27 نمونه از اهداف بازاریابی هوشمندانه

اهداف بازاریابی هوشمندانه

مقدمه

فرقی نمی کند که قصد دارید یک محصول جدید را تبلیغ کنید یا یک محصول قدیمی را توسعه دهید ، تعیین اهداف بازاریابی هوشمندانه روشن، یک نکته مهم است. مثال های متعددی را می توان در اینجا آورد ، اما برای ایجاد یک برنامه بازاریابی موفق باید اهداف SMART را تعیین کنید. تعیین اهداف خود به روش هوشمند ، به شما امکان می دهد آن ها را واقعاً دست یافتنی کنید!

اهداف بازاریابی هوشمندانه چیست؟

اهداف بازاریابی نقش اساسی در استراتژی و برنامه ریزی کلی بازاریابی دارند. اول ، اجازه دهید تعریف اهداف بازار را ببینیم:

اهداف بازاریابی اهدافی هستند که هنگام تبلیغ محصولات یا خدمات به مصرف کنندگان بالقوه باید به آن ها دست یافت. این اهداف باید در بازه زمانی معینی محقق شوند. این اهداف می توانند به میزان درآمد مورد انتظار ، سهم بازار مطلوب ، افزایش سطح آگاهی از محصول ، بهبود تجربه مشتریان دیجیتالی یا اهداف رشد مربوط شوند. تعیین اهداف بازار بسیار عالی است. آن ها به شما کمک می کنند تمرکز بیشتری داشته باشید و مولدتر و خلاق تر باشید. یا ، آن ها می توانند به شما در دستیابی به هدف خود برای یافتن شغل بازاریابی کمک کنند. با این حال ، اگر اهداف بر اساس واقعیت نباشد ، می تواند کاملاً بی معنی باشد. اینجاست که اهداف SMART به کمک شما می آیند.

رویکرد بازاریابی SMART

هدف هرچه باشد ، باید از رویکرد SMART پرکاربرد استفاده کنید. قبل از نشان دادن نمونه هایی از اهداف بازاریابی ، بیایید توضیح دهیم که راه SMART چیست. اهداف بازار SMART دریچه موفقیت را می گشایند ، زیرا اهداف خاص ، قابل اندازه گیری ، دست یافتنی ، واقع بینانه و مبتنی بر زمان هستند. و اینها عناصری هستند که برای دستیابی به نتایج مطلوب به آنها نیاز دارید. مخفف SMART دارای برخی تغییرات با تفاوت جزئی است. آنها تعریف جامع تری از تعیین هدف ارائه می دهند:

S – خاص (کشش ، قابل توجه ، معقول)

این نکته به این سوال پاسخ می دهد که دقیقاً می خواهید به چه چیزی برسید؟ اهداف شما باید برای همه افرادی که با آن ها درگیر هستند روشن باشد. هنگام تعیین اهداف بازار خود باید تا آنجا که می توانید خاص باشید. سوالاتی که ممکن است از خود بپرسید تا به شما کمک کند تا دقیق تر باشید:

 • دقیقاً می خواهم به چه چیزی برسم؟
 • جایی که؟
 • چگونه؟
 • چه زمانی؟
 • با کی؟
 • چرا؟

M – قابل اندازه گیری (معنی دار ، انگیزشی)

اهداف قابل اندازه گیری به این معناست که آنها را به صورت عددی یا توصیفی بیان کنید که کیفیت ، کمیت ، هزینه و غیره را مشخص می کند. آیا می توانید معیارهایی برای اهداف بازار خود ایجاد کنید؟ داشتن اهداف قابل اندازه گیری برای ردیابی پیشرفت و انگیزه ماندن بسیار مهم است. یک هدف قابل اندازه گیری باید مربوط به سوالاتی از قبیل:

 • چند تا؟
 • چقدر؟
 • چگونه می دانید که هدف به پایان رسیده است؟

A – قابل دستیابی (مورد توافق ، دست یافتنی ، قابل قبول ، اقدام محور)

