5 مرحله برای آماده سازی بیانیه ماموریت و چشم انداز شرکت

بیانیه ماموریت و بیانیه چشم انداز

به برندهایی که بارها و بارها از آنها خرید می کنید فکر کنید. چرا حتی زمانی که گزینه های ارزان تری وجود دارد، خرید محصولات و یا خدمات از آنها را انتخاب می کنید؟
خوب، دلیل خوبی برای آن وجود دارد – به دلیل ارزش های آنها که در بیانیه ماموریت و چشم انداز آنها بیان شده است. به عنوان مصرف کننده، ما دوست داریم از مشاغلی حمایت کنیم که دارای ارزش هایی هستند که ما به آنها اعتقاد داریم.
با این حال، وفاداری یک شبه اتفاق نمی افتد. ایجاد وفاداری به برند، مانند ایجاد بیانیه های ماموریت و چشم انداز، زمان می برد. اگر کمی در تنگنای زمانی هستید، از این فهرست مطالب استفاده کنید تا دقیقاً آنچه را که برای الهام بخشیدن به توسعه مأموریت شرکت خود به دنبال آن هستید، بیابید.

آنچه در این مقاله می آموزید :

بیانیه ماموریت چیست؟

بیانیه ماموریت یک بیانیه عمل محور است که هدفی را که یک سازمان به مخاطبان خود ارائه می دهد، اعلام می کند. اغلب شامل یک توصیف کلی از سازمان، عملکرد و اهداف آن است. با رشد یک شرکت، ممکن است به اهداف آن برسد و به نوبه خود تغییر کنند. بنابراین، بیانیه‌های ماموریت باید در صورت نیاز بازنگری شوند تا فرهنگ جدید کسب‌وکار را با تحقق اهداف قبلی منعکس کند.

ویژگی های یک بیانیه ماموریت خوب چیست؟

بهترین برندها عناصر فیزیکی، عاطفی و منطقی را در یک تجربه استثنایی مشتری (و کارمند) ترکیب می‌کنند که شما به اندازه آنها برای شما ارزش قائل هستید. یک بیانیه ماموریت خوب نه تنها هدف برند شما را توضیح می دهد، بلکه ارتباط با مشتریان را نیز تقویت می کند.
وقتی نام تجاری شما ارتباط واقعی با مشتریان و کارمندان ایجاد می کند، آنها به شرکت شما وفادار می مانند و در نتیجه سودآوری کلی شما را افزایش می دهند.
بیانیه ماموریت همچنین به شما کمک می کند تا در بازار متمایز شوید و برند شما را از رقبا متمایز کند.

3 عنصر اصلی یک بیانیه ماموریت برند

بیانیه ماموریت شما باید به وضوح بیان کند که برند شما چه کاری انجام می دهد، چگونه آن را انجام می دهد و چرا برند آن را انجام می دهد. شما می توانید به سرعت این را در بیانیه ماموریت خود با ارائه موارد زیر خلاصه کنید:

1. هدف برند : محصول یا خدمات شما چه کاری انجام می دهد یا هدف آن ارائه است و برای چه کسی؟

2. ارزش های برند : شرکت شما به چه معناست؟ به عنوان مثال، آیا شما نسبت به محیط زیست آگاه هستید و راه حل پایدارتری برای حل یک مشکل ارائه می دهید؟ ارزش ها چیزی است که شرکت شما را منحصر به فرد می کند.

3. اهداف برند: شرکت شما چه دستاوردی برای مشتریان دارد؟ چرا باید به جای سایر رقبا از شما خرید کنند؟

با استفاده از این سه عنصر، می توانید ماموریتی را ایجاد کنید که منحصر به برند شما باشد و با مشتریان بالقوه طنین انداز شود. در مرحله بعد، ما شما را گام به گام راهنمایی می کنیم که چگونه یک بیانیه ماموریت مناسب بنویسید تا با تکامل شرکت خود، آن را بسازید.

مراحل نوشتن بیانیه ماموریت

1. ارائه محصولات یا خدمات شرکت خود را توضیح دهید.

