10 تاکتیک بازاریابی بدون نیاز به بودجه

تاکتیک بازاریابی بدون بودجه

با نزدیک شدن به رکود، بسیاری از برندها در حال کاهش بودجه خود هستند و اغلب، بازاریابی یکی از اولین مواردی است که می رود. اگر بدون بودجه بازاریابی می کنید، در زیر چند تاکتیک بازاریابی رایگان با بازگشت سرمایه بالا را بیابید.
در زیر، بیایید تاکتیک‌های برتر را برای اجرای بدون بودجه مرور کنیم.

آنچه در این مقاله می آموزید :

تاکتیک های برتر بازاریابی بدون بودجه

1. یک استراتژی بازاریابی محتوا ایجاد کنید.

به دنبال رشد پایدار با هزینه کم هستید؟ به گفته ژانل آپایدین، رئیس بازاریابی HubSpot برای استارتاپ ها، بازاریابی محتوا ممکن است راهی برای رفتن باشد.

او می‌گوید: «یک استراتژی بازاریابی محتوای قوی به شما امکان می‌دهد به مشتریان خود آموزش دهید و کسب‌وکار خود را در ذهن خود نگه دارید و در عین حال حجم جستجوی ارگانیک را در طول زمان افزایش دهید.

با این حال، او هشدار می دهد که اگر به دنبال بازگشت سرمایه کوتاه مدت هستید، ممکن است بهترین گزینه نباشد.

آپایدین می گوید: «بسته به کسب و کار و منابع شما، تولید محتوا می تواند گران باشد و معمولاً یک بازی طولانی است. “من وبلاگ ها/ویدئوهای کوتاه، استخدام کارآموز یا کاوش در محتوای تولید شده توسط کاربر را به عنوان نقطه شروع در حالی که بودجه لازم را دارید، توصیه می کنم.”

بیایید کمی بیشتر به برخی از این استراتژی ها بپردازیم.

در حال حاضر تقریباً 33 درصد از بازاریابان مورد بررسی در گزارش گرایش‌های بازاریابی ما در سال 2023 از ویدیوی کوتاه استفاده می‌کنند که آن را به محبوب‌ترین روند در میان بازاریابان تبدیل می‌کند. علاوه بر این، پاسخ دهندگان همچنین می گویند که موثرترین است و بالاترین بازگشت سرمایه را دارد.

در مرحله بعد، وبلاگ ها – آنها راهی عالی برای دستیابی به مخاطبان شما، ایجاد ترافیک ارگانیک در سایت شما و به دست آوردن سرنخ هستند.

Vana Korrapati، یک استراتژیست بازاریابی دیجیتال، گفت: “مخاطبان هدف خود و نقاط درد آنها را شناسایی کنید. وبلاگ هایی بنویسید که نقاط درد آنها را حداقل با یک نکته کلیدی بررسی کنند.”

HubSpot تا حد زیادی موفقیت خود را مدیون وبلاگ نویسی است، زیرا به منبعی برای بازاریابان، متخصصان خدمات مشتری و رهبران فروش تبدیل شد تا به بینش های ارزشمند صنعت دست پیدا کنند.
یکی دیگر از مواردی که باید در نظر گرفت پادکست است. راه اندازی این یکی ممکن است چند دلار هزینه داشته باشد، اما هزینه راه اندازی آن کم است. اگر از قبل یک وبلاگ دارید، می توانید همان محتوا را در قسمت های پادکست هیجان انگیزی که داستان سرایی شما را به سطح بالاتری می برد، تغییر دهید.

یک نکته کلیدی که باید در همه این موارد به خاطر بسپارید: غلبه کیفیت بر کمیت است.

مینا بهروز، رئیس GTM Partnerships در HubSpot برای استارت‌آپ‌های کانادا، می‌گوید: «این کار این نیست که 60 پست وبلاگ یا ویدیوهای YouTube با کیفیت پایین منتشر کنید و امیدوار باشید که ترافیک دریافت کنید. تنها چیزی که نیاز دارید 3 تا 5 پست وبلاگ واقعا با کیفیت یا یک ویدیوی یوتیوب است که می دانید امتحانش را پس خواهد داد.