دستیابی به این معنی است که شما باید بررسی کنید که آیا واقعاً هدف قابل قبول و ممکن است. شما باید تلاش ، زمان و هزینه های مورد نیاز را در نظر بگیرید. این هزینه ها چگونه با سود مقایسه می شود؟ برای رسیدن به هدفی که ممکن است کار کنید. همچنین ، با مدیر بازاریابی توافق کنید که اهداف باید چه باشد. اینها دستیابی به آنها را بیشتر می کند. هدف قابل دستیابی شما باید به سوالات زیر پاسخ دهد:

 • چگونه می توانم هدف را محقق کنم؟
 • هدف بر اساس معیارهای خاص چقدر قابل قبول است؟

R – مرتبط (پاداش ، نتیجه گرا ، واقع بینانه)

یک هدف مرتبط به این معنی است که شما باید مطمئن باشید که هدف شما برای شما مهم است و همچنین با سایر اهداف مربوطه بازار همخوانی دارد. در اینجا چند سوال مهم وجود دارد که باید پاسخ آن ها را بدانید تا هدف شما مرتبط باشد:

 • آیا این با نیازهای شما مطابقت دارد؟
 • آیا این نیازهای دیگر شما را برآورده می کند؟
 • آیا شما فرد مناسبی برای رسیدن به این هدف هستید؟

T – محدود به زمان (بر اساس زمان ، به موقع ، ملموس ، قابل پیگیری)

همه ما می دانیم که زمان همچون پول مهم است! در واقع این مهلتِ زمانی است که شما را مجبور به تغییر عمل می کند. بنابراین ، برای اهداف خود مهلت تعیین کنید. جدول زمانی را انعطاف پذیر و واقع بینانه نگه دارید. هدف تعیین شده باید به سوالات زیر پاسخ دهد:

 • تاریخ هدف تکمیل چه تاریخی است؟
 • آیا زمان کافی برای رسیدن به هدف دارید؟
 • نمونه های اهداف بازاریابی
 • بیایید چند نمونه از اهداف بازاریابی را ببینیم
 • نمونه هایی از اهداف بازاریابی ضعیف تعریف شده:
 • من بازدیدکنندگان وب سایت بیشتری می خواهم.
 • من سطح بالاتری از آگاهی از نام تجاری را می خواهم.
 • من شهرت نام تجاری بهتری می خواهم.

نمونه های اهداف بازاریابی هوشمندانه(SMART)

1. کسب و کار ما برای دستیابی به درآمد دو میلیارد تومان از بازاریابی ورودی و محتوا ، طی 6 ماه آینده از فعالیت های بازاریابی ورودی خود ، به 10.000 بازدید کننده وب سایت نیاز دارد.

2. ما می خواهیم تعداد پرس و جوهایی را که از تلاش های ارتباطات بازاریابی ما ناشی می شود تا پایان اکتبر امسال 15 درصد افزایش دهیم.

3. ما باید آگاهی از برند را در نیمه دوم سال 1401 با افزایش تعداد توصیه کنندگان تأثیرگذار از 5 به 12 افزایش دهیم.

4. ما می خواهیم سهم بازار خود را از 20 به 30 درصد برای محصول A در عرض 2 سال افزایش دهیم.

5. ما می خواهیم با ارائه درس های آموزشی به تیم پشتیبانی چت ما طی 6 ماه آینده ، درصد مشتریانی را که پشتیبانی مشتری ما را عالی می دانند ، از 60 به 80 افزایش دهیم.

6. هدف ما افزایش 30 درصدی ترافیک وب سایت ما از طریق بازاریابی رسانه های اجتماعی و وبلاگ نویسی تا پایان مهرماه سال 1401 است.

7. افزایش فالوئر صفحه اینستاگرام ما تا پایان سه ماهه دوم سال 1401 به 1000 نفر .

8. رسیدن به 4000 بارگیری کتاب الکترونیکی ما از طریق تبلیغات اینستاگرام تا پایان آبان 1401.

9. افزایش لیست مشترکین ایمیل در عرض 3 ماه با ارائه یک کتاب الکترونیکی جدید برای بارگیری رایگان.

