سایت ها مهم است – نه فقط برای صاحبان سایت، بلکه برای همه کاربران اینترنت».

در نتیجه، صفحاتی که سریع‌تر بارگذاری می‌شوند، در رتبه‌بندی جستجو افزایش می‌یابند، در حالی که صفحات با سرعت بارگذاری کمتر (حتی اگر محتوای مشابهی داشته باشند) در لیست پایین‌تر قرار می‌گیرند. در اینجا شش نکته برای کمک به افزایش سرعت صفحه وجود دارد:

1. از شبکه تحویل محتوا (CDN) استفاده کنید

یک CDN به مدیریت و مسیریابی کارآمدتر ترافیک وب سایت کمک می کند و در نتیجه کاهش سرعت سایت را کاهش می دهد.

2. اندازه تصویر را کاهش دهید.

هرچه سایت شما کمتر به بارگذاری نیاز داشته باشد، سرعت آن برای بازدیدکنندگان بیشتر خواهد بود. با کوچک کردن اندازه تصویر یا ذخیره آنها به عنوان فرمت های کوچکتر، می توانید در فضا و زمان صرفه جویی کنید.

3. کدهای ناخواسته را حذف کنید.

اگر سایت شما به روز رسانی های ثابت یا قابل توجهی را مشاهده کرده است، به احتمال زیاد کمی کد ناخواسته دارید. ابزارهایی مانند WP Optimize می توانند به یافتن و حذف کدهای ناخواسته برای افزایش سرعت سایت شما کمک کنند.

4. از فشرده سازی استفاده کنید.

ابزارهای فشرده سازی یک راه عالی برای کاهش اندازه فایل های CSS، HTML و جاوا اسکریپت هستند که به نوبه خود روند بارگذاری سایت شما را سرعت می بخشد.

5. تغییر مسیرهای صفحه را به حداقل برسانید.

هرچه تغییر مسیر صفحات بیشتر باشد، سرعت سایت شما کاهش می یابد. به عنوان مثال، اگر از یک آدرس صفحه وب قدیمی به آدرس جدید تغییر مسیر دهید – و این کار را چندین بار در چندین تکرار صفحه انجام دهید – سرعت سایت شما کند می شود.

6. محتوای کش

در نهایت، می‌توانید از کش مرورگر برای ذخیره داده‌ها در مرورگرهای کاربر (با اجازه) استفاده کنید تا مجبور نباشند هر بار که بازدید می‌کنند کل سایت شما را بارگیری کنند.

مطالب مرتبط و قابل اعتماد را منتشر کنید

فقط قرار دادن سایت شما در صفحه اول کافی نیست – شما به محتوایی نیاز دارید که توجه کاربر را حتی در توضیحات مختصر متا و تکه هایی در نتایج جستجو جلب کند. برای انتشار محتوای قابل اعتمادتر و مرتبط تر، این شش نکته را امتحان کنید:

۷- از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید.

کلمات کلیدی محتوای مناسب تفاوت زیادی در بهبود عملکرد سئو ایجاد می کنند. به عنوان مثال، کلمات کلیدی چند کلمه ای یا آنهایی که خیلی خاص هستند می توانند به تلاش های سئوی شما آسیب بزنند – در عوض، از ابزارهایی مانند Google AdWords برای مشخص کردن عبارات جستجوی محبوب استفاده کنید.

8. محتوای موضوعی و همیشه سبز را متعادل کنید.

محتوای موضوعی در حال حاضر مرتبط است، در حالی که محتوای همیشه سبز در مدت زمان طولانی قابل اجرا است. برای دستیابی به سئوی ثابت هر دو را متعادل کنید.

9. قرار دادن کلمات کلیدی را در نظر بگیرید.

این فقط به این نیست که چه کلمات کلیدی را انتخاب می کنید، بلکه در کجا قرار می دهید. کلمات کلیدی باید در محتوای شما، در هر پست اجتماعی، و در عناوین و توضیحات متا تا جایی که امکان دارد گنجانده شوند.

10. به طور منظم محتوا را ارزیابی کنید.

برنامه ای برای ارزیابی محتوای خود ایجاد کنید و در صورت لزوم تغییراتی ایجاد کنید. این برای محتوای موضوعی بسیار مهم است، که به سرعت در طول زمان ارزش خود را از دست می دهد.

11. آن را ساده نگه دارید.

با محتوای خود خیلی پیچیده نشوید. آن را ساده، واضح و دقیق نگه دارید – هم بازدیدکنندگان و هم الگوریتم های موتورهای جستجو این رویکرد را ترجیح می دهند.