2. به دنبال فرصت های بازاریابی مشترک باشید.

بازاریابی مشترک شامل مشارکت با برند دیگری است که با مخاطبان هدف شما همپوشانی دارد.

مدیر ارشد بازاریابی در تیم HubSpot برای استارت‌آپ‌ها، Tricia O’Brien، می‌گوید که این یک راه عالی برای جمع‌آوری منابع زمانی است که بودجه‌ها محدود است.

او می‌گوید: «با هم می‌توانید محتوایی ایجاد کنید که به مشتریان بالقوه شما ارزش می‌افزاید و محصولات یا خدمات شما را برجسته می‌کند. از طریق این مشارکت، هر شرکت می‌تواند از مخاطبان جدیدی از مشتریان بالقوه استفاده کند و در عین حال هزینه را به اشتراک بگذارد.

3. روی حضور خود در رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری کنید.

رسانه های اجتماعی همچنان یک تاکتیک بازاریابی رایج برای هر شرکتی بوده است. در واقع، این یکی از راه‌های اصلی کشف برندها و محصولات جدید توسط Gen Z است.

تا زمانی که تلفن و دوربین دارید، می‌توانید با تمرکز بر روی جامعه‌سازی و تعامل و داستان‌گویی بر رسانه‌های اجتماعی تسلط داشته باشید.
با این گفته، تصور نکنید که باید همه جا باشید.

مینا بهروز می‌گوید: «من همیشه به استارت‌آپ‌ها می‌گویم: «سه نفر برتر خود را انتخاب کنید.» لازم نیست همه جا باشید، با چیزهایی که رایگان است کار کنید و اقتدار خود را در آنجا ایجاد کنید.

4. مشارکت جامعه را افزایش دهید.

بر اساس گزارش ما در سال 2023 ترند رسانه های اجتماعی، بازاریابان رسانه های اجتماعی اکنون بیش از هر زمان دیگری اهمیت ایجاد یک جامعه اجتماعی فعال را می بینند. 90 درصد از افراد مورد بررسی می گویند ایجاد یک جامعه آنلاین فعال برای یک استراتژی موفق رسانه های اجتماعی در سال 2023 بسیار مهم است.

این با داده‌هایی که در نظرسنجی گرایش‌های مصرف‌کننده جمع‌آوری کردیم منعکس می‌شود، که در آن 20 درصد از کاربران رسانه‌های اجتماعی گفتند که در سه ماه گذشته به یک جامعه آنلاین پیوسته‌اند و 22 درصد گزارش دادند که فعالانه در یک جامعه شرکت کرده‌اند.
همه اینها به این معنی است که ساختن یک برند موفق بدون ایجاد یک جامعه اتفاق نمی افتد. انجام این کار نیازی به هزینه ندارد.

همه چیز به محل زندگی مخاطبان شما در فضای آنلاین بستگی دارد. اگر بودجه ای برای کار دارید، می توانید میزبانی یا حامی رویدادهای اجتماعی باشید که شما را به مخاطبان هدف نزدیک تر می کند.

5. نسخه آزمایشی یا منابع رایگان را ارائه دهید.

اگرچه ممکن است این یک تصمیم شرکتی یا مالی به نظر برسد، ارائه یک دوره آزمایشی رایگان در واقع یک تاکتیک بازاریابی عالی است.

آپایدین می‌گوید: «آزمایش‌های رایگان راهی عالی برای اثبات ارزش به مشتریانتان در حالی که بودجه دارید، است. “اگر به توانایی محصول خود برای فروش خود به مشتری اعتقاد دارید، ارائه یک دوره آزمایشی رایگان به شما امکان می دهد قبل از اینکه کاملاً متعهد شوند، به آنها نشان دهید که چگونه مشکل آنها را حل می کنید.”

آپایدین به اشتراک می‌گذارد که با استفاده از آزمایش‌های رایگان به عنوان انگیزه‌ای برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود با شما، می‌توانید پیشتاز باشید و به پرورش آنها تا زمانی که آماده خرید هستند ادامه دهید.