10. برای بهبود میانگین رضایت مشتری از وب سایت ما تا 80 درصد (اندازه گیری شده توسط نظرسنجی های بازاریابی قبل و بعد از طراحی مجدد) تا پایان نیمه دوم سال 1401.

11. با راه اندازی کمپین های بازاریابی رسانه های اجتماعی ، 100 مشتری جدید برای خدمات مشاوره ای خود در مدت 5 ماه به دست آورید.

12. به منظور تأسیس شرکت خود به عنوان یک متخصص در زمینه مشاوره مالی ، ما 100 پست وبلاگ (آموزش موضوعات مختلف مالی) در وب سایت خود با نوشتن 3-5 پست در هفته خواهیم نوشت. این 100 پست در 10 ماه تکمیل می شود.

13. دستیابی به میزان یک امتیاز در هر صد بازدید وب سایت در عرض 3 ماه از طریق افزایش CTA یا دعوت به اقدام های برجسته و مرتبط .

14. از طریق انتشار مطالب جدید شامل پست های وبلاگ ، اینفوگرافیک ها ، مقالات مرتبط ، آمار ، در 4 ماه آینده 2000 دنبال کننده توییتر به دست آورید.

15. با نمایش و شرکت در چهار رویداد اجتماعی آینده (16 فروردین ، 12 اردیبهشت، 25 خرداد و 17 تیر 1402) ، و با ارسال 300 نمونه عطر ، آگاهی از نام تجاری را برای بخش مورد نظر خود (زنان 35 تا 50 سال) ایجاد کنید. و 250 نمونه لوسیون بدن.

16. از طریق نوشتن پست های مفید و آموزشی وبلاگ ، بهینه سازی این پست ها برای بهترین شیوه های SEO و ارسال پست های دیگر ، 1000 بازدید کننده جدید را به وبلاگ وب سایت ما جذب کنید. این کار باید تا پایان سه ماهه اول انجام شود.

17. افزایش 30 درصدی مشترکین وبلاگ تا 30 مهر 1401 ، از طریق بهینه سازی پست های برتر وبلاگ برای اشتراک ، ارائه محتوای اختصاصی رایگان به مشترکان جدید و افزودن CTA مشترک هوشمند به وبلاگ ، صفحه اصلی و صفحه “درباره”.

18. ایجاد 400 سرنخ واجد شرایط بازاریابی (MQL) در هر سه ماهه در سال 1402 از طریق اجرای کمپین های قیف ورودی.

19. افزایش 15 درصدی فروش در عرض 15 ماه با استفاده از قدرت وب و ایجاد روابط با مشتریان.

20. افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت ما در سه ماه آینده با اجرای تاکتیک های سئو کلاه سفید.

21. برای افزایش میانگین نمره رضایت مشتری تا 15 درصد برای محصول X ، تا پایان سال 1401 با استفاده از چت آنلاین برای ارائه پشتیبانی برتر از مشتریان.

22. با نوشتن پست های وبلاگ با کیفیت بالا که به خوانندگان ما آموزش می دهد و راه حل هایی را ارائه می دهد ، طی 10 ماه آینده ترافیک وب سایت ما را دو برابر کنید.

23. تا 10 آبان ، با ایجاد پیشنهادات و تبلیغات ابتکاری ، فروش را تا 12 درصد افزایش دهید.

24. با توسعه 5 پیشنهاد مشتری جدید مطابق با نیازها و ویژگی های بازار آسیا ، درآمد فروش را تا پایان سال 1401 در بازار آسیایی تا 12 درصد افزایش دهید.

25. با کاهش زمان انتظار تماس گیرنده از 3 به 2 دقیقه تا پایان سه ماهه اول سال 1402، نمرات رضایت مشتری را تا 15 درصد بهبود دهید.

26. با استفاده از شخصی سازی ، تقسیم بندی لیست و آزمایش تقسیم ، نرخ باز کردن ایمیل را تا 30 شهریور 1401به میزان 35 درصد ارسال کنید.

27. با پیاده سازی استراتژی هایی با ویدئو ، زمان بندی بهینه و برچسب زدن ، در 3 ماه آینده 120،000 لایک صفحه از صفحه اینستاگرام ما به دست آورید.

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.