بزرگترین تغییرات رفتار مصرف کننده در 2023

رکود و بازاریابی

اگر افرادی که به آنها می فروشید رفتار خود را تغییر دهند، استراتژی بازاریابی شما نمی تواند راکد بماند – شما باید خود را وفق دهید و یاد بگیرید که چگونه به آنها رسیدگی کنید. بازاریابان باید به دنبال تفاوت های قابل مشاهده در رفتار مصرف کننده باشند تا به نیازهای خود ادامه دهند.

با استفاده از تحقیقات انجام شده از گزارش گرایش های مصرف کننده ، ماهیت بزرگترین تغییرات رفتار مصرف کننده را بین ماه سال 2022 تا ژانویه 2023 بررسی خواهیم کرد تا بتوانید به همین ترتیب ادامه دهید.

آنچه در این مقاله می آموزید :

بزرگترین تغییرات رفتار مصرف کننده

1. مصرف کنندگان آماده خرید محصولات از طریق برنامه های رسانه های اجتماعی هستند.

در ماه می 2022، تنها 12 درصد از مصرف‌کنندگان ترجیح دادند محصولات را از طریق برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فروشگاه اینستاگرام یا فیسبوک مارکت خریداری کنند. در سه ماه گذشته، 41 درصد از کاربران رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند که از خرید در پلتفرم های رسانه های اجتماعی احساس راحتی می کنند.

این تغییر رفتار حیرت انگیز است. بیشتر از همیشه، بازاریابان رسانه های اجتماعی با به اشتراک گذاشتن محتوایی که از طریق این کانال ها باعث ایجاد علاقه و اعتماد می شود، بر رفتار مصرف کننده تأثیر می گذارند.
تحقیقات همچنین نشان داد که محبوب ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی، فیس بوک، اینستاگرام، یوتیوب و تیک تاک، ترجیح داده شده ترین پلتفرم ها برای خرید اجتماعی هستند. خریداران اجتماعی همچنین می گویند اینستاگرام و فیس بوک بهترین تجربه خرید درون برنامه ای را دارند.

این برنامه‌ها دارای رابط‌های خرید بسیار آسانی هستند، و واضح است که چرا می‌توانند بر روی کاربران بفروشند یا بر آنها تأثیر بگذارند. وقتی مصرف‌کنندگان محتوایی را که از آن لذت می‌برند تماشا می‌کنند یا با آن ارتباط برقرار می‌کنند و آگهی‌های مرتبط با علایق خود را دریافت می‌کنند، محصولات برای سرگرمی‌ها و سبک زندگی‌شان ارزشمندتر به نظر می‌رسند.

2. حمایت از مشاغل کوچک رو به زوال نیست – در حال رشد است.

42 درصد از مصرف‌کنندگان محصولی را بر اساس تولید آن توسط یک کسب‌وکار کوچک در سه ماه گذشته انتخاب کرده‌اند که نسبت به می 2022، 8 درصد افزایش داشته است.
اثرات بعدی همه گیری کرونا ممکن است پشت این تغییر رفتار باشد. بسیاری از مصرف‌کنندگان شاهد تعطیلی برخی از فروشگاه‌های مورد علاقه‌شان به دلیل از دست رفتن وجوه ناشی از کاهش ترافیک و مشتریان بودند. اکنون که بدترین بیماری کووید به پایان رسیده است، بسیاری از مصرف کنندگان حمایت از مشاغل کوچکتر را فراموش نکرده اند.

یکی دیگر از دلایل حمایت از کسب و کارهای کوچک، خود تجربه خرید است. بسیاری از مصرف کنندگان از خرید کوچک لذت می برند به دلیل:

تنوع محصولی که زنجیره ها ارائه نمی دهند

خدمات دستی و شخصی بیشتر به مشتریان

احساس مثبت پس دادن و ساختن جامعه

3. مصرف کنندگان آگاهانه تر خرید می کنند و از مشاغل با مسئولیت شرکتی حمایت می کنند.

همراه با حمایت از جامعه محلی، مصرف کنندگان پول بیشتری را به شرکت هایی می دهند که در مورد مسائلی که به آنها اهمیت می دهند موضع سیاسی می گیرند. این سه علت از مهمترین آنها برای آنهاست:

عدالت نژادی
ابتکارات تغییر آب و هوا
حقوق LGBTQ+
مصرف‌کنندگان می‌خواهند از شرکتی حمایت کنند که به این موضوعات توجه میکند. آنها می خواهند بر دنیای اطراف خود تأثیر بگذارند زیرا از اخبار ناآرامی های سیاسی جهانی و سایر موضوعات مطلع می شوند.

کسب‌وکارها از اجرای طرح‌ها، برنامه‌ها یا کمک‌های اجتماعی مسئولیت‌پذیر برای جذب و حفظ مشتریان سود زیادی دارند. ممکن است این عامل اصلی تصمیم گیری پشت خرید مشتری بعدی شما بین شما و رقیب شما باشد.

با روندهای رفتار مصرف کننده همراه باشید

یکی از مهم‌ترین خطراتی که یک تیم بازاریابی می‌تواند داشته باشد، ناتوانی در انطباق با تغییر رفتار مصرف‌کننده است. از رفتارهای مشتریان خود مطلع باشید و اطمینان حاصل کنید که نیازهای آنها را برآورده می کنید – حتی اگر آنها تغییر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.