شما می خواهید مشتریان بالقوه بفهمند که شرکت شما به معنای واقعی چه می کند. این به این معنی است که پیشنهاد خود را با عبارات اساسی و واضح توضیح دهید. توضیح شما باید به اساسی ترین سوالاتی مانندزیر پاسخ دهد :
آیا محصول یا خدماتی را می فروشید؟
چرا مشتریان آن را می خرند؟
پیشنهاد شما چگونه برای مشتری حل می شود؟
پاسخ‌های خود را یادداشت کنید و بر این تمرکز کنید که چگونه محصول یا خدمات شما برای شخصیت‌های خریدار شما ارزش می‌آورد، که در غیر این صورت به عنوان مخاطب هدف شما شناخته می‌شود.

2. ارزش های اصلی شرکت را شناسایی کنید.

اکنون، اینجاست که می‌توانید بزرگ‌تر فکر کنید. شما فقط یک محصول یا خدمت را به صورت تصادفی تولید نکرده اید، به احتمال زیاد توسط مجموعه ای از ارزش های اصلی انگیزه داشته اید.
ارزش‌های اصلی اصولی عمیقاً ریشه‌دار هستند که اقدامات یک شرکت را هدایت می‌کنند.برخی از ارزش های اصلی عبارت اند از:
فروتنی
همدلی
سازگاری
قابل توجه بودن
شفافیت

اینها اصولی هستند که نه تنها کارکنان شرکت به آنها احترام می گذارند، بلکه اصولی هستند که مشتریان ما نیز از آنها قدردانی می کنند. با شناسایی ارزش‌های اصلی که در سطوح شخصی و سازمانی معنی دارند، مجموعه جذابی برای اضافه کردن به بیانیه ماموریت خود خواهید داشت.

3. هماهنگ بودن ارزش های اصلی شرکت با پیشنهاداتی که ارائه می دهد.

بنابراین چگونه پیشنهاد شرکت شما می تواند به ارزش های اصلی شما خدمت کند؟ شما باید ارتباطی بین این دو به گونه ای ایجاد کنید که برای عموم منطقی باشد.
برای مثال، اگر یکی از ارزش‌های اصلی شما بر نوآوری متمرکز است، می‌خواهید محصول یا خدمات خود را به‌عنوان فراتر از مرزها تعریف کنید و توضیح دهید که چگونه به مشتریان کمک می‌کند تا در زندگی یا شیوه‌های تجاری خود نوآوری کنند. اساساً، شما از مزایای واقعی پیشنهاد استفاده می کنید و آن را برای خدمت به هدفی بالاتر گسترش می دهید.

4. این عبارات را در یک جمله خلاصه کنید.

بیانیه ماموریت می تواند به کوتاهی یک جمله یا به اندازه یک پاراگراف باشد، اما به این معناست که خلاصه ای کوتاه از هدف شرکت شما باشد. شما باید بیان کنید که چه چیزی، چه کسی و چرا شرکت شما:

چه چیزی : توضیح آنچه آنچه شرکت ارائه می دهد.
چه کسی : به چه کسی می فروشید؟
چرا : ارزش‌های اصلی که ارائه میکنید.

هنگامی که پیام خود را با موفقیت منتقل کردید، زمان آن است که بیانیه خود را اصلاح و کامل کنید.

5. مطمئن شوید که واضح و مختصر است.

مهمتر از همه، بیانیه ماموریت شما یک دارایی بازاریابی است که باید واضح و مختصر باشد. باید به وضوح هدف شرکت شما را مشخص کند و اهداف مشترکی را که شرکت برای رسیدن به آنها تلاش می کند نشان دهد. همچنین باید از سایر اعضای تیم یا مشاوران بخواهید که بیانیه ماموریت را بخوانند و در صورت نیاز مطابق با توصیه های آنها تنظیمات را انجام دهند.

بیانیه چشم انداز چیست؟

بیانیه چشم انداز، آرزویی است که برنامه برند شما را برای آینده و تأثیر بالقوه بر جهان بیان می کند. آنها اغلب به عنوان یک راهنما برای اهداف آینده یک برند عمل می کنند و توضیح می دهند که چرا مشتریان و کارمندان باید برای مدت طولانی در کنار هم باشند.

ویژگی های یک بیانیه چشم انداز خوب چیست؟

یک بیانیه چشم انداز خوب باید جسورانه و بلندپروازانه باشد. آنها قرار است بیانیه های الهام بخش و تصویری بزرگی از آنچه شرکت شما در آینده می خواهد باشد. آن‌ها به مشتریان نگاهی به مسیر شرکت شما می‌دهند و با ایجاد وفاداری مشتری به آنها اجازه می‌دهند حمایت خود را با چشم‌انداز شما هماهنگ کنند، زیرا به آینده برند شما نیز اعتقاد دارند.

3 عنصر اصلی یک بیانیه چشم انداز برند

بیانیه چشم انداز شرکت شما باید الهام بخش باشد و در عین حال با ماموریت شرکت همسو باشد. بیانیه چشم انداز باید دارای ویژگی های زیر باشد:

1. آرزومند و بلندپرواز: چشم انداز عالی نسبت به آنچه می خواهید کسب و کارتان به دست آورد دارید؟ اینجا محل قرار دادن آن است. بیانیه چشم انداز شما باید آرزومند باشد و نشان دهد که چگونه تجارت شما در آینده رشد خواهد کرد.

2. عملی و قابل دستیابی: در حالی که بیانیه شما باید جاه طلبانه باشد، نباید غیرممکن باشد. هدفی را تعیین کنید که هم چالش برانگیز و هم کاربردی باشد.

3. گستردگی : چشم انداز شما باید به اندازه کافی گسترده باشد تا تمام اهداف کلی برند شما را در بر گیرد. آن را به عنوان چتری برای بیانیه ماموریت و اهداف شرکت خود در نظر بگیرید.

هر دو بیانیه ماموریت و چشم انداز اغلب در یک “بیانیه ماموریت جامع” ترکیب می شوند تا دلیل سازمان برای وجود و چشم انداز آن برای مخاطبان داخلی و خارجی – مانند کارمندان، شرکا، اعضای هیئت مدیره، مصرف کنندگان و سهامداران تعریف شود.
تفاوت بین بیانیه های ماموریت و چشم انداز در هدفی است که در خدمت آنهاست.

بیانیه ماموریت در مقابل بیانیه چشم انداز

بیانیه ماموریت مشخص می کند که شرکت می خواهد به چه چیزی برسد، از چه کسانی حمایت می کند و چرا می خواهند از خود حمایت کنند. از سوی دیگر، بیانیه چشم انداز توضیح می دهد که شرکت می خواهد یک جامعه یا جهان در نتیجه خدمات شرکت در کجا باشد. بنابراین، بیانیه ماموریت نقشه راه بیانیه چشم انداز شرکت است.
بیانیه ماموریت یک نقل قول تحت اللفظی است که نشان می دهد یک برند یا شرکت قصد انجام چه کاری را دارد. این به مردم امکان می‌دهد محصول و خدماتی را که ارائه می‌کند، برای چه کسانی می‌سازد و چرا این کار را انجام می‌دهد، بدانند. بیانیه چشم انداز، عبارتی است که به آینده نگاه می کند و آنچه را که امیدوار است از طریق بیانیه ماموریت خود به دست آورد، بیان می کند. این مفهومی تر است، زیرا نگاهی اجمالی به آنچه که نام تجاری در چشم مصرف کننده می تواند تبدیل شود و ارزشی است که برای طول عمر به ارمغان می آورد.
به طور خلاصه، تفاوت های اصلی بین یک مأموریت و یک بیانیه چشم انداز عبارتند از:
بیانیه ماموریت، هدف فعلی شرکت را توصیف می کند. عملکرد شرکت، مخاطبان هدف و پیشنهادات کلیدی عناصری هستند که اغلب در بیانیه ماموریت ذکر می شوند.
بیانیه های چشم انداز، نگاهی به آینده یک شرکت یا چشم انداز کلی آن است. همان عناصر بیانیه ماموریت را می توان در بیانیه چشم انداز گنجاند، اما آنها در زمان آینده توضیح داده می شوند.

از طریق ارزش های برند الهام بگیرید

ارزش های برند نقش بسیار مهمی در وفاداری مشتری نسبت به آنچه فکر می کنید بازی می کند. نشان دادن اینکه کسب و کار شما مخاطبان خود را درک می کند – و می تواند آنها را در سطح احساسی جذب کند – می تواند نقطه تصمیم گیری برای خرید بعدی مشتری باشد. امیدواریم در این پست بینشی پیدا کرده باشید که بتواند به شما کمک کند چشم انداز الهام بخش و بیانیه های ماموریت خود را برای کسب و کار خود بشناسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.