18 ارزش اصلی که فرهنگ شرکت را شکل می دهند

ارزش های اصلی شرکت

ارزش اصلی شرکت به شما کمک می کند تا هر فرد در تیم خود را به سمت یک هدف مشترک هدایت کنید. آنها به شما یادآوری می کنند که شما هدف بزرگ تری دارید.
کسب‌وکارها اغلب به یکدیگر نگاه می‌کنند تا بفهمند چگونه ارزش‌ها، عادت‌ها و ایده‌های خود را در مجموعه‌ای از ارزش‌ها اصلاح کنند. برای ادامه رشد، شرکت‌ها به چیزی نیاز دارند که تیم‌هایشان بتوانند پشت سر بگذارند و درک کنند.

در این پست، دلیل اهمیت زیاد این موضوع، ارزش های اصلی شرکت را بررسی خواهیم کرد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه ارزش اصلی خود را ایجاد کنید و برخی از موارد مورد علاقه صنعت را برای الهام گرفتن ارائه دهید.

آنچه در این مقاله می آموزید :

منظور از ارزش های شرکت (Core Values) چیست؟

ارزش‌ های شرکت (که گاهی اوقات ارزش‌ اصلی نامیده می‌شود) باورها و اصولی هستند که کسب‌وکار شما را هدایت می‌کنند. آنها به تیم شما کمک می کنند تا با یکدیگر بهتر کار کنند و برند شما را از رقبا متمایز کنند.

حفظ این ارزش های مشترک در سرلوحه ذهن خود به شما کمک می کند تا تصمیمات تجاری را اتخاذ کنید که مطابق با اصول اصلی شما باشد و به چشم انداز شرکت وفادار بمانید.

چرا ارزش های شرکت مهم هستند؟

ارزش اصلی شرکت به کارکنان هدف می دهد. هدف غیرقابل انکار برای رضایت کارکنان حیاتی است. در واقع، نظرسنجی McKinsey & Company از کارمندان نشان داد که 70 درصد از کارمندان می‌گویند که حس هدفشان تا حد زیادی با کار تعریف می‌شود. با این حال، زمانی که از شرکت کنندگان غیر اجرایی پرسیده شد که آیا هدف خود را در محل کار انجام می دهند، این تعداد به طور قابل توجهی به 15٪ کاهش می یابد.

به همین دلیل مهم است که ارزش های اصلی شما در هر سطحی پذیرفته شود، نه فقط توسط تیم اجرایی. هدف نه تنها رضایت کارکنان را بهبود می بخشد، بلکه نتیجه شما را افزایش می دهد و اعتماد مشتریان را ایجاد می کند.

پروفسور و نویسنده Ranjay Gulati در کتاب خود به نام Deep Purpose توضیح می دهد که “برای رسیدن به هدف درست، رهبران باید نه تنها نحوه اجرای آن بلکه نحوه درک و ارتباط با آن را نیز به طور اساسی تغییر دهند.” گولاتی این فرآیند را هدف عمیق می نامد، که دلیل سازمان را شدیدتر، متفکرانه تر و جامع تر می کند.

در نهایت، اگر می خواهید مکانی طولانی مدت، موفق و انگیزشی برای کار ایجاد کنید، ارزش های اصلی بسیار مهم هستند.

چه برای یک شرکت جدید کار کنید که نیاز به الهام از ارزش اصلی دارد، یا یک شرکت قدیمی که نیاز به اصلاح ارزش دارد، خوش شانس هستید – در زیر، لیستی از برخی از بهترین ارزش های شرکت را پرورش داده ایم.

 1. تمامیت
 2. جسارت
 3. صداقت
 4. اعتماد کنید
 5. مسئوليت
 6. تعهد به مشتریان
 7. شور
 8. سرگرم کننده
 9. فروتنی
 10. یادگیری مستمر
 11. مالکیت
 12. بهبود مستمر
 13. رهبری
 14. تنوع
 15. نوآوری
 16. کیفیت
 17. کار گروهی
 18. سادگی

نحوه پیاده سازی ارزش های اصلی

اکنون که دیدید ارزش های اصلی در شرکت های دیگر چگونه است، ممکن است تعجب کنید که چگونه ارزش های اصلی خود را ایجاد و پیاده سازی کنید. در حالی که تعیین ارزش های اصلی شما ممکن است کار سنگینی باشد، چند مرحله ساده وجود دارد که به شما کمک می کند ارزش های خود را توسعه و تکرار کنید.

1. با تیم خود بررسی کنید.

یک راه سریع برای شروع این است که با بنیانگذاران یا تیم اجرایی خود مشورت کنید. آنها اغلب از قبل بیانیه ماموریت یا چشم اندازی برای ارزش های شرکت دارند. اگر نه، ممکن است بخواهید چند جلسه طوفان فکری با تیم خود ترتیب دهید. هنگامی که تیم شما با هم مشکلات را حل می کند، ارزش های شرکت نیز می تواند مطرح شود.

همانطور که کسب و کار خود را شروع می کنید، ایده ها را به محض مطرح شدن یادداشت کنید و آنها را در جایی نگهداری کنید که پیدا کردن آنها آسان باشد. به این ترتیب وقتی یک جای خالی می کشید یا گیر می کنید، مکان آسانی برای الهام گرفتن خواهید داشت. هنگامی که آن چارچوب را دارید، می‌توانید روی ارزش‌های اصلی سازمان خود کار کنید.

2. درخواست بازخورد.

سطح بازخوردی که برای پروژه ای مانند این نیاز دارید، تلاشی یکباره و انجام شده نیست. در حالی که پاسخ به سوالی مانند “چرا دوست داری اینجا کار کنی؟” ممکن است شنیدن احساس خوبی داشته باشد، ممکن است آنقدر خاص یا صادقانه نباشند که ارزش‌های اصلی شما را بر اساس آن بنا کنند.

شما می خواهید سوالات سختی بپرسید و وارد جزئیات شوید. این به شما کمک می کند تا انتقادات سازنده را جمع آوری کنید. همچنین به شما کمک می کند تا فرهنگ کسب و کارتان را درک کنید. تکیه بر ارزش های موجود بهترین راه برای ایجاد یک فرهنگ شرکتی پایدار است.

همچنین مهم است که مکالمات غیررسمی و سیگنال های غیرکلامی را کلید بزنید. اجازه دهید تیم خود بداند که چه کاری انجام می دهید و چرا. سپس گوش دادن فعال را تمرین کنید. ممکن است وسوسه انگیز باشد که در طول این گفتگوها بحث کنید یا از دیدگاه خود دفاع کنید. اما قطع کردن صحبت از این طریق می تواند به این معنی باشد که بینش ارزشمند خود را از دست خواهید داد.

3. بازخورد را اجرا کنید.

بخشی از ایجاد مجموعه‌ای از ارزش‌های شرکت، حصول اطمینان از این است که کارکنان آن ایده‌ها را قبول دارند. بنابراین، اگر جمع‌آوری بازخورد یک مرحله ضروری است، گام بعدی باید عملی کردن آن بازخورد باشد.

اگرچه هر بازخوردی مفید نخواهد بود، مهم است که این مشارکت ها را بشناسید. همانطور که به‌روزرسانی‌های تیم خود را مرور می‌کنید، می‌خواهید این بینش‌ها را مقایسه کنید و شروع به جستجوی الگوها کنید. هنگامی که ایده‌های واضحی از آنچه می‌خواهید اضافه یا به‌روزرسانی کنید، دارید، مراحل بعدی خود را برای اعمال این تغییرات مشخص کنید. سپس، طرح را با تیم خود به اشتراک بگذارید و از نظرات آنها تشکر کنید.

4. ارزش های اصلی خود را منحصر به برند خود کنید.

بسیاری از صنایع، عبارات یا اصطلاحات گیرا دارند که در کسب و کار شما نقش اساسی دارند. اما این عبارات احتمالاً بهترین راه برای بیان ارزش های منحصر به فرد برند شما نیستند.

ارزش‌های شرکت شما فقط طرحی برای آنچه کسب‌وکار شما انجام می‌دهد و کارمندانتان به آن اعتقاد دارند نیست. شما از یکدیگر یاد می گیرید و هر روز تاکتیک ها و استراتژی ها را توسعه می دهید. این عادات از پایه و اساس ارزش های مشترک ناشی می شوند. بنابراین، هدف شما در این مرحله این است که آن ارزش‌های متمایز را آشکار کنید.

این ممکن است به معنای جمع آوری نقل قول هایی باشد که الهام بخش تیم شما باشد. ممکن است از جلسات خارج از محل یا مکالمات بداهه ناشی شود.

مهم نیست که فرآیند خلاقانه شما چیست، برای منحصر به فرد کردن ارزش های شرکت، باید به این فکر کنید که می خواهید این ارزش ها چه کاری انجام دهند.

از خودتان بپرسید:

 • تیم من چگونه می تواند بر اساس این ایده ها عمل کند؟
 • چه چیزی باعث می شود این ایده ها به راحتی به خاطر بسپارند؟
 • آیا این ایده ها به من انگیزه می دهند تا بهترین کار را انجام دهم؟
 • آیا این ایده ها برای همه اعضای تیم جامع و مرتبط هستند؟
 • آیا آنها به اندازه کافی مشخص هستند که ما را هنگام تصمیم گیری های سخت راهنمایی کنند؟

همانطور که ارزش های اصلی خود را اصلاح می کنید، مطمئن شوید که آنها روح تجارت و تیم شما را تجسم می دهند.
ارزش های شرکت اغلب از جملات کوتاه و عبارات بیانی استفاده می کنند. به همین دلیل، توضیح اینکه چگونه تیم شما یک عبارت ساده را در ارزش های شما تفسیر می کند، می تواند مفید باشد.

5. در صورت لزوم به تکامل خود ادامه دهید.

تغییر کردن تنها پارامتری است که ثابت است. کسب و کار شما در طول زمان تغییر خواهد کرد. هنجارها، ارزش ها و روندهای اجتماعی نیز تغییر خواهند کرد. برای حفظ فرهنگ شرکت خود با زمان، باید ارزش های خود را مرتباً مرور کنید.

ابتدا، مدتی را با ارزش های اصلی خود بگذرانید. اینها اغلب یکسان خواهند ماند. با این حال، روشی که کسب‌وکار شما این ارزش‌ها را به کار می‌گیرد یا تفسیر می‌کند ممکن است تغییر کرده باشد.

در مرحله بعد، ارزش هایی را مطابق با تغییرات فرهنگ خود اضافه یا حذف کنید. مراقب باشید که به‌روزرسانی‌های متفکرانه انجام دهید و گروهی از کارمندان متعهد را برای ارائه بازخورد اولیه بیاورید.

هنگامی که گروه احساس کرد از به‌روزرسانی‌های شما راضی است، آن‌ها را برای دور دیگری از بازخورد با تیم کامل به اشتراک بگذارید. باز ماندن در طول فرآیند برای درگیر نگه داشتن تیم شما مهم است.

ارزش های شرکت شما باید به طور پیوسته منعکس کننده هسته کسب و کار شما باشد. این بدان معناست که نحوه نوشتن و ویرایش آنها بر تک تک افراد مرتبط با شرکت تأثیر می گذارد.

همانطور که تغییرات ایجاد می کنید، با رهبری شروع کنید و از آنها بخواهید این ارزش های به روز شده را مدل کنند. راه هایی برای تشویق کارکنان به پذیرش ارزش های به روز پیدا کنید. و تا جایی که می توانید افراد زیادی را درگیر کنید تا مطمئن شوید که فرهنگ شرکت شما در ذهن، تازه و جاری باقی می ماند.

ارزش های قوی شرکت برای تجارت خوب است

در نهایت، ارزش‌های اصلی خوب می‌تواند به مخاطب کمک کند تا برند شما را بشناسد و به آن وفادار بماند، نه اینکه بین شما و رقبا تلنگر بزند. برای اطمینان از موفقیت بلندمدت و حفظ کارمندان درازمدت، بسیار مهم است که ارزش‌های شرکتی غیرقابل مذاکره ایجاد کنید – و بر اساس آن زندگی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.