کوراپاتی گفت: “شما باید اجازه دهید مشتری یک پای خود را وارد محصول شما کند تا تجربه شگفت انگیز بودن آن را داشته باشد. شما آنقدر او را ناز و نوازش خواهید کرد که هرگز نمی خواهند آن را ترک کنند.”

Korrapati اضافه می کند، حتی اگر برخی از محصولات ممتاز شما خرید نکنند، بازخورد ارزشمندی دریافت خواهید کرد. به علاوه، بدون صرف پول اضافی برای تحقیقات بازار، نکات دردناکی را که قبلاً نمی دانستید، کشف خواهید کرد.

آزمایشی تنها چیزی نیست که می توانید ارائه دهید، همچنین می توانید اطلاعات را از طریق کتاب های الکترونیکی، راهنماها، مطالعات موردی و گزارش ها ارائه دهید. آن‌ها ارزش افزوده‌های فوق‌العاده‌ای هستند که با مشتریان بالقوه شما اعتماد ایجاد می‌کنند و به شما سرنخ می‌دهند.

6. هدایا ترتیب دهید.

به گفته O’Brien، هدایا ابزاری قدرتمند برای شیرین کردن معامله و تشویق مشتریان احتمالی برای تبدیل یا خرید هستند. بهترین قسمت؟ آنها مجبور نیستند برای شما هزینه ای داشته باشند.
یک تصور غلط رایج این است که برای اجرای هدایا به بودجه زیادی نیاز دارید. اگر پول نقد کم باشد، شرکت‌ها می‌توانند با کالاها یا خدماتی که از قبل در اختیار دارند، هدایایی ارائه کنند. به عنوان مثال، یک ساعت از وقت خود را برای ارائه خدمات مشاوره در حوزه تخصصی خود یا یک دوره آزمایشی رایگان از خدمات خود استفاده کنید.
کیتی گلد، مدیر ارشد بازاریابی شریک در HubSpot، این را تکرار می کند و اضافه می کند که همه چیز به نحوه بسته بندی آن بستگی دارد.
گلد می گوید: «اگر از مشتری خود می خواهید برای دریافت چیزی اقدام کند، به نحوه درخواست خود نگاه کنید. “شما باید مطمئن شوید که مشتری معتقد است که یک معامله شیرین دریافت می کند و نه اینکه برای دریافت هدیه ای که در دسترس همه باشد، فرم دیگری را پر کند.”

7. محتوای تولید شده توسط کاربر را تشویق کنید.

UGC یکی از بهترین هدایایی است که یک برند می تواند دریافت کند. چرا؟ این به عنوان اثبات اجتماعی عمل می کند، قابل استفاده مجدد است و می تواند به تلاش کمی از طرف شما نیاز داشته باشد.
UGC می تواند به شکل زیر باشد:
گواهی تصویری از یک مشتری
پست یک مشتری در شبکه های اجتماعی
یک ویژگی در وب سایت یک وبلاگ نویس یا تأثیرگذار

اوبراین می‌گوید با توجه به اینکه همه تلفنی با دوربین و میکروفون در دست دارند، محتوای تولید شده توسط کاربر مانند توصیفات مشتری دیگر نیازی به بودجه ندارد.
او می‌افزاید: «افزودن گواهی‌های مشتریان واقعی می‌تواند به بازاریابی شما اعتبار بیافزاید و شاهدی اجتماعی باشد که مشتریان از پیشنهاد شما راضی هستند.»
گلد توصیه می کند به این فکر کنید که چگونه مشتریان خود را تشویق کنید تا محتوایی را ایجاد کنند که به شرکت شما خدمت کند.
او می‌گوید: «در حالی که ارائه کارت‌های هدیه معمولاً این کار را انجام می‌دهد، ارزش آن را دارد که درازمدت فکر کنید. «چگونه می‌توانید مشتریان را بدون نیاز به هزینه کردن تشویق کنید؟ ممکن است به سادگی اشتراک‌گذاری نظر مشتری در رسانه‌های اجتماعی در حین برچسب‌گذاری آن‌ها در پست باشد – شما UGC دریافت می‌کنید، در حالی که مشتری توسط فالوورهای شما شناسایی می‌شود.
همچنین می توانید از محتوای تولید شده توسط کاربر به عنوان بخشی از یک کمپین بزرگتر استفاده کنید.
به عنوان مثال، Lay’s برای سال‌ها کمپین “Do Us a Flavor” را انجام داده است که در آن مخاطبانش ایده‌های جدید طعم چیپ را ارائه می‌دهند. این سرگرم کننده و جذاب است و دید بیشتری را برای برند ایجاد می کند.

8. یک وبینار برگزار کنید.

بازاریابی ورودی همه چیز در مورد استفاده از تاکتیک های مفید برای حل مشکلات مخاطبان و جذب سرنخ ها به شرکت شما است. یکی از راه های انجام این کار از طریق وبینار است.
آپایدین می گوید: «وبینارها یک راه عالی (و ارزان) برای آموزش مشتریان شما در مراحل مختلف قیف هستند. “آنها نیاز به سرمایه گذاری مالی اندکی دارند و اغلب می توانند توسط تیم شما به عنوان کارشناسان موضوع میزبانی شوند.”
با این حال، مینا بهروز می گوید یک نکته وجود دارد که باید هنگام میزبانی یکی از آنها در نظر داشته باشید.
بهروز می‌گوید: «شما نمی‌خواهید وبینار شما به صورت فروش باشد، بلکه می‌خواهید وبینار شما چیزی آموزشی باشد». “[در غیر این صورت]، مخاطبان شما تعامل خود را از دست خواهند داد.”
آپایدین این احساس را تکرار می کند و توصیه می کند با مشکلی که مشتریان با آن مواجه هستند شروع کنید.
او می‌گوید: «بحث‌های پانل شامل مشتریان و/یا شرکای شما به جلب علاقه بیشتر به رویداد و همچنین جذاب‌تر کردن آن کمک می‌کند.
علاوه بر این، می توانید از وبینارها برای جمع آوری سرنخ ها و ایجاد لیست ایمیل خود استفاده کنید. این یک برد در همه جاست.

9. در سئو سرمایه گذاری کنید.

آیا می خواهید مخاطبان شما بدون پرداخت هزینه برای تبلیغات شما را به صورت ارگانیک پیدا کنند؟ سپس باید روی استراتژی سئوی خود سرمایه گذاری کنید.
ایجاد یک استراتژی سئو می‌تواند دلهره‌آور به نظر برسد، اما یکی از راه‌های ساده‌سازی آن، تمرکز بر دو چیز است: مخاطبان و گوگل.
اولی به این دلیل است که شما باید بدانید که کدام کلمات کلیدی را هدف قرار دهید تا مطمئن شوید زمانی که مخاطبان شما را جستجو می کنند ظاهر می شوید. و دومی این است که مطمئن شوید وب سایت شما به گونه ای قالب بندی شده است که گوگل بتواند آن را بخواند.
برخی از ارکان سئو عبارتند از:
تحقیق و تحلیل کلمات کلیدی
لینک بیلدینگ
معماری سایت
در اینجا درباره سئو بیشتر بدانید.

10. شرکت خود را در فهرست های تجاری فهرست کنید.

دایرکتوری های آنلاین مانند Yelp، Google My Business و Facebook جایی هستند که بسیاری از مصرف کنندگان شرکت ها را کشف می کنند و ضروری است که فهرست خود را حفظ کنید.
مصرف کنندگان نه تنها اطلاعات شرکت شما مانند نام، آدرس و وب سایت را پیدا می کنند، بلکه نظرات مربوط به کسب و کار شما را نیز می خوانند.
به‌روزرسانی این دایرکتوری‌ها یک راه سریع و رایگان برای بهینه‌سازی حضور آنلاین شماست و اطمینان حاصل می‌کند که مخاطبان شما را هنگامی که به دنبال آن هستند، پیدا می‌کنند.
در نهایت، بازاریابی نیازی به هزینه یک دست و یک پا ندارد. با بودجه محدودتر می توانید از چندین تاکتیک استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.