12. بازخورد را در نظر بگیرید.

اگر کاربران در مورد محتوای شما نظر می دهند، به آنها گوش دهید – به خصوص اگر روندهای ثابتی را مشاهده می کنید. استفاده از این داده‌ها به شما امکان می‌دهد محتوا را مطابق با اولویت‌های مخاطب هدف خود تنظیم کنید.

به طور منظم کلمات کلیدی و روندهای فعلی را ارزیابی کنید

کلمات کلیدی و روندها محتوای شما را به موقع و مرتبط نگه می دارند و بر روی مخاطبان هدف شما متمرکز می شوند. از این شش نکته برای اندازه گیری کلمات کلیدی و روند فعلی استفاده کنید:

13. از ابزارهای تحلیلی استفاده کنید.

ابزارهایی مانند Google Trends و Google Adwords می‌توانند به شما کمک کنند کلمات کلیدی مرتبط و پرطرفدار برای برند شما را مشخص کنید.

14. به رقابت نگاه کنید.

کلمه کلیدی اصلی خود را جستجو کنید و ببینید چه چیزی به دست می آید. اگر شما هستید، عالی است! اگر یک رقیب است، به وب سایت آنها نگاهی بیندازید تا ببینید چه کاری انجام می دهند و چرا کار می کند.

15. تست A/B را اجرا کنید.

تست A/B فرآیند آزمایش دو رویکرد یا ایده است تا ببینیم کدام یک عملکرد بهتری دارد. شما همچنین می توانید این کار را با کلمات کلیدی انجام دهید – دو صفحه با کلمات کلیدی اصلی متفاوت بنویسید و ببینید کدام یک رتبه بالاتری دارد.

16. روندهای کلیدی را دنبال کنید.

روندهای فصلی و رویداد محور می توانند بر بهبود عملکرد سئو تأثیر بگذارند. در نتیجه، ارزش آن را دارد که روند خرید کلید و انتظارات مشتری را دنبال کنید تا کلمات کلیدی را با ترجیحات کاربر هماهنگ کنید.

17. برای تجربه کاربری حساب کنید.

شاخص‌های تجربه کاربری، مانند مدت زمانی که کاربران در صفحات خاص می‌گذرانند و مدت زمانی که در سایت شما می‌مانند، می‌توانند به عنوان زنگ خطری برای عملکرد سئوی شما عمل کنند. اگر این معیارها به اشتباه حرکت می کنند، بهینه سازی کلمه کلیدی و طرح بندی محتوای شما ممکن است نیاز به به روز رسانی داشته باشد.

18. سوالات مرتبط را بیابید.

یکی از بهترین راه‌ها برای درک اینکه چه چیزی ترند است، جستجوی کلمه کلیدی اصلی سایت خود و دیدن سؤالات مطرح شده است. این جستارهای دارای رتبه برتر می توانند به تیم شما کمک کنند تا اطمینان حاصل کنند که محتوایی را ایجاد می کنند که با آنچه کاربران می خواهند بیاموزند مطابقت دارد.

معیارهای خود را مدیریت کنید

سئوی موفقیت آمیز به داده ها بستگی دارد. کاربران چه می کنند؟ برای چه مدت؟ چرا؟ هرچه بیشتر بدانید، برای علاقه مندی مشتریان مجهزتر خواهید بود. با این شش نکته، معیارهای سئوی خود را به طور موثر مدیریت کنید:

19. ببینید در چه رتبه ای قرار می گیرید.

با جستجو در سایت خود شروع کنید و ببینید در چه رتبه ای قرار می گیرید. آیا شما جزو سه نفر برتر هستید؟ پنج نفر برتر؟ در صفحه اول؟ با توجه به اینکه 75 درصد از کاربران هرگز از صفحه اول فراتر نمی روند، رتبه شما مکانی عالی برای شروع تلاش های بهبود عملکرد سئو در اختیار شما قرار می دهد.

20. ببینید بازدیدکنندگان از کجا می آیند.

از ابزارهایی استفاده کنید که به شما امکان می دهد ببینید ترافیک از کجا می آید. آیا منبع اصلی ترافیک شما نتایج جستجوی ارگانیک است؟ پست های شبکه های اجتماعی؟ تبلیغات حمایت شده؟ هر چه بیشتر بدانید، بهتر است.

21. ترافیک ارگانیک را اندازه گیری کنید.

ترافیک ارگانیک ترافیکی است که از یک موتور جستجو به سایت شما وارد می شود که توسط محتوای پولی هدایت نمی شود. در نتیجه، برای سایت شما فوق‌العاده ارزشمند است و ارزش اندازه‌گیری منظم را برای اطمینان از ترافیک ارگانیک ثابت (یا افزایش) دارد.

22. نرخ کلیک (CTR) خود را بررسی کنید.

چند نفر بعد از دیدن نتایج جستجوی شما روی آن کلیک می کنند؟ اگر متوجه شدید که حجم بالایی از بازدیدکنندگان بالقوه به نتایج صفحه شما نگاه می‌کنند، اما نمی‌توانند پرش کنند، سئوی شما نیاز به کار دارد.

23. خوانایی خود را آزمایش کنید.

هرچه محتوای شما خواناتر باشد، بهتر است، به ویژه از آنجایی که موتورهای جستجو اغلب هنگام جستجوی کاربران، قسمت های مرتبط از محتوای شما را جمع آوری می کنند. اگر زبان یا ساختار جمله شما خیلی پیچیده باشد، کاربران اغلب سایت دیگری را انتخاب می کنند.

24. نرخ پرش را دنبال کنید.

پرش زمانی اتفاق می افتد که کاربران به صفحه شما می رسند اما اقدامی نمی کنند. آنها روی پیوندها کلیک نمی کنند، با هیچ عنصری تعامل نمی کنند – فقط ترک می کنند. نرخ پرش خود را اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید عناصر وب سایت شما از بخش دوم سئو سود می برند: اقدام متقاعد کننده.

بهینه سازی اجزای داخل صفحه

سایت شما ثابت نیست و برای اطمینان از ارائه پتانسیل سئو، ارزش ارزیابی منظم را دارد تا اطمینان حاصل شود که مؤلفه های کلیدی همانطور که در نظر گرفته شده کار می کنند.

این شش نکته می تواند به شما در بهینه سازی اجزای داخل صفحه و بهبود عملکرد سئو کمک کند:

25. از متادیتا استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که تمام منابع مربوط به ابرداده از جمله عنوان، توضیحات، کلمه کلیدی و متن جایگزین را برای ارائه هرچه بیشتر زمینه برای کاربران پر کرده اید.

26. تصاویر را بهینه کنید.

تصاویر را در سایت خود با کاهش اندازه کلی آنها، اطمینان از کیفیت بالا و اطمینان از بارگیری سریع آنها برای جذب کاربران بهینه کنید.

27. عنوانی جذاب ایجاد کنید.

محتوای عالی بدون عنوان عالی تاثیر یکسانی ندارد. برای یافتن عناوینی که یکی از کلیدواژه های اصلی شما را شامل می شود و توجه کاربران را به خود جلب می کند، وقت بگذارید.

28. ساختار سایت را ساده کنید.

وقتی صحبت از وب سایت ها می شود، ساده فکر کنید. از کارمندان و کاربران در مورد سایت خود بازخورد بخواهید تا کشف کنید که کجا به راحتی می توان آن را پیمایش کرد و کجا به کار نیاز دارد.

29. محتوای انسان محور ارائه دهید.

در حالی که بهبود عملکرد سئو می تواند به جذب کاربران به سایت شما کمک کند، اما اگر تنها چیزی که شما دارید تصاویر بهینه شده و محتوای مملو از کلمات کلیدی باشد که به سرعت بارگذاری می شوند، باقی نخواهند ماند. به یاد داشته باشید که شما در حال تولید محتوا برای انسان ها هستید، و آنها باید آن را برای خود جالب بدانند.

30. چگالی کلمه کلیدی خود را کلید بزنید.

پر کردن کلمات کلیدی دیگر راهی موثر برای بهبود عملکرد سئو نیست، اما همچنان می تواند در طول زمان و با تغییر و تکامل صفحات اتفاق بیفتد. برای ارزیابی منظم تراکم کلمات کلیدی خود و حفظ تعادل آن وقت بگذارید.

عملکرد سئوی خود را به سطح بالاتری ببرید

سئوی موثر به طور خودکار اتفاق نمی افتد. اینکه موتورهای جستجو متوجه محتوای شما شوند و سایت شما را به عنوان یک نتیجه جستجوی برتر بازگردانند، زمان، تلاش و ارزیابی منظم فرآیندهای فعلی و نتایج متناسب آنها را می طلبد.

با این تفاسیر بهترین استراتژی چیست؟ مکان هایی را که سایت شما با مشکل مواجه است را پیدا کنید، سپس از نکات هدفمند ما برای بهبود عملکرد سئو استفاده کنید و آنها را در وبسایت خود پیاده سازی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.