15 راه برای افزایش سودآوری بیزینس

15 راه برای افزایش سودآوری

مقدمه

افزایش سودآوری بسیار مهم است ، به ویژه برای مشاغل کوچک. سود منطقی تضمین می کند که کسب و کار شما بتواند در برابر زمان و هجوم رقبا مقاومت کند. اداره یک کسب و کار کوچک سودآور هیچ تکه ای نیست ، همانطور که نشان می دهد 82 درصد از مشاغل به دلیل مشکلات جریان نقدینگی تنها در ایالات متحده شکست می خورند! بنابراین ، چگونه می توانید حاشیه سود خود را افزایش دهید؟ 3-4 سال اولیه عملکرد بسیار مهم است زیرا بیش از 50 درصد از مشاغل کوچک در آن دوره شکست می خورند.

حقیقت این است که راه های زیادی برای پرورش نتیجه نهایی سودآور وجود دارد و برخی از بهترین آنها در زیر ذکر شده است:

1. فقط بهترین منابع را استخدام کنید

در SMB ، شما نمی توانید از عهده استخدام کارمندانی با مهارتهای ناچیز برآیید. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که همیشه منابع خود را به طور کامل مصاحبه کنید در حالی که خواسته های آنها را درک می کنید. همانطور که تجارت شما رشد می کند ، کارکنان شما نیز رشد خواهند کرد و استخدام افرادی که تمایل به همکاری دارند و تجربیات خود را جمع آوری می کنند ، به نفع تجارت شما خواهد بود.

2. ثابت کنید که متخصص هستید

مشتریان تنها در صورتی به شما اعتماد خواهند کرد و محصولات شما را خواهند پذیرفت که ثابت کنید پیشنهادات شما قانونی و بهتر از رقبای شما است. شما نمی توانید اعتماد بخرید ، اما به آرامی در جهت آن تلاش کنید. با ارسال ویدئوها ، منابع و وبلاگ ها در کانال های مختلف رسانه های اجتماعی ، تعامل با مشتری و شناخت نام تجاری را افزایش دهید و به عنوان یک رهبر فکری در صنعت شهرت کسب کنید.

3. تعیین اهداف فروش ماهانه

محاسبه اهداف ماهانه فروش دشوار است و کمی تلاش می کند اما به شما کمک می کند تا بر اهداف فروش هفتگی خود تمرکز کنید. ماهانه فکر کردن در مورد آینده می تواند به نتیجه نهایی شما کمک زیادی کند.

4. خطرات محاسبه شده را بر عهده بگیرید

یک تاجر واقعی ریسک های حساب شده ای را برای استفاده از فرصت های کوچک و تبدیل آنها به فرصت های بزرگ انجام می دهد. اطمینان حاصل کنید که قبل از هر اقدامی تجزیه و تحلیل هزینه و فایده را انجام می دهید و همچنین برنامه بدیلی را برای بدترین سناریو تهیه کنید.

5. راههای افزایش درآمد را بیابید

با ایجاد درآمد بیشتر ، می توانید سود خود را بهتر بهینه کنید. شما می توانید راههایی را برای فروش بیشتر اقلام و خدمات به مشتریان خود برای مشاغل بیشتر پیدا کنید در حالی که بر روی قیف فروش خود تمرکز می کنید تا ایده های جدیدی را برای جذب مشتریان جدید پیاده سازی کنید.

6. تمرکز بر جریان CASH-FLOW

جریان نقدی ثابت برای سودآوری کلی کسب و کار شما بسیار مهم است. مطمئن شوید که حقوق کارکنان شما به موقع است. لیستی از هزینه های ماهانه یکبار مصرف و جاری تهیه کنید تا مشخص شود که چقدر پول نقد در دست دارید. برای پیگیری سود خود می توانید از این نمودار تجزیه و تحلیل مفید توسط Score استفاده کنید.

7. ایجاد استراتژی قیمت گذاری برنده

ارزیابی استراتژی قیمت گذاری برای خطاها به کسب و کار شما کمک می کند تا سریعتر به سوددهی برسد. با تعیین هزینه های سخت و نرم خود ، می توانید بر قیمت گذاری دقیق محصولات خود و جذب خریداران تمرکز کنید. اطمینان حاصل کنید که اتلاف را از بین ببرید تا قیمت های خود را کنترل کنید.

8. کارکنان خود را ارزیابی کنید

استخدام کارکنان پرشور تنها نیمی از کار انجام شده است. به عنوان کارفرمای آنها ، به نفع شماست که آنها را خوشحال و راضی نگه دارید و با آنها برابر باشید. جاه طلبی های آنها را پرورش دهید و هنگام دریافت پیشنهادات آنها مثبت اندیش باشید. با داشتن تیم مناسب ، کسب و کار شما رونق و پیشرفت خواهد کرد.

9. از CRM برای پیگیری مشتریان استفاده کنید

استفاده از CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) می تواند به شما در برنامه ریزی موثر تعاملات مشتری کمک کند. CRM تمام اطلاعات مشتریان شما را در یک مکان ، به همراه اطلاعات محصولات/خدماتی که خریداری کرده اند ، و همچنین به زودی برای تمدید یا نگهداری ذخیره می کند. ارائه خدمات عالی به مشتریان اولین گام در جهت سودآوری است.

10. دریافت یک نرم افزار حسابداری

قلم و کاغذ فقط می توانند بسیار به شما کمک کنند. نظارت بر جریان نقدینگی شما مهم است و با فناوری مناسب ، اکثر کارهای حسابداری شما می توانند ساده شوند. نرم افزار حسابداری همراه با رابط کاربری هوشمند و آسان برای استفاده ، به شما امکان می دهد فاکتورها و پرداخت ها را به راحتی ردیابی کنید. اگر به دنبال یک نرم افزار قوی هستید ، Intuit Quickbooks یک مکان عالی برای شروع است.

11. از PLATFORM BI برای اتخاذ تصمیمات هوشمندانه استفاده کنید

کلان داده در همه جا وجود دارد ، و برای کسب و کارهای کوچک به همان اندازه برای شرکت های چند ملیتی مفید است. نرم افزار BI یا Business Intelligence به شما این امکان را می دهد تا نقاط مهم داده مانند قیمت گذاری ، اطلاعات فروش و غیره را در داشبوردهای یکپارچه سازماندهی و تجزیه و تحلیل کنید. اگر به دنبال بدست آوردن یک بستر BI برای کسب و کار خود هستید ، نرم افزار Tableau مکانی ایده آل برای شروع است.

12. دریافت وب سایت در اسرع وقت

وب سایت های تجاری به عنوان ماشین بازاریابی گسترده شما اضافه کار می کنند و با نمایش و تبلیغ خدمات ، محصولات و غیره برای مخاطبان جهانی ، به شما در جذب مشتریان جدید کمک می کنند. اطمینان حاصل کنید که وب سایت های شما همیشه به خوبی مدیریت می شوند و بر روی سرورهای معتبر میزبانی می شوند تا از خرابی جلوگیری شود.

13. رسانه های اجتماعی خودکار

رسانه های اجتماعی یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی برای تجارت شما است که می تواند به شما در درک نبض مشتریان کمک کند. برای یک مشاغل کوچک ، ارائه مشارکت فوق العاده با نیروی انسانی کمتر مهم است. بنابراین ، خودکارسازی وظایف رسانه های اجتماعی مانند پاسخ خودکار ، زمان بندی به روز رسانی و غیره می تواند بسیار مفید باشد. ابزارهایی مانند Hootsuite را امتحان کنید تا پست های رسانه های اجتماعی خود را به صورت خودکار در آورید و از افزایش دید استفاده کنید.

14. سرمایه گذاری در پشتیبانی مشتری

دیر یا زود ، کسب و کار شما رشد می کند و در صورت رشد ، شما به یک تیم نیاز دارید تا تماس های مشتری را گرفته و مشکلات آنها را از طریق تلفن حل کند. سعی کنید تا آنجا که ممکن است پشتیبانی از مشتریان خود را به صورت خودکار انجام دهید و مدتی در ایجاد پایگاه داده های متداول و سوالات متداول سرمایه گذاری کنید.

15. هزینه آن را کاهش دهید

اگر مراقب باشید ، هزینه های فناوری اطلاعات می تواند افزایش یابد ، بنابراین برای کاهش هزینه ها ، کار فناوری اطلاعات خود را به فروشنده ای مطمئن بسپارید. همچنین می توانید از رایانش ابری استفاده کنید و چندین پیشنهاد SaaS و IaaS را در حین انتخاب ارائه دهنده خدمات فناوری صحیح مورد بررسی قرار دهید.

جمع بندی

ماهیت کارآفرینی در شناخت الگوهایی است که طی سالها نتیجه داده است و استفاده از فناوری برای ایجاد پایه محکم برای تجارت شما نهفته است. مهم نیست که در حال کار روی برنامه بزرگ بعدی هستید یا یک زنجیره کوچک متعلق به خانواده را اداره می کنید ، رعایت مراحل ذکر شده در بالا می تواند به شما کمک کند تا کسب و کار خود را به سمت افزایش سودآوری سوق دهید. آیا روشهای دیگری وجود دارد که به شما در کسب سود برای کسب و کار شما کمک کرده باشد؟ نکات خود را در قسمت